Jump to content

Premier Liga


.:Thor:.

Recommended Posts

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2010&mm=08&dd=01&nav_id=449135

 

Normalno je da covek hoce da se vrati u ubedljivo najjacu ligu na svetu . U ovom momentu je skudeto i trofej u primeri smesan uspeh u odnosu na titulu u engleskoj . Licno voleo bih ga u Liverpulu , i mislim da to nije nemoguce za 5-6 godina .

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вазда беседих да ће се једном вратити у Енглеску и доћи у највећи клуб да замени највећег менаџера у историји фудбала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Највећи клуб у Енглеској.

 

Po cemu?Konzumaciji steroida,zabranjenih hemikalija i opijata?To mozda,posto po trofejima,tradiciji i kontinuitetu nije.

 

А иза овога о Фергију стојим.

 

Kapelo,Murinjo i Lipi su za njega doktori nauka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти стварно верујеш у то што си написао?

 

Липи:

у Јувентусу: 5 титула, 1 Куп, 4 Суперкупа Италије, 1 ЛШ, 1 Европски суперкуп, 1 Интерконтинентални куп

 

првак света са Италијом

 

Капело:

- у Милану: 4 титуле, 3 Суперкупа Италије, 1 ЛШ, 1 Европски суперкуп, 1 Италијански куп Примавера

- у Јувентусу: 1 титула, касније враћена због намештања

- у Роми: 1 титула, 1 суперкуп

- у Реалу: 2 титуле

 

Мурињо:

- у Порту: 2 титуле, 2 купа, ЛШ, Куп УЕФА

- у Челсију: 2 титуле, 2 Лига купа, 2 ФА купа

- у Интеру: 2 титуле, 1 ЛШ, 1 куп, 1 суперкуп

 

Ферги:

- у Сент Мирену: 1 титула

- у Абердину: 3 титуле, 4 купа, 1 Лига куп, 1 УЕФА куп победника купова, 1 УЕФА Супер куп

- у Манчестеру: 11 титула, 5 ФА купова, 4 Лига купа, 8 Комјунити шилдова, 2 ЛШ, 1 УЕФА куп победника купова, 1 УЕФА супер куп, 2 Интерконтинентална купа

 

 

Немој да ме зајебаваш. Мурињо ће вероватно постати трофејнији, још је млад, али је за сада далеко, а ова двојица му нису ни принети. Он сам има 15 титула, ова тројица 19 (једна намештена).

Edited by dr Casual

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece,Ferguson je 24 godine u istom klubu.Kapelo (inace uzeo dve titule sa Juventusom) i Murinjo su u apsolutno svakom klubu u kome su radili bili sampioni i uzimali gomile trofeja (da ne pricamo da su i jedan i drugi mnogo mladji i dosta kasnije su krenuli sa karijerom,pogotovo Murinjo).Lipi je bio prvak sveta sa Italijom,a to je veci uspeh od svih tih komjuniti sildova,raznoraznih kupova i ostalih pilicarskih takmicenja koje si naveo.Ferguson je prvi puta uzeo neki trofej nakon 6-7 godina sto je proveo u Mancesteru i nakon sto je Liverpul pukao.U svakom ozbiljnom klubu bi apsolutno svaki trener bez obzira na status dobio sut kartu i nogu u dupe da toliki vremenski period sedi na klupi za kurcevo zdravlje.Zar ti zaista poredis te sugave i nebitne titule sa Sent Mirenom i Aberdinom sa onima koje su osvojene u Realu,Juventusu,Milanu,Celziju,Interu,Romi?

A o vremenskom periodu za koji je Ferguson uzimao titule u poredjenju sa Kapelom,Lipijem (koji uz to vec godinama ne rade u klupskom fudbalu) i Murinjom je uopste smesno porediti.

 

Ne pricaj svasta.Ferguson je odlican trener,tu diskusije nema,ali porediti ga sa ovim monstrumima je zaista smesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Теже је било узети титулу са Абердином, него са Интером или Реалом са таквим буџетима. Eво ти листа: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Scottish_football_champions Од 1966. само 4 пута је шампион била нека друга екипа осим Селтика и Ренџерса, три титуле су Фергијеве. Осим тога, и он је у сваком клубу био шампион, и то су два били мали клубови, а у трећем је од осредње екипе направио светску силу која годинама доминира у најјачој лиги на планети.

