Jump to content

Serie A


Zagrivuk

Recommended Posts

Interu trebaju dva stopera,posto im je taj deo tima katastrofalan.I kao sto si ti rekao,kreativac u vezi.Previse oni imaju trkaca,radilica u sredini.Nedostaje im plejmejker,to se bas videlo protiv Mancestera.Ali realno,treba im i jos jedan napadac.Ibrahimovic je ok,ali pored njega nema niko konkretan.Adriano je izuzetno labavo resenje...dobar je on u poslednje vreme,popravio se,ali i dalje ima jako slab kontinuitet dobrih igara.Kruz je isluzen igrac,on eventualno moze biti neki joker.Na matorog olinjalog Krespa ne treba trositi reci,on je beskoristan.A onaj Baloteli...ne znam,kurton je to.Po meni od njega nece nikada biti nista.Ima potencijal,ali je debilcina za medalju.

 

Sto se tice Dijega,ja se nadam da ce on ipak kod mojih,Juveu je ocajno potreban takav tip igraca.Doduse,ocajno mu je potrebno jos nekoliko tipova igraca. :) I ocajno mu je potrebno da se Djovinko ustali u prvom timu,ili da makar igra dosta cesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interu trebaju stoperi,bar jedan ako ne i dva.Tu j Samuel dobar i Kordoba moze da prodje. Na Burdisa,Rivasa i ostalu boraniju ne treba trositi reci.Treba im kreativac i napadac ili dva.Ibrahimovic tu valja,Baloteli nije los a ostali su uzas.

Kasano da je zamena za Del Pjera,ni slucajno.Nikad od njega nece biti vrhunski igrac.

Kvaljarela je super,ne znam za Akvafresku,on je u Kaljariju bese?

Juventusu bi HAmsik bio bolje resenje od Dijega,ubedjen sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj Djovinko je na putu da postane igracina. Za razliku od Balotelija koji se nikad nece otarasit majmunskog mentaliteta, mali talijan strpljivo ceka sansu i odigra fantasticno kad na njega dodje red. Kako je pjanio one iz Celzija, bruka. A Baloteli ima sve tehnicke i fizicke predispozicije da bude strasan igrac, al kao sto rekoh - majmunski mentalitet. Utripovao sa 18 godina da se tim vrti oko njega, evo kao Murinjo ga je nesto smirio al opet dzabe. Za ono bukanje bih mu kicmu prebio, al takve sto vise bijes to je gore.

Juventusu treba jedan dobar u odbrani i mozda na desnog beka, i neko da zamjeni Nedveda i Del Pjera. Centralni tandem na sredini je ok, Sisoko, Poulsen i Thiago su dobri trkaci koji imaju i solidnu tehniku. Naprijed Diego i Djovinko, sa Amaurijem u napadu kojem mozes pridodati nekog poluspica kao Kasano. E to bi vec bilo nesto, samo moraju malo i klupu osnazit. Inter zato osvaja prvenstva, jer ima klupu koja nije puno gora od prve 11orke.

 

Inter treba nekog novog shtopera, Chivu i Samuel jos igraju dobro. Bane Ivanovic je mlad i vec izgradjen igrac, il mozda da pucaju grdne pare za Vidica. Na kraju, Mexes il Juan iz Rome nisu losa rjesenja, bar imaju visinu, skok i brzinu(tj. brazilac ima brzinu, francuski peder je spor kao kornjaca). Doduse u odbrani glavnu stvar igraju iskustvo i znanje, kako se postavis i kako kontrolises prostor. Zato je Maldini jos doktor, uzasno je spor al zato cita igru i dobro se postavlja. Sto znam, malo je dobrih odbrambenih igraca na trzistu, bice zajebano upecati nekog koji zaista valja. Srbi su trenutno najperspektivniji, a bitno je gledati i godine. Mislim da je red da se talijanski timovi odluce da proizvode igrace kao englezi. Mancester je tako izgradio ovu ekipu, igra se u kontinuitetu od nekoliko godina sto igracima daje sansu da maltene igraju na memoriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koga drugog u Italiji imas. Ako racunas da Inter, Milan i Juve rijetko kad trguju izmedju sebe, na njihovom trzistu su ova dvojica trenutno najbolje. Tuzno, al istinito. Rizicno je dovoditi odbrambene igrace iz ovih drugih najjacih liga, obicno se pogube prve godine tokom prilagodjavanja. A talijani nemaju zivaca nekoga da cekaju 3 mjeseca, kamoli citave sezone.

Osim toga, Italija vise nema igrace kalibra Neste, Maldinija il Kanavara. Nesto kao hvalite Kijelinija, a ima taj da pase jos trave dok ne dodje blizu ovoj trojici. Mada, i Inter i Juve su super na stoperskim pozicijama kad vidim Milanovu odbranu gdje igrace od 35 godina jos smatraju djecacima. Moraju zabari da pljunu pare kao englezi i ponove infrastrukturu, poboljsaju rad sa mladjim kategorijama, skauting isl. Ova kriza nije nista strasno ako u narednom periodu ne nacine odredjene rezove, nije dovoljno da dovedu par skupih pojacanja i da ocekuju kako ce odjednom 3 njihova predstavnika da udju u polufinale LS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karanje.Al' bas onako zguza.Razvalili su ih.Posebno me obradovao gol Nedveda,ko iz njegovih najboljih i najlegendarnijih dana.Mali Djovinko je bio sjajan,nadam se da je Ranijeriju doslo iz dupeta u glavu da on jednostavno mora biti starter.

 

Jebiga Vic,vise srece nagodinu. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Juve stvarno gura dobro. Ja sam ih olako otpisao, favorizujuci Romu i Milan za drugo i trece mjesto. Ovim tempom ima da se umjesaju u borbu za titulu, samo jedan kiks Intera do derbija Italije i to je to. Imace sansu u direktnom duelu, jos na domacem terenu.. al opet Inter ima Ibrahimovica koji sam dobija utakmice, a mislim da Murinjo nece dozvoliti onakav pad kao Mancini prije godinu dana.

Svaka cast zebrama, sa onakvom ekipom stvarno su me iznenadili. Eto i ta liga sampiona im je bila odlicna, razguzili Real i bili tu blizu da prodju Celzi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kazem,ja zaista ne znam na osnovu cega si ti otpisivao Juventus u borbi za drugo mesto.Po kvalitetu igraca,tu su i sa Romom i sa Milanom.Jedino sredinu terena imaju nesto slabiju.Ali ocigledno,daleko uigraniju.

 

Djovinko je jebeni genijalac.Samo da malo vise poradi na fizickoj snazi,da bude jaci u duelima i da ga smrdljivi Ranijeri mnogo vise forsira,i eto za 2 godine vrhunske igracine.Ma i sada je vec sjajan,kada god igra ili da gol ili asistira,i pravi decu odbrambenim igracima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je onda najgori kad je on najbolji ?

Oнај што је јуче судио Фулам - Манчестер, нећу ни име да му напишем. :)

Драго ми је због Јувентуса, тј. због играча који су остали кад је било најтеже. Нисам их волео кад су куповали титуле, али сад су ми симпатични и волео бих да престигну Мурињове папке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...