Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Mozda ce nekom koristiti savet da obicno ulje zameni maslinovim ako je u mogucnosti naravno, jer je zdravije i daje svemu bolji ukus

To svakako :da: Ja sam pre nekoliko meseci reshila da promenim rezim ishrane,i tada po prvi put krenula da koristim maslinovo ulje u ishrani,samo shto je kod mene problem shto mi je miris maslinovog ulja nepodnoshljiv i bivalo mi je svaki put muka kad bih osetila njegov miris u jelu,tako da koristim ono bez mirisa i ukusa...ima u skoro svim hipermarketima da se nadje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

zavisi šta se kuva, kad kuvam nešto s mesom trudim se da što manje stavim bilo kakvih masnoća, odnosno da samo meso pušta svoj sok, ali zato krompir u rerni nije bez masti.

 

povodom kocke za supu u kotliću - ne radim to, već ubacim bele zeleni, šargarepe, peršuna, može babura sitno iseckana, malo belog luka...uglavnom kad ima svežih stvari - to i ubacujem - kao npr. paradajz - naravno oljuštim, kad nema - parola snađi se

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ovako.

Kupi Vranac onaj u tetrapaku, rekli su mi u podrumu pica da je taj najbolji za kuvanje, probala sam i nisam se pokajala.

Iseces pola limuna, sa sve korom naravno, dodas kesicu cimeta, kasiku karanfilica i sve to zajedno kuvas dok ne provri. Ni slucajno ne mesajte vino sa vodom. Posto provri, skine se sa vatre i prcedi u neku drugu posudu i na kraju se u vruce vino doda 2 kasike meda. Super je, necete se pokajati ako probate.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam fan tzv "kuvane sangrije":

uzmes isti taj tetrapak vranac, krljnes unutra 2 kashike shecjera, i pola pakovanja (oko 150g) smrznutog mesanog vocja (ribizla, malina, kupina), na kraju dodam dva parceta jabuke, cimet i karanfilicj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo pitanje. Nisam ni ja kuvala, jer rakija mi sluzi samo za ciscenje prozora.

Ako se dobros ecam, moja baba je ranije stavljala pola vode pola rakije, secer i na papir stavi malo secera na sporet da se karamelizuje pa to doda na kraju da rakiji daje lepsu boju. Ne secam se dobro, pitacu babu idedu kad ih vidim za Mitrovdan pa cu vas obavestiti kako se tacno pravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebaces prozore tako, na duze staze.. :da: poslije 10-og pranja primjetis onako solidne fine linije po staklu, koje ne mozes nicim da sredis, i vremenom se povecavaju.. kiselina ubi staklo pa ti vidi domacice.

 

drzi tu rakiju PONEKAD za ekran TV-a.

 

 

 

na kraju krajeva, koliko ti to imas rakije, kad ti obicni deterdzent za sudje + dnevne novine, ne valjaju za prozore ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je nekada bilo....Ko kaze da ja uopste cistim prozore? Nemam vremena za sve. I dobrim domacicama ponekad treba pomoc, tako da ja kad je neophodno neko veliko spremanje, platim zeni koja to profesionalno radi i super.

 

Ali vratimo se na kuvanje......Mislim da se zacini relativno malo koriste kod nas, a poenta je da pomocu zacina od neceg sto izgleda totalno bezveze mozes da napravis super jelo. Pa hajde, napisite sta vi koristite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi Vranac onaj u tetrapaku, rekli su mi u podrumu pica da je taj najbolji za kuvanje, probala sam i nisam se pokajala.

Iseces pola limuna, sa sve korom naravno, dodas kesicu cimeta, kasiku karanfilica i sve to zajedno kuvas dok ne provri. Ni slucajno ne mesajte vino sa vodom. Posto provri, skine se sa vatre i prcedi u neku drugu posudu i na kraju se u vruce vino doda 2 kasike meda. Super je, necete se pokajati ako probate.

Moraću da probam ovo, čim malo za'ladi. Podseća na recept za GROG, valjda se neko ovde seća toga... :)

 

Inače taj Vranac u tetrapaku je daleko kvalitetnije vino od pola ovih flaširanih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Leto 1990 godine. Jos se igrao commodore 64 i 128...ja i Janez, kod mene kuci, sami...jela nam se pica, a nismo imali pare. I,odlucimo da napravimo,ja kazem, znam da pravim picu...al nisam imo pojma, hteo sam da probam.

evo, koliko se sećam:

 

-U tepsiju smo sipali ulje, pola nokta

-sipali brasno preko cele povrsi tepsije i preko ulja

-polomili pet jaja, kao umutili ih i sipali preko brasna

-nasekli glave nekoliko pecuraka i razbacali preko

-kackavalj smo malo izmrvili rukama, i posuli preko svega

- i preko svega, na kraju,dodali origano.

 

stavili da se peče oko 15 minuta, zbog origana, i pecuraka, dobro je mirisalo,ali kad smo izvadili, i videli na sta ono lici, nismo mogli jesti. otisli smo napolje da se igramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislila sam na neki PROVEREN recept, znam da mogu naci 1000 raznih na netu...ali trebas imati srece da ubodes da stvarno valja

 

 

 

kraft je odlicna kompanija, primam njihov Food & Family magazin odavno, i vecinu recepata sam licno probala.. naravno, pogledaj prvo sastojke pa vidi dal ti odgovaraju, i mozes li ih nabaviti.

inace su prilicno jednostavni, ne komplikuju pretjerano i za svako jelo postoji slika, tako da je jasnije.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...