 

Даље, кад ја причам о томе да су којекакви купови комедија, ти кажеш да је то битно (конкретно, кад се прича о најтрофејнијем енглеском клубу који је већ 20 година курац на бициклу), а сад је одједном то неважно? Сем тога, ова тројица имају 4 Лиге шампиона, Фергусон сам две, он 15 титула, они 19, итд. Безброј пута су га звали да буде селектор Енглеске, није хтео. Цео свет зна да је највећи менаџер икада, само ти ми причаш нешто друго.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja podjednako cenim tenera koji je 20 godina u istom klubu , i onaj koji klubove cesto menja , ako ce mo po trofejima svi su oni kurac sad naspram Del Boskea , jer ima sve trofeje koje moze imati .

 

Na stranu sto subjektivno najvise od pomenutih cenim Kapela , mislim da su on i Ferguson u istom rangu , na strani Fergija je sto ima vise titula lige sampiona i vise nacionalnih liga , a na stranu Kapela je sto se dokazao gde god je bio , sumnjam da bi Ferguson ista napravio u Realu ,tako da su objektivno jednaki .

 

Murinjo je odlican , vec ima dve titule prvaka evrope , i on se takodje moze staviti u isti rang sa Kapelom i Fergusonom uz napomenu da ce ih i nadmasiti nadam se .

 

Lipi je veci od gore navedenih jer ima titulu prvaka sveta i tu diskusije nema , svidelo se to nekome ili ne .

 

Ponekad titule i ne odslikavaju pravo stanje po tom pitanju , recimo Gvardila ima sve klupske trofeje , ali uvek cu vise ceniti recimo Vengera , Beniteza , Prandelija nego njega ali to je vec moje subjektivno misljenje .

 

YNWA !

 

  

 

legendaran potez legendarnog golmana i josh legendarnijeg shtopera najlegendarnijeg kluba na kugli zemaljskoj.

 

Velicina kluba je kad su i prijateljske utakmice legendarne .

 

YNWA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jebote,potpuno zaboravih na Del Boskea.

 

Generalno si u pravu,ali ja vise cenim nekoga ko uspeh moze napraviti bilo gde,a ne samo tamo gde je pustio korenje.Ferguson ne bi van ostrva uradio nista,vrlo moguce ni na ostrvu ako nije u pitanju Mancester.A jedan Kapelo je pokazao da je sampion gde god ode,kao i Murinjo...e to su frajeri i takticari,a ne neko ko pola zivota trenira isti klub.

 

@kockica

Sve ti vec rekoh,daljnja diskusija nema poentu.Sto se tice tih kupova,pogledaj sta sam ja napisao.Ja sam napisao da je titula reprezentativnog prvaka sveta veca od svih tih pilicarskih kupova zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I po tome je Skolari veći od Kapela ili Fergusona?

 

Del Boskea sam i ja zaboravio, ali Španija trenutno ima vanzemaljske igrače s kojima bi bilo koji trener uzeo sve živo, poput Gvardiole s ciganima.

I nema sve trofeje, fali mu EP, to su uzeli s Aragonesom.

 

U suštini, i dalje Fergusona smatram najvećim, ne zato što radi u klubu kojeg volim, nego zbog kontinuiteta, broja trofeja, ponašanja prema legendama, otkrivanju mladih igrača itd.

Edited by dr Casual
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skolari pored toga nije uradio nista vredno paznje,a Lipi jeste.Losa ti komparacija.

 

Ovo o cemu pricas bas i nije istina,bilo koji trener malo kurca.Da vidim da li bi Kosan ili Jesic uzeli SP sa njima.Te fore "Ma oni su kurtoni od trenera,imaju vanzemaljski tim,samo im kazu izadjite i igraje i to je to" su gluposti.

 

Ja ga ne smatram najvecim,niti cu ga ikada smatrati,a gore sam vec rekao zbog cega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...