Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Јао, људи моји, ово је зло! Нађох синоћ неки рецепт за мафине, да испробам нови калуп. Одушевих се како су укусни! Још ја испоховала пилетину за вечеру синоћ - нико је пипнуо није: и мама и сестра и ја навалисмо на ове мафине к'о нездраве, после вишенедељне апстиненције од слаткиша. :haha: Јела сам их за вечеру, малопре за доручак, а ако ми остане још који, капирам и да ћу да их ручам. :( Гре'ота ми да једем било шта друго, кад их тако волим и они воле мене... и кад су тако укусни! :( Atkins, here I come! :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam danas gledao neku kulinarsku emisiju...ona varijanta gde ti kuvaju sve obroke dnevne,cak neke i suvisne  koje prosecan stanovnik ove hemisfere ne praktikuje....uglavnom,ide dorucak...kalorican...al to valjda tako treba,ipak je prvi obrok...posle toga ide rucak,koji je takodje prilicno jak...slanina,jaja,majonez...tako nesto bilo i za dorucak samo sto se za rucak dodaje piletina...posle ide uzina...suvo grozdje...za dezert ide jedno tona cokolade,secera i secera...za veceru ide mocarela,leb,neke slatke stvari...sve se to zamesa i dobijes slatko-slano-gorko-kiselo-oporo-ljuto jelo...prvo sto sam pomislio je da bi normalan covek skoncao od toliko masti...a posle svakog jela nutricionistkinja kenja kako je sve to zdravo i dijetalno...a ono bi slona osamutilo...i ne ide mi u glavu ko jos moze da stoji sat vremena za svaki obrok nad sporetom...a posebano bolesno je to sto sve kosta k'o vikend na zlatiboru...oko nove godine...u uglu ekrana bi trebao da napisu:"zabranjeno za gladne studente i jos gladnije penzionere"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve to zavisi od metabolizma.

Ja mogu kilo te matijevićeve da pojedem, pa ću opet ostati mršav (vitak :D )

 

Evo na primer, sad sam kod druga, svakodnevno jedemo zajedno, s' tim što ja jedem 3 puta više od njega i opet je on duplo veći od mene. I višlji i deblji.

On ne kapira kako ja sa 180 visine mogu toliko da jedem a da ostanem mršav, a ja ne kapiram kako on sa 2 metra i stomačetom može toliko da ne jede i da preživi :haha: , pošto u proseku pojede jedan mršav sendvič dnevno.

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na primer, sad sam kod druga, svakodnevno jedemo zajedno, s' tim što ja jedem 3 puta više od njega i opet je on duplo veći od mene. I višlji i deblji.

On ne kapira kako ja sa 180 visine mogu toliko da jedem a da ostanem mršav, a ja ne kapiram kako on sa 2 metra i stomačetom može toliko da ne jede i da preživi :haha: , pošto u proseku pojede jedan mršav sendvič dnevno.

 

Pa upravo si dao odgovor.

 

Ko češće jede dnevno - metabolizam mu je brži i obratno. Pa kad odeš kod nutricioniste novi režim ishrane (da ne kažem dijeta - ljudi pogrešno shvataju taj izraz) se sastoji 5-7 obroka dnevno.

 

I sendvič spada među gorim izborima ubijanja gladi.

 

(i btw, piše se "s tim", bez apostrofa, kao i "viši", bez "lj" - dobronamjerna kritika jer su bezvezne greške koje se najčešće događaju polu pismenim ljudima, a kapiram da to nisi ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

(i btw, piše se "s tim", bez apostrofa, kao i "viši", bez "lj" - dobronamjerna kritika jer su bezvezne greške koje se najčešće događaju polu pismenim ljudima, a kapiram da to nisi ;) )

Tnx. :pivopije:

Za "viši" sam znao (omaklo mi se), a za "s' ", nisam znao, jer sam bio ubeđen da ide apostrof uvek onde gde nedostaje slovo. A jesam malo nepismen, jbg, :D al' zato imam dobru dušu. :da::haha:

 

:pivopije:

Edited by d4rk3lf
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

al' zato imam dobru dušu. :da::haha:

 

Ovo me podseti na kVltan film: "Video jela - zelen bor", u kome Olja Bećković izgovara legendarnu rečenicu (pravdajući se ocu što se udala za crnca):

 

"Možda je on, tajo, crn - ali mu je duša bela!"

 

:haha::lol::haha: Oh, do excuse me for this tiny little offtopic! :haha::lol::haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I sendvič spada među gorim izborima ubijanja gladi.

 

Takođe ništa osim dobronamernog... Hajde LOTO, dobar potez, možeš ti to i sama (d' ispraviš)... ;) =O)

 

Inače, ja sam rešio da usporim svoj metabolizam, uvećavši dijabolizam i razmak među obrocima... Je'm retko, hranim se teško... moram da počnem da nosim "lanč"-paketiće na pos'o...

Maločas sam jeo i svinjski mozak, recimo... Da se naslutiti, a? :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nasla vlasac i zaboravila sam da kupim vino, ali je opet dobro ispalo. :haha:

 

 

Odlično izgleda! Moraću da probam ovo. Gde si našla vlašac?

 

mislis: "gde NISI nasla vlasac?" :haha: :haha: :haha:

 

napravih danas dve krasne pite - jednu s mesom i krompirom (pre nego sto pitanje bude postavljeno: sa mnogo bibera) i sa sirom. cimerka me je zaprosila :trep: :trep:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...