Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

To ti je onaj hleb iz Maksija :)

 

Evo ti kopipejst sadržaja:

Нордијски хлеб(350гр.)

 

Састојци: Вода.пажено брашно Т-1250,Јаско смеша(тостирана ломљена соја,пшеничо брашно Т-850,семенке лана,ражено брашно Т-1250,со,сојино брашно,глутенско брашно,шећер,обрано млеко у праху,сунцокрет,квасац,натурин и емулгатори,регулатори и конзерванси...

 

Zovu ga još i purpur. Tvrd kao kamen, mrč crn, ima razne sjemenke po njemu i vrlo je specifičnog ukusa :da: Mmmm, samo bih njega jela sa sirom. Mmmm...

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakuvavanje - kad uzmes tijesto, pa ga izlupas, i premjesis preko ruka - i to radis par minuta onako, da bi tijesto bilo elasticnije.. naravno - povremeno dodas malo brasna, da ti se ne lijepe ruke za tijesto.. tako lako mozes oblikovati hljeb i bude jako zahvalan poslije za pecenje - brzo raste i bude razabran unutra. (a ne ko keramicka plocica :) )

 

 

 

e da, jel ima jos u Kriket marketu (u Vojislava Ilica) onaj kukuruzni zuti hljeb - sto se prodavo ko da je dzaba?

ono se jede bez ICEGA.... ubistvo kako je (bio) dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad vec pomenu, ako te mrzi da cekas da hljeb nakvasa, ja licno nekad prokuvam vodu u malo vecem loncu i onda stavim posudu s tijestom onako NA PARU, ne da se smoci u vodu, prevruce bi to bilo.. to obicno radim kad pravim piroske - posto uzme vremena da se sve pripremi, pa idi - jos cu da cekam da nakvasa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko recept za dobre domace paperjaste krofne? Znaci one sto se samo pospu shecerom, bez rupe u sredini :P sto nisu ni guste ni spljostene :D

Ne nadjoh dobru kupovnu, osim pre 15 godina u Vrnjackoj Banji.

 

e da, jel cuo neko za kolac (ja ga znam pod nazivom) boščalučići (moguce da mashim neki suglasnik), to je neko uvrnuto testo s belancima, ako je uopste testo, nekako se oblikuje kao kada bi kvadratu savio coskove ka centru i onda se uprzi u ulju a unutra posle deluje kao pauchina. Pospe se shecerom na kraju. Ako znate dajte recept, jedini koji se secaju recepta su mi izlapeli :lol:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti tvoji boscalukakogod.. to neki saftali turski peksimet? :D

ili opet madzarska kuinja?

Čim deluju kao paučina nisu madžarski. Madžarski kolači se seku sekirom i jedu lopatom, koliko su teški.

 

Mene ceo taj recepAt (osim izgleda dotičnih bašibozluka) neodoljivo podseća na puslice, koje iz dna duše mrzim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jok nema veze s njima. ni po cemu osim mozda po prisutstvu belanaca.

damn, pa vidis po opisu da nema veze! :) spolja je kao neko light testo przeno u ulju a unutra je mekano i fluffy a ne kao stupid puslica :)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam kupus juce :)

 

Kakav kupus ? Kiseli ili? Sto ortak pise malo detaljnije mozda i naucimo nesto :)

 

Sad sam se setio price kiselog kupusa . Neki nasi ljudi su u Torontu u stanu kiselili kupus u nekom plasticnom buretu

Kad je to smrdelo do kraja hodnika , Ovi Kanadjani ne znaju za takve eksperimente jos pa zbog tog smrada pozvali domara

a domar je pozvao policiju jer su mislili da je neko vec davno mrtav u stanu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

ma joj, ovi moji u Vegasu (i ja s njima) jedan dan cistili bure s kupusom (napolju milion stepeni) - a u pitanju su apartmani, stan u prizemlju.. i u pola posla, stize neki kombi - PEST CONTROL :) kao - neko je prijavio smradove i neuobicajene aktivnosti.. pa rek`o brate - jel ti mi licimo na insekte? :)

 

 

otad, kupujem kiseli kupus samo onaj dan kad pravim sarmu.. :lol: ni slucajno da stoji po frizideru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sam blesav, ali nešto sa light testom a paučinasto iznutra, pa još od belanaca, mene neodoljivo podseća na puslice, nebitno kog je oblika.

 

Pa i but je but, sad nebitno da li je šnicla ili kockica u gulašu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...