Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

E, da me ubijes ne znam sta je bilo u toj serpi, ali mislim da sam przio okultne palacinke propasti nase.

U desnoj ruci drzim tradicionalni crni tiganj propasti nase, ne vidi se lepo na prvi pogled, rekoh gore okultno.

 

Slika je od pre 2 godine xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je smiješno jer logično je da ćeš postaviti recept ili na srp ili na eng, dva jezika koja mogu da prođu u ovom slučaju, ali ital nikako. Mislim, realno, koji je procenat ljudi na forumu koji znaju ital? 3%, 5%? Pa čak i da ne znaju, ne, niko neće uzeti online rječnik da prevodi jer imaš milion sličnih recepata na coolinariki i sličnim sajtovima (bez obzira što se radi o sastojcima koje možeš pogoditi i ovako, bez gledanja, ako ćemo tako mogu gledati i recept na japanskom).

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim problem s italijanskim kad je ocigledno koliko sastojaka stavlja :D Mislim vidis cinijicu s uljem i pise '4 asfafghfs', logicno je da je ta rec 'supena kasika' :haha:

A bitno je da je recept isproban, onima na kulinarki nista ne verujem jer bi pojeli i margarin umocen u svinjsku mast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr. ne stavljam ulje u testo za picu, ali jaje da, sto u italijano receptu nema. Plus preporuka jedna, sta god da mesite, pre nadolazenja premazati i vanglu i testo uljem, da se ne bi gomilalo bespotrebno brasno kada posle treba da se premesi, ili pak uvija i sece ( ako se radi o kiflicama npr.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

deda moj ima super jednostavnu recepturu za ukusan obed...komad svinjske vratine...sredinu izdubi,nabaca kobaju unutra i to pece u rerni,preliva nekom marinadom dok se pece,kasnije se sece na snite,ko parcad leba...mesina naokolo,a u sredini kobaja...super je fora...sada ce nikola,pa ce to praviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

onima na kulinarki nista ne verujem jer bi pojeli i margarin umocen u svinjsku mast.

word :haha: :haha:

 

NijE neko kuvanje, al ima li ko zanimljiv recept za salatu sa Ella sirom?

 

ja ga uglavnom koristim u tri kombinacije

1 curry, beli luk, sareni biber, so, majcina dusica

2 cayenne pepper, bosiljak, so

3 beli luk, bosiljak, so

 

i umuljam sa sitno seckanim povrcem koje trenutno imam, preko zime kuvani kukuruz, rendana sargarepa, seckana paprika....

 

I da, aj kad sam vec na temi

pre neki dan klopali odlicnu salatu

rendana crvena jabuka, rendana sargarepa, seckani beli luk, malcice onog majoneza sa ukusom krastavca

 

 

... da, ja sam veliki fan belog luka :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sargarepu gotivim samo kad bas zagori, tako da je mekana a s jedne strane hrskava i natopljena uljem :D

Odatkle je nastao 'recept' za zagorelu sargarepu i kolutove luka (tj vise 'diskove' luka :D ) a uz to komadi teletine/karea/piletine :da: Posto prakticno sve mora da ima konstantan kontakt sa dnom i ne treba da se mesa (vec prevrce) potreban je bas veliki tiganj.

I naravno ubaciti tonu belog luka :D

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

word :haha: :haha:

 

NijE neko kuvanje, al ima li ko zanimljiv recept za salatu sa Ella sirom?

 

ja ga uglavnom koristim u tri kombinacije

1 curry, beli luk, sareni biber, so, majcina dusica

2 cayenne pepper, bosiljak, so

3 beli luk, bosiljak, so

 

i umuljam sa sitno seckanim povrcem koje trenutno imam, preko zime kuvani kukuruz, rendana sargarepa, seckana paprika....

 

I da, aj kad sam vec na temi

pre neki dan klopali odlicnu salatu

rendana crvena jabuka, rendana sargarepa, seckani beli luk, malcice onog majoneza sa ukusom krastavca

 

 

... da, ja sam veliki fan belog luka :wub:

 

Uh svidjaju mi se predlozi :da:

 

Ja beli luk turam gde god mogu... volem ga :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...