Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

Nakon terora u Pioniru od Budućnosti:

 

sedeo sam iza klupe desavanja sledeca :

 

sredinom druge cetvrtine aca kaze stimcu igraj kod posta posle 20sekundi jedan od pomocnika prica stimcu nesto sasvim drugo aca video i nastala nevidjena svadja i aca je svasta rekao pomocnom treneru (ko je ovde trener,sta si ti coban a ja ovca)... i stimac poceo da se svadja s tim istim pomocnikom !!!

 

Aca menja tadiju ironicno mu tapse i tadija mrmlja u bradu okrece se aca i kaze mu "da nemas takav ugovor odavno bi bio na klupi,uozbilji se ti si kapitan i profesionalac a ne dete"

 

sredina 4/4 aca kaze hvala vam sto ovako igrate od vas stvarno treba dici ruke slusajte kako NAM zvizde !!! taylor kikan stimac keselj bakic i stevic su jedini koji su pognuli glave dole...

(Nemanja, 22. decembar 2009 22:33)

 

...а Куруз је наш човек, тако да су цигани ван дешавања.

 

Nepouzdan mi je. Kockica je ipak hermafrodit, taj čisto iz dosade ide na Duletove plejade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, ето шта се дешава. Увек су имали више лове од Партизана, а ништа нису направили. Узимају ћорави Куп сваке преступне године и то је то. Успели су да униште све што је било вредно. Сваког јебеног талента су унаказили. Добре тренере отерали, са бившим играчима се завадили. И најватренији звездаши би данас радије играли у Партизану (натавно, ту не спадају Вук Радивојевић и остале канте које нико неће).

 

Звезда треба да има третман испод ФМП-а и Хемофарма. Каква курац институција...прошла су времена старих заслуга. Немаш резултате, добијеш киту од државе, а не лову. Но, јбг..политика игра улогу.

 

Још да додам..да им није оног несретног Опачића сад би играли ватерполо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, ето шта се дешава. Увек су имали више лове од Партизана, а ништа нису направили. Узимају ћорави Куп сваке преступне године и то је то. Успели су да униште све што је било вредно. Сваког јебеног талента су унаказили. Добре тренере отерали, са бившим играчима се завадили. И најватренији звездаши би данас радије играли у Партизану (натавно, ту не спадају Вук Радивојевић и остале канте које нико неће).

 

Звезда треба да има третман испод ФМП-а и Хемофарма. Каква курац институција...прошла су времена старих заслуга. Немаш резултате, добијеш киту од државе, а не лову. Но, јбг..политика игра улогу.

 

Још да додам..да им није оног несретног Опачића сад би играли ватерполо.

 

 

Jbg, Zvezda ima vise navijaca i simpatizera. Ko ce da ulaze u FMP za koga navija 100 ljudi. Uostalom o kakvoj drzavi ti pricas. Ne finansira drzava klubove nego preduzetnici valjda,od drzave dobiju neku sicu. Imaju politicku podrsku od nekih ljudi sigurno isto kao i Partizan ali se ne finansira iz budzeta grada a pogotovo ne drzave za razliku od Cibone recimo ili Dinama u Hrvatskoj koji od grada dobijaju milione eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ФМП има најбољу школу баскета у држави, и они више улажу у баскет него цигани. Не видим какве везе има ко има више навијача.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trifunovicu niko nije dao ozbiljnu sansu uvek je bio prelazno resenje , tako ce i sada mozda biti, a mislim da je talentovan , Obradovic Sasha je legenda , ime koje prepoznaju u Evropi , ali kao trener se nije dokazao , vidim finansijski ni u Radnickom ne cvetaju ruze, mozda bi i Muta mogao da dodje , to bi bilo najbolje resenje za CZ .

U svakom slucaju trener je najmanji problem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muta bi bio sjajno resenje,u svakom slucaju bolje od Saleta.Svaka cast celavom majstoru,bio je sjajan igrac,Zvezdina legenda i foksterijer-doktor nauka u odbrambenim zadacima,ali nije on za trenera.Ali dobro,od kluba bez ambicija ni ne ocekujem nikakvo logicnije resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ФМП има најбољу школу баскета у држави, и они више улажу у баскет него цигани. Не видим какве везе има ко има више навијача.

