Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Ako neko hoce da se zeza sa fenomenalnim belim spagetama - istopi se puter, doda se brasno (zaprska) zatim mleko (tipa 250ml). U to se doda razmucena supa u kocki i malo krcka. Zatim se doda mileram (recimo pola do dve trecine one velike case). Posle jos krckanja ide tunjevina i na kraju prethodno spremljeni sampinjoni. Od zacina se dodaje jos i biber. Sampinjoni se spremaju tako sto se iseku na 5mm debele snitove i stave u serpu sa vrlo malo vode (tipa pola prsta) i solju. Gotovi su kad sva voda koju ispuste uvri ili kad vidite da su se razmeksali - poenta je da se ne ceka da budu mlitavi i da potamne! Tako posto se spremaju bez ulja zadrze ukus i teksturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ne volim supe u kocki, vegete i ostale natrijum glutaminate, koji su po prirodi stvari so i pojačivač ukusa.

 

Uz puter i sve ovo ostalo ti to i ne treba, samo zabiberi i osoli dobro :da:

Ili još bolje,ja bih to pravila na maslinovom ulju...

 

Nisam bre kuvala sto godina a kurčim se, ne stižem da dišem ovih meseci...

 

Svima vam zavidim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bre kuvala sto godina a kurčim se, ne stižem da dišem ovih meseci...

 

Svima vam zavidim!

 

To ti je sindrom modernog vremena. :haha:

 

Šatro, uspešna žena... ovo... ono... poslovi... susreti sa klijentima... a u duši ima zov da kuva, i poriv da joj neki drvoseča zapovedi šta da skuva. :P

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, ja sam tako umorna, a imam super 2 zdrava i jednostavna recepta... Evo nešto na brzaka:

 

1. Piletina na srpsko-indijski način (indijski dođe sos: 2 supene kašike karija u pola čaše vode koja je krenula da se krčka, pa se doda pola čaše paradajz pirea, malo praziluka i nakon krčkanja 1dl jogurta, pa sos sipati u prethodno dinstanu piletinu na maslinovom ulju, praziluku i čaši vode)

 

2. Pečen rendani krompir uvaljan prethodno u jedno jaje, 3 šake ovsenih pahuljica, praziluk i začine tipa: muskantni oraščić, biber...Kad od ove smjese dobijete jednu lijepu, homogenu loptu, onda je samo nožem podijelite kao veknu hleba na parčiće debljine cca 1cm. Svako parče se prvo prži u tiganju bez imalo ulja, čisto da površina porumeni i postane hrskava. Kad su dovoljno isprženi preko staviti komad paradajza i sira po želji... Umjesto paradajza su super i pečurke. Ubaciti u prethodno ugrijanu rernu i peći jedno 5-6 min, dok se sir ne istopi.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja na svetu štrudla s makom je u pekari KIRĆANSKI u Bulevaru 260+.

Desna strana Bulevara.

 

Ne vide se kore. Osim spoljne.

 

55 dinara 100 grama.

Od 200 grama se umire :haha:

Ko pojede 300 častim još 300.

 

Uf, odlična je! Ali stvarno bi mogli i malo testa da stave, iako za mene ne postoji poslastica sa priviše maka :haha: Moraću da proverim i onu pekaru koju je MissionVao preporučila. Štrudlu nikada nisam spremao (previše posla, al' dobar recept feyd ostavi), međutim kolač i makaraone sa makom su već druga priča

Makaroni sa makom, Kolač sa makom S tim što sam imao i drugi recept za kolač, ali ne mogu da ga nađem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako, u rerni? :haha:

 

Pričala mi koleginica kako je kao tinejdzerka uzela da skuva jaje i stvila ga u šerpu bez vode. Keva je ptia šta to radi a ona, sva uvredjena, odgovara da zaboga kuva jaje. Šta će joj tu voda, ne kuva vodu nego jaje.

 

Jako čudno pošto je danas nevidjeno pedantan i precizan lik :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

11558_1308850000637_1212191088_30925222_4443428_n.jpg

 

Heljdine palačinke part 2 sa kremom od badema (no sugar added + macrobiotic) = zdrave palačinke na svaki način! :)

 

sam ti ja vec rek'o da (samo) s palacinkama ne's tako lako da se udas, A?

 

(a i onaj smajli je gej, but maybe that's just me...)

 

Kada cemo da pecemo palacinke zajedno? :wub:

 

(tek sad videh) ovo mozda izgleda kao demanti, ali on samo hoce da te iskoristi (ne ume siroma ni palacinke da s' ispece :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala, dobri Roberte, na savjetu :razz: Naći će se neki koji samo palačinke voli :haha: Smajli je odvratan, u pravu si.

 

 

et Yakuza: I palačinke se ne peku, već prže :razz: I što ti dadoše 2 minusa zbog toga? :confused:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...