Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Guest Administrator

Night blood ovaj sa avatarom prska na tvoje lice. A sad na moje jer sam ja ispod. Degutantno.

 

Ja pravio krem supipu od pecuraka.Slike kacim danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravila punjene paprike bez mesa sa ne bas standardnim sastojcima, lajk.

 

PUNJENE PAPRIKE BEZ MESA

iliti urbano receno "vegetarijanske" punjene paprike

 

- sochivo

- crveni i obicni luk

- integralni pirinac

- kisele jabuke

- sargarepa

- paradajz

- krompir

- domaci ajvar

- domaci sok od paradajza

- babure i crvene paprike

- suncokretovo ulje uz dodatak maslinovog

- morska so, sareni biber, persun, bosiljak, suvo mesano povrce

 

Dobro skuvati socivo i int pirinac i ocediti. Potom proprziti kratko na ulju, zatim odvojiti u vecu vanglu.

Nezavisno od toga dobro proprziti sitno seckanu crvenu papriku i luk.

Pred kraj przenja dodati rendanu jabuku i sargarepu, zatim sve zajedno dodati u vanglu.

Skuvati krompir, ocediti, izmesati da bude pire i dodati u vanglu.

Zaciniti sve u vangli i dodati po ukusu (domaci) ajvar.

Napuniti paprike, zaliti pola vodom pola sokom od paradajza.

U to dodati suvo mesano povrce i persun i paprike poklopiti kolutovima paradajza.

Kuvati....

 

Po zelji, umutiti jedno jaje i ekstra kiselo mleko ili pavlaku sa suvim pesunom i bosiljkom, sareni biber dodati po ukusu i so.

Dodati na kraju kuvanja preko paprika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, ali je ipak previse vegetarijanski :haha: Koliko ti je vremena trebalo za to? Postajem previse lenj.

 

Moj recept - za 1kg paprika:

-100g pirinca

-2 glavice crnog luka

-400g mlevenog mesa

-1 sargarepa

-paradajz sok

-zacini

-nesto za zatvaranje paprika - najpopularniji su paradajz i krompir, mada sam probao i sa krastavcima, i nije ispalo lose

 

Prziti luk, sargarepu i mleveno meso, a zatim dodati skuvani pirinac. Dodati mlevenu papriku i ostale zacine - so, biber i razne trave (persun, timijan, origano i sve sto vole mladi). Napuniti paprike, zatvoriti ih i redjati u malo dublju tepsiju/vatrostalnu posudu. Preliti paprike paradajz sokom, prekriti alu folijom i peci u rerni na oko 220 stepeni nekih sat i po vremena.

Sluziti ih nakon projare i ajvara, uz prebranac i kuvanu rakiju. Nakon toga posluziti goste kolacima i jos jednom turom rakije. Ubediti nekog da opere sudove i premoreni lezite u krevet, a sutradan zakasnite na posao.

 

Prijatno!

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mali doprinos...

Piletina u kariju sa medom...

 

Pomesas soja sos, kari, ulje, med sa zacinima po volji (ja stavljam soli, bosiljak, ruzmarin, majcina dusica) to dobro umutis i ostavis da se sjedini a onda uzmes pilece filete i uvaljas u tu smesu i przis dok se fileti ne karamelizuju...

Mmmm... mnogo dobro.

 

Ako nekome treba recept za brownies-e, neka pise, pravim ih na zilion jedan nacin :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAO CUFTE

 

- sojine ljuspice

- crveni luk

- praziluk

- patlidzan

- (opciono spanac)

- (seckani badem ili mleveni orah)

- 1 veca slatka jabuka

- 2 jajeta

- griz

- aleva paprika, bosiljak, curry, ulje, sareni biber, majcina dusica

 

Staviti ljuspice da se kuvaju.

Sto sitnije iseci povrce i jabuku i proprziti u ulju.

Ocediti ljspice, u cediljku dodati proprzene sastojke, ostaviti 10ak minuta da se lepo ocedi.

U manju posudu umutiti dva jajeta i zaciniti.

U vanglu presuti iscedjeno i dodati jaja, zamesiti i dodavati griz dok ne postigne zeljenu gustinu za cjufte.

Formirati cjufte i proprziti.

Alternativno:

Staviti smesu u mikrotalasnu ili rernu, bez dodavanja griza, na kraju posuti sa umucenom pavlakom i jajetom, bosiljkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danasnji rucak :wub: dobije se puna serpa, negde oko 1.5L

ja u sve trpam ovsene pahuljice jer ne volim hleb, tako da kontam da cu za neko vreme poceti da spravljam neke matriks splacine koje ce imati sve sto treba unutra a izgledace... well, ko splacine xD

 

 

RANDOM CORBA

- spanac

- slatka jabuka

- saka suvog grozdja

- saka brusnice

- par suvih sljiva

- kukuruz

- mesavina suvog povrca za supu

- 4 jajeta

- 1/2 pavlake

- solja mleka

- tamni soja sos

- jedna posna supa u kesici ili dve kasicice morske soli i saka rezanaca

- persun, bosiljak, curry, majcina dusica, beli luk

 

Dinstati spanac, izvaditi i iseci na sitno. Iseci jabuku na sitno i proprziti blago u vecoj serpi (1.5l), dodati spanac i solju mleka. 10ak min kasnije dodati 3/4 vode, kukuruz, suvo grozdje, brusnicu i suve sljive.

Kad prokljuca dodati suspu iz kesice (ili ekvivalent), razbiti 4 jajeta unutra, ne meshati da jaja ostanu komapktna.

U posudu umutiti pavlaku, malo mleka, soja sos, zacine, beli luk.

Dodati i skinuti sa vatre.

Ne treba preterivati sa currijem i belim lukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta će ti toliko jaja? Ok je jedno, eventualno dva, ali četiri? Ako uopšte recimo pravim palačinke sa jajima, dodam jedno, a bude palačinki za min. 3 osobe (btw, kad smo kod toga, pola banane može da zamijeni jaje ili da se par sati prije pravljenja smjese (još bolje preko noći) ubace 2 kašike lana u malo vode)

 

Inače, sve ostalo zvuči baš onako... istočnjački :da:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...