Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

posto ima zilion varijanti ruske salate, evo nase iz trasha nazvane "beloruske" :haha:

Odlicna je za sve koji pokusavaju da vode racuna o kilazi i kalorijama tokom praznika

S obzirom da 100g majoneza ima oko 450 kalorija, a Ella sir 55 kalotija na sto grama, ideja je da se u smesu za rusku stavi 1/3 ili 1/4 majoneza a ostalo zameni ovim sirom.

Ukus je dobar, malo blazi ali dobar.

 

Beloruska salata

1/3 majoneza sa ukusom krastavca

2/3 ella sira

Mesavina za rusku

Krastavcici

dimljeni sir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta god da krenem da spremam, sve se pretvori u rusku salatu i bajadere :unsure:

 

Večeras mafini: 4 jajeta se umute, dodaje se 1 čaša jogurta, 2 dl ulja i 18 kašika mekog brašna i izdrobljeni sir (300-400 gr).

 

Malo šunkarice odozgo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas al meni je omiljeno no-brainer jelo bacanje svog povrca i mesa u kesu za rernu (tipa krompir, tikvice, crni, beli, crveni luk, piletina na kockice), napravis taman kolicinu za klopanje tokom celog dana al ne vise. Ako te smori menjas salatu tipa prvo paradajz pa posle praziluk sa pavlakom :wub:

Ili prosto teletina na trakice sa lukom i senfom + pire krompir (u tiganju, ne rerni :haha: ).

Volim ta kuvana jela koja su bolja od onoga sto su nas terali da jedemo kao mali a i dalje nisu neka masna abominacija :D

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

U da, dinstanje sa jajima (ili samo belancima u mom slucaju :D ) je zakon :D

Vise gotivim ono kuvanje tj pecenje u kesi jer je manje ulja potrebno za podjednako dobar ukus. Kad spremam pekarski krompir u plehu bez 3-4 supene ulja nema boga a ovako moze s duplo manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas al meni je omiljeno no-brainer jelo bacanje svog povrca i mesa u kesu za rernu (tipa krompir, tikvice, crni, beli, crveni luk, piletina na kockice), napravis taman kolicinu za klopanje tokom celog dana al ne vise. Ako te smori menjas salatu tipa prvo paradajz pa posle praziluk sa pavlakom :wub:

 

Ово. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lou: Videla sam da to postoji u Americi i u Aziji, a koja je fora? Od Amera me ne bi cudilo da im je prosto lakse da ne moraju da polome jaje i odvoje belance :haha: Takodje je bolje da imas i malo zumanceta (tipa 1:4) zbog nepotpunog iskoriscavanja hranljivih materija u suprotnom.

@Zen: Moze i za mikrotalasnu :da: U obicnoj radi do 220 stepeni (iz iskustva 200, preko pocne da se rasipa na sitne komadice koji, naravno, zavrse u jelu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам само која кокошка леже тако дугачка јаја. :haha:

 

А ово на слици би требало да представља неки тортиља-бурек?!

 

Skoro identično izgleda marokanska palačinka. Nije mi se baš dopala. Što reče MV mnogo masno :mrtav: A još je služe za doručak :confused:

 

019meloui.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...