Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

jeste.

 

Tsakalidis played for the Greek national basketball team at the 1998 FIBA World Championship, where his team finished in 4th place, at the 1999 European Championship, where his team finished in 16th place, and at the 2003 European Championship, where his team finished in 5th place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, mogao sam i ja da gledam po gugla, pa da se prisecam, ali stvarno mi lik nije poznat. Svejedno, po informacijama, vidim da bi bio exxxtra pojachanje. Fantastichno pojachanje za ekipu bez ljudski centra. Dodushe, takodjer vidim da njega zeli i Finiks..neshto sumnjam da ce Dule dovoditi josh igracha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je izjavio dule sinoc posle meca za hemofarmom:

 

”Hemofarm je odlična ekipa, startovali su sa dve pobede protiv Cibone i protiv Bosne u Sarajevu. Još uvek nismo kompletirali tim i formirali igru. Još nam je potrebno vremena za uigravanje. Hemofarm je prerano poveo velikom razlikom, ali uspeli smo da ih stignemo. Kontrolisali smo igru i rezultat do samog kraja i onda umesto da mirno privedemo meč kraju, pustili smo protivnika da lako pogodi nekoliko trojki i opasno nam se približi. Ovde je jako teško pobediti i dobro je što smo u ovakvom sastavu to uspeli. Retko ko će uspeti da odnese bodove iz Vršca.”, rekao je trener Partizana Duško Vujošević.

 

sa kkp sajta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euroliga pocinje 23. oktobra... :da:

 

 

ne mogu iscekati. obozavam da gledam evroligu.nadam se da ce partizan ove godine rasturiti protivnike

 

ajd neka neko napise completan sastav partizana da vidim koje su promjene dosle u timu.

ko je dosao inace a ko otisao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.kkpartizan.co.yu slobodno poseti neki put.

 

Shto se tiche transfera, doshli su:

 

Jan Vesely (Geoplin Slovan)

Luka Basta (Beovuk)

Aleksandar Rasic (ALBA)

Vukasin Aleksic (Takovo)

Žarko Rakočević (Buducnost)

Joao Soares (Portugal)

Stephane Lasme (Miami Heat)

 

Otishli:

 

Nikola Pekovic (Panathinaikos)

Milt Palacio (Khimky)

Dusan Kecman (Panathinaikos)

Dejan Borovnjak (Vojvodina)

 

Celokupnu ekipu za sezonu pogledaj na gornjem linku, pa pod "Tim".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesic je rekao da ni Zvezda nije zavrsila sa pojacanjima za ovu sezonu, u hodu cemo gledati gde smo jaki a gde slabi i resavati probleme. Ocigledno je da smo i mi jako tanki na centru i treba nam neki stameni moma jer Kikanovic izgleda slabo doruckuje a ni teretana mu nije srcu draga i mila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesic je rekao da ni Zvezda nije zavrsila sa pojacanjima za ovu sezonu, u hodu cemo gledati gde smo jaki a gde slabi i resavati probleme. Ocigledno je da smo i mi jako tanki na centru i treba nam neki stameni moma jer Kikanovic izgleda slabo doruckuje a ni teretana mu nije srcu draga i mila

 

 

Dobar je on,ima potencijala ali bi morao da poradi na snazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pažljivije posmatramo KK Crvena Zvezda u poslednjih recimo 10 godina, možemo da uočimo da se svaka njihova sezona sastoji od 6 faza:

Prva faza počinje u julu pričama o teškoj materijalnoj situaciji i fuzionisanju sa FMP-om, Hemofarmom ili nekim drugim klubom.

Druga faza je faza euforije. Počinje u avgustu dovođenjem novih političkih i finansijskih moćnika, novog trenera i čitavog niza igrača. U toj fazi svaki potpisani Amerikanac je Jordan, a svaki novi mladi igrač automatski postaje najtalentovaniji u Evropi. Tad se obično definišu ciljevi, a to su 3 domaća trofeja i FIBA ili ULEB kup u nastupajućoj sezoni i naravno osvajanje Evrolige u sezoni posle nje. Ova faza traje sve do kraja oktobra, odnosno do prvog derbija i šamara otrežnjenja.

Tada nastupa treća faza i saznanje da je Haus bolji od Ričardsona, da Avodžobi ne može da zaustavi Milojevića ni faulom, da je Kamings plej a Burks basketaš i da Peković može da ubaci u koš i loptu i Mišanovića i Kikanovića, sve u paketu. Posle derbija uslede porazi od FMP-a, Hemofarma, Olimpije i sličnih, a posle Domžala ili Zagreba krivica počne da se svaljuje na trenera.

Četvrta faza počinje bekstvom nekog igrača za Novu Godinu i karakteriše se gubljenjem domaćeg kupa i promenljivim igrama u FIBA ili ULEB kupu, uz poneku pobedu nad velikanom od pre 20 godina ili timom koji ima čuveno ime ali u fudbalu.

Peta faza se poklapa sa eliminacijama iz FIBA ili ULEB kupa i Jadranske lige, uz dovođenje dugo čekanog pojačanja koje treba da donese prevagu i spasi sezonu. Jedini je problem što to pojačanje niko nije hteo širom sveta.

Šestu fazu predstavlja domaće prvenstvo u maju i junu. Tada se navijači potpaljuju pričama o kupovini sudija, gepekovanju i nameštenom prvenstvu, a svaka utakmica u plejofu je incident. Ipak krajnji rezultat svega ovoga je čišćenje u 3 maksimalno 4 utakmice, što predstavlja i kraj šeste faze a i cele sezone.

Znači vi se sada nalazite u drugoj, za vas najprijatnijoj fazi, pa prema tome uživajte dok možete:).

 

sa b92 komentara, kraljevski :mrgreen:

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAhaha... koja genijalnos'... al sumnjam da ce biti tako i ove sezone... :no: Al se iskreno nadam da ce biti...

 

@Wizard Of Gore - napusti prostoriju...

 

Ps. Uzasno ste dosadni sa tim komplexima... dajte nesto drugo...

Edited by Geozee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, iskopaste Duenjasa iz naftalina ... eve vam malo rutavih sličica da se prisetite.

Ja skoro i da sam zaboravio na džinovskog džemperka. :)

 

duenas1.jpg

 

Roberto_Duenas.jpg

 

20060420102130-rober.jpg

 

robertoduenas.jpg

 

Na ovoj zadnjoj slici se izgleda vidi, da je nešto kasnije počeo i da brije dlačurde. :)

 

Interesantno, da je u Španiji oduvek furao tamošnje lepotice. :mhihi:

 

A Tsakalidis jeste košarkaš koji ima bogato iskustvo, igrao je i čak 7 godina u NBA ... ali, mislim da je čovek jednostavno - drvo.

Ne bi bilo dobro da pređe u Partizan, po meni, slabo je okretan sa 2.20m.

Već imamo Slavka, još jedna usađena sekvoja nam ne treba.

 

Nešto brži, niži i okretniji centar je potreban.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda su te lepotice furale sa njim jer poseduje u gacama dalekometnu artriljeriju ;)

 

Izgleda da je to u pitanju. :mhihi:

 

Elem: http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php...p;nav_id=323864

 

Biće boleštije, ako se ovo čudo ostvari.

 

Usput, Zmagoslav Sagadin dobi otkaz u Anvilu zbog nekih trabunjanja u poljskoj štampi.

 

Sad može da bude menadžer pravog Anvila, kanadskih mačo metalaca. :muzicar:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...