Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

:wub:

 

Иначе, малопре се вратио из Ужица. Одговорно тврдим да не постоји лепша ствар од домаћег кајмака са Златибора.

 

Kuruz kaze da su najbolji mlecni proizvodi iz novosadske mlekare , sad ne znam ko je u pravu od vas dvojice .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinacija ovog recepta sa ovim + domaći kari sos (1 čaša kisele pavlake, 4-5 čepova maslinovog ulja, 0.5 dcl bijelog vina ili vode, supena kašika senfa, 1-2 kafene kašičice vinskog sirćeta, 1 kafena kašika šećera, malo soli, 2-3 kafene kašike karija, 1 kafena kašika kečapa, 1/4 kafene kašike kurkume, 1 supena kašika soka od jabuke) = 408982_3276032098960_1212191088_33463833_1972119774_n.jpg

zamrznuto povrcje iz maksija, pirinach, kupljeni kari sos.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo da podelim ono što sam juče spremao, u pitanju je prokelj sa pavlakom i piletina u senfu.

 

Za prokelj sa pavlakom, očistiti i oprati prokelj, u dubokom tiganju istopiti puter, staviti sitno naseckan crni luk i propržiti 5 minuta, nakon toga dodati prokelj, posoliti i pobiberiti, sipati vodu i ostaviti 15 minuta da se dinsta. Sa strane uzeti posudu u kojoj treba da se izgnječi beli luk i da se pomeša sa pavlakom. Prelije se prokelj u tiganju, malo promeša i skloni se sa ringle.

 

Što se tiče piletine, isecka se na kockice, uvalja se u senf, dok se zagreje ringla i tiganj, staviti ulja i propržiti na najjačoj vatri dok ne požuti. Nakon toga sve lepo servirate i po ukusu staviti origano preko sosa prokelja i pavlake.

 

Preukusno je, mada ja sam subjektivan jer prokelj obožavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki dan sam i ja pravila prokelj - opereš, posoliš, pobiberiš, pomešaš s malo maslinovog ulja i ispečeš u rerni (200 stepeni, 15-al minuta). odlična stvar. i cenim da prokelj manje "ispušta mirise" kada se peče u rerni nego kada se kuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitala sam neke ljude koji ga vole i rekli su da znaju za to i zato ne gledaju sta ima unutra :haha:

то је једини и прави начин да себи не ускраћујеш задовољства када је реч о спремању хране и оралном сексу

 

само отресеш крупно

Edited by Генеральный
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, prokelj :D Dal si ikad proveravao sta je daje od 4. lista? :ph34r: Deluje savrseno cisto spolja ali najcesce ima djubre do srzi. Pitala sam neke ljude koji ga vole i rekli su da znaju za to i zato ne gledaju sta ima unutra :haha::confused:

 

Evo jesam :haha:

 

Upravo uslikano

 

Qv14D.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dodjavola vise sa mekanom slaninom, jel se jos nekome desava da dobije bele tufnice u fizideru? :D Jel okej da se to ukloni a onda da se pre jela termicki obradjuje?

Citala sam neke forume o pravljenju slanine i svi kazu da je bela budj ok, zelenu treba ukloniti a crnu totalno baciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...