 

Ma jok i nema. Da ti imas svoju firmu i jos i navijas za Zvezdu pitam te gde bi reklamirao firumu i ulozio pare, u klub za koga navija nekoliko miliona ljudi i koji prate Zvezdu ili neki provincijski klub koga niko ne zanima. Sve ti je to trzisna ekonomija,ponuda i traznja, sta se vise trazi to se vise nudi i tu se ulaze i kraj price.

A sto se tice skole basketa,verovatno imaju najbolju skolu ali dzabe im kad je uprava bez ikakvih ambicija da napravi konkurentan tim. Svaki igrac im je na prodaju ako stigne dobra ponuda. Mene iskreno ni ne zanima kakvu omladinsku skolu ima Zvezda ako ima konkurentan seniorski tim,bez obzira gde su ti igraci stvoreni. Jaka mi je vajda ako i "proizvedemo" nekog talenta koji ce da se kali nekoliko godina a posle kad treba da pruzi najvise klubu da zapali u inostranstvo. Mene pre svega interesuju rezultati, odakle ce da dovode igrace sasvim mi je svejedno. Kao da je nekog briga sto Kikanovic nije ponikao u Zvezdi nego u Sloboda diti,ili gde je vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да бисмо имали јаку репрезентацију потребно је да имамо јаку Звезду уз Партизан. Они су чинили костур репрезентације. Е, сад, како правити репрезентативце кад не пружаш шансу талентованим играчима. Звезда је испустила Шепу, испустиће, како видим, и Недовића. Успели су све што је талентовано у клубу да отерају. Доводе неке половне играче који одиграју пар добрих утакмица и то је то. Треба размишљати унапред. Партизан је прошле године имао екипу која је прављена 4-5 година. Екипу коју су добили од своје школе. Нису морали да доводе Виденова, Тејлора и остале курце-палце. И направили су резултат.

А што се армије навијача тиче, кога боли курац за то. Само резултати се вреднују. Колико је ФМП створио репрезентативаца у последње време, а колико Звезда? Или уоптено, колико добрих играча је отишло из Звезде у последњих неколико година? Можеш да набројих на прсте..

Треба помоћи оне који раде у интересу српске кошарке и праве резултате. Прошла су времена традиције.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja ti pricam sta je realnost a ne sta bi ja ili ti voleli ili sta je logicno i bolje. I ja ne volim da gledam Velikog Brata i Farmu a to se stalno pusta na TV-u,zasto-zato sto se to trazi. Sad sto se tice talenata to je sve diskutabilno. Da li bi ti igraci i da im je pruzena sansa postigli nesto pitanje je. U predjasnjem postu rekao si da je Vuk Radivojevic smece, to bi mozda rekao i za ove sto si ih nabrojao da su ostali u Zvezdi,ili da je Vuk Radivojevic otisao mozda bi pricao sada kako mu nije pruzena sansa i sl. Spanska liga ima najvise stranaca pa im je reprezentacija jaka. Po meni ako je neko talenat on ce to i da pokaze,pogotovo ako ima jaku konkurenciju u timu,cak i ako ne dobije pravu sansu ima jos klubova gde moze da se dokaze. Nisu Zvezda i Partizan jedini klubovi u Srbiji. Danas u NBA ligu odlaze igraci iz malih klubova,cak i iz drugih liga, kao sto je Novicki recimo za koga niko nije ni cuo kad je otisao u NBA a cim je dosao postao jedan od najboljih igraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsetiću vas da je jedna od najvećih želja Nebojše Čovića da uradi nešto u Zvezdi, da li kao predsednik ili u vidu fuzije njegovog kluba i Zvezde, sasvim je svejedno. Isto tako i Drakulić želi slično, a u FKCZ Mišković, Cepter, Mićović. Svi oni u tome vide interes, ali su i navijači, što je vrlo bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, pa ih onda sa 18 godina covic proda, i postaju neki poluigraci.

 

 

Какве то има везе са школом? Школа баскета им је најбоља и то је то. Сад имају у плану женски тим, ако сам добро чуо.

 

 

 

Nisu Zvezda i Partizan jedini klubovi u Srbiji.

 

 

Нису, Партизан је једини клуб, остало су све кевини курци и клубови у покушају.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какве то има везе са школом? Школа баскета им је најбоља и то је то. Сад имају у плану женски тим, ако сам добро чуо.

 

 

 

mislim, dzabe im skola kad ce ih covic prvom prilikom prodati, i od njih nece nista biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нису, Партизан је једини клуб, остало су све кевини курци и клубови у покушају.

 

Ne preteruj, kapiram da navijas za Partizan ali ipak...imali su i drugi klubovi uspeha u Evropi nije samo Partizan. Partizan je zadnjih nekoliko godina napravio nesto i sad im niko nije ravan...mislim mogli bi i vi uskoro da se nadjete u slicnoj situaciji kao Zvezda. Bilo je tako i u fudbalu, pa pogledaj sad gde ti je Partizan...ko visoko leti...

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Друже кад говоримо о односу шпанске репрезентације и њихове лиге која је пуна странаца, немој заборавити чињеницу да окосницу репрезентације чине играчи који су некада харали у омладинским селекцијама. Значи, успешно су одрадили смену генерације и сада то наплаћују. Кад Гасол и наваро оду у мировину, питање је шта ће се десити...управо због толиког броја странаца. Погледај на шта се направише Италијани који су својевремено имали можда и најјачу лигу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад се већ прича о ФМПу, ко је постао играч светске класе а да није прешао у Партизан сем Теодосића. Они важе за најачу школу кошарке већ 6-7 година а направили су ЈЕДНОГ играча. Види само шта је са Ерцегом и колико би њему значиле 2-3 године рада са Дулетом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Друже кад говоримо о односу шпанске репрезентације и њихове лиге која је пуна странаца, немој заборавити чињеницу да окосницу репрезентације чине играчи који су некада харали у омладинским селекцијама. Значи, успешно су одрадили смену генерације и сада то наплаћују. Кад Гасол и наваро оду у мировину, питање је шта ће се десити...управо због толиког броја странаца. Погледај на шта се направише Италијани који су својевремено имали можда и најјачу лигу.

 

Imaju oni jos dobrih i mladih igraca,nisu ova dvojica cela reprezentacija. Recimo onaj klinac-Riki Rubio ima 17,18 godina,proglasen za najboljeg mladog igraca pa Rudi Fernandez i ostali. Italijani su uvek imali puno stranaca i kad su imali solidan tim. Kao sto rekoh postoji nasa srpska liga u kojoj nema mnogo stranaca i tu svako moze da se dokaze. Ako ne moze tu da postane igrac nece ni u Jadranskoj ligi. Ko ima talenta i znanja moze iz Zdravlja iz Leskovca da ode i u NBA, ima mnogo takvih primera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, gledao sam Olimpijakos par puta ove sezone, bledunjave partije pruža, Papalukas je mnogo značajniji za ekipu.

Njega je lansiralo EP u Poljskoj, pre toga definitivno nije bio klasa, a da li će biti u budućnosti, videćemo.

Ipak, na dobrom je putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju oni jos dobrih i mladih igraca,nisu ova dvojica cela reprezentacija. Recimo onaj klinac-Riki Rubio ima 17,18 godina,proglasen za najboljeg mladog igraca pa Rudi Fernandez i ostali. Italijani su uvek imali puno stranaca i kad su imali solidan tim. Kao sto rekoh postoji nasa srpska liga u kojoj nema mnogo stranaca i tu svako moze da se dokaze. Ako ne moze tu da postane igrac nece ni u Jadranskoj ligi. Ko ima talenta i znanja moze iz Zdravlja iz Leskovca da ode i u NBA, ima mnogo takvih primera.

 

Све то стоји, али основу репрезентације чини генерација Гасола и Навара. Они су на ту основу само надодавали квалитетне играче.

У принципу, мислимо исто..само бих дао своје мишљење у вези Рубија. Има шмека каквог нема у Европи. Уме да проигра и направи потез, али шут му је благи ужас. Кад то поправи, биће комплетан играч...а сигурно да има времена да поправи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...