Jump to content

Serie A


Zagrivuk

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

1.On nije bek

2.On nije genijalan

3.Uozbilji se

 

 

Centralni bek = stoper

Bek = bek

 

dakle, stvarno moram da te pod stare dane učim fudbalu, jel tako? :haha:

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Валтер Самјуел (додуше, он је повређен), Тијаго Силва и Леонардо Бонући тренутно најбољи штопери у Серији А. Причајте шта хоћете, али Бонући је против Интера по мени био играч утакмице, а и на осталим је углавном био врло добар.

Edited by iron will

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Pa i Samjuel je penzionerčina, a Abidal je prvenstveno levi bek.

 

Međutim, Abidal je klasika, on je totalno nesposoban u napadu, a moderni bek (i srednji i sa strana) je temelj kontranapada, i mora biti dobro povezan sa sredinom.

 

Barselona ga drži levo jer brate niko ne prolazi pored njega, a oni imaju čudovišta u napadu pa im i ne treba neki ofanzivniji bek.

 

Dakle, Abidal je životinja, ali od njega nema koristi u napadu.

 

Videli ste Abatea šta je radio protiv Totenhema (a sa leve strane će valjda proraditi Emanuelson), Abidal je retardiran za to.

 

 

 

 

Vidim da Lemi pizdi pa lupa minuse, pa rekoh da mu još ponešto objasnim, čisto da zna da je možda u vreme njegovog ćaleta mogao da se razlikuje štoper od čistača i takvih gluposti, u modernom fudbalu srednji bek je srednji bek, on ima i ofanzivne zadatke, ne može više biti mrcina poput Japa Stama i njemu sličnih. Tako da reci ćaletu (pa onda i sebi) da su osamdesete prošle, Silva je srednji bek budućnosti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

Minuse ne lupam ja,ja lupam samo pluseve. :da: Ali eto,dacu ti jedan minus posto si ih toliko zeljan,pa neka ti bude.Sa pominjanjima caleta iskuliraj.

 

Koliko pratis fudbal pokazuju tvoje tvrdnje o ofanzivnim zadacima stopera.Vidim,sve ofanzivac do ofanzivca.Sem uletanja u kornerima naravno.

 

Валтер Самјуел (додуше, он је повређен), Тијаго Силва и Леонардо Бонући тренутно најбољи штопери у Серији А. Причајте шта хоћете, али Бонући је против Интера по мени био играч утакмице, а и на осталим је углавном био врло добар.

 

Bonuci je odlican,ali problem je sto on i Kjelini uvek padaju u senku zbog ostatka invalidske odbrane Juventusa,koja ne racunajuci njih dvojicu ne valja kurcu koga god da stavis.Juventus je ove godine primio barem 70% golova sa krila.

Lusio je prosle sezone bio sjajan,i sa Samuelom cinio definitivno najbolji tandem u svetu.Ove godine su u kurcu,ali generalno i cela ekipa Intera igra mnogo slabije u odnosu na proslu sezonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Самуел је дуг повређен, чак је и било питање да л ће да игра опет ове сезоне, Лусио је исто био повређен неко време. Кордоба је слаб, Ранокија ће да буде добар. Нагатомо ће да буде опасан леви бек :rockdevil:

 

И Бонући ће да буде добар.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Naravno da srednji bekovi imaju ofanzivne zadatke, čoveče oni su osnova za kontranapad, od njih kreće veza ka sredini pa na dalje; i sami mogu da učestvuju u kontranapadu da bi raširili protivničku odbranu; oni određuju liniju odbrane, dižu je visoko da bi tim sproveo ofanzivnu strategiju.

 

Kako ti to nazivaš, jesu li to za tebe defanzivni zadaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da srednji bekovi imaju ofanzivne zadatke, čoveče oni su osnova za kontranapad, od njih kreće veza ka sredini pa na dalje; i sami mogu da učestvuju u kontranapadu da bi raširili protivničku odbranu; oni određuju liniju odbrane, dižu je visoko da bi tim sproveo ofanzivnu strategiju.

 

Kako ti to nazivaš, jesu li to za tebe defanzivni zadaci?

 

Pa naravno da ucestvuju u pocetku kreiranja akcije,oni su poslednja linija,od nekoga mora krenuti,pa jebote to se podrazumeva.Ne igra se vise glupavi engleski fudbal pa da sve krece ispucavanjima golmana ili bekova.Ali nisu konstantno aktivni u ofanzivnim zadacima,niti su od krucijalnog znacaja za razvoj istoga (sem u slucaju prekida naravno).

 

Ранокија ће да буде добар.

 

To se definitivno slazem.Ima sjajan potencijal.Samo da se on i Bonuci pravilno razviju,i uz Kjelinija ce zabari imati najjaci stoperski izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Pa jebote Lemi, pa koja je razlika onda između Silve i Vidića? Jasno je da je Vidić defanzivniji, ali brate praviš mnogo buke ni oko čega, pola dana se jebemo ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebote Lemi, pa koja je razlika onda između Silve i Vidića? Jasno je da je Vidić defanzivniji, ali brate praviš mnogo buke ni oko čega, pola dana se jebemo ovde.

 

U poziciji nikakva.U kvalitetu velika.Ne pravim ja nikakvu buku,mi smo se prepirali oko terminologije,a ne pozicije.A pre toga da li je Silva toliko kvalitetan koliko ti tvrdis.

 

Леми се променио јер је ушао у Кућу ВЈ.

 

Ajde,ajde,svima je jasno da si ljubomoran na kultnost mog artificijelnog online identiteta i na cinjenicu da nisi odabran u Kucu velikog YUMA.Nemoras toliko potencirati.Ali ako zelis,prepusticu ti svoje mesto,da ne places.Ionako je tamo uzasno lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poziciji nikakva.U kvalitetu velika.Ne pravim ja nikakvu buku,mi smo se prepirali oko terminologije,a ne pozicije.A pre toga da li je Silva toliko kvalitetan koliko ti tvrdis.

 

 

 

u Kucu velikog YUMA.Nemoras toliko potencirati.Ionako je tamo uzasno lose.

 

Pa kad si se uplasio Feyd i nikako da se seksate, i sad ona pati zbog tebe. Bolje sa njom idi u krevet umesto sto se raspravljas o fudbalu i krivonogim fudbalerima...i fudbalskim znalcima i anonimusima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

opet ovaj sa njegovim jezičkim igricama, sam si napisao

 

1. on nije bek

2. on nije genijalan

 

naravno da jeste srednji bek, i to sam čitavo vreme pisao, nigde nisam rekao da je neka druga vrsta beka pa da ti pišeš ovo pod 1. a posle mene ispravljaš kako je on štoper a ne bek, brate saberi se, ja nigde nisam ni tvrdio da je on bek kao fullback.

 

Dakle, to je tvoja greška koju ne želiš sada da priznaš, jebiga.

 

Što se drugog tiče, odmah je jasno bilo da