Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Биће онда да је то. Сусам печен ОБОЖАВАМ! Практично гледам да га убацим у било какво кремасто јело или салату (уз то најбоље иде) а и уз неки кремастији сир :wub:

 

Кризирам и ја, али ко зна зашто је нисам спремио. Пре ће бити да ме мрзи, него било шта друго :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je fazon s margarinom umesto putera? Neko stvarno vise gotivi tu hemiju koja cak ima i losiji ukus? :confused:

 

Stvarno ne bih znao. Nisam neki strucnjak za zdravu hranu. Ja inace jedem samo meso, majonez i kecap ogromne kolicine cokolade. Voce i povrce veoma slabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da se kupi francuski puter President u pakovanju od 10g, kosta 16dinara. Meni je to dovoljno za 2 rucka, a nesamerljivo je bolji od domaceg Biser putera koji cim se malo zagreje smrdi na peglu.

u sustini slabo koristim ulje, posto uglavnom dinstam klopu.

u pire krompir trpam puter i ella sir, majcinu dusicu i sareni biber :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da se kupi francuski puter President u pakovanju od 10g, kosta 16dinara. Meni je to dovoljno za 2 rucka, a nesamerljivo je bolji od domaceg Biser putera koji cim se malo zagreje smrdi na peglu.

 

 

 

Где то налазиш?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i u manjim Maxi radnjama, keva stalno kupuje. Volim sto se ti mali paketici brzo otkrave, nista gore nego kad pokidas hleb mazuci :icon_ne: Lepo je i kad ga otvoris i stavis iznad tostera da se rastopi i bacis providni deo (cista mast) pa namazes na hleb mlecni deo (esencija divnog ukusa) :da:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

kilo sargarepe

kilo ljutih papricica

5 vecih cesanja belog luka

2 kasike secera

4 kasike soli

persun

dve soljice ulja

dve kasicice esencije

malo konzervansa

 

sargarepa se iskrize na kolutove pa se to samelje(moze i blender da odradi posao)

papricice se ociste od semena i isto samelju, isto se uradi sa belim lukom i persunom, dodaju se ostali sastojci i sve se pomesa. pakuje se u male teglice, jer je mnogo, ali mnogo ljuto.

uzivajte, ja se satirem od ovoga, za nedelju dana sam utamanio pola mere. sledece godine pravim bar duplo.

 

 

 

 

p.s. osim sto je ljuto jako je i pikantno, stvarno ima dobar ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

joooj ta mala pakovanja putera mi je neko ogadio u vojsci prichom da ih gejevi koriste ko lubrikant...

ma margarini su gotivni jer ih ima milion vrsta, dobro jutro je kekstra za dvopek kad te mrzi da chekash puter da smeksha, onaj srebrni (mislim da je vital) mi je super za pire (naravno dodash i mleko i zachine pa ispadne neshto od toga)

 

da kad ste vec kod toga shta je kome bolje, izvalio sam da mi je mileram bolji od pavlake za gulashe npr (naravno sa senfom i vinom )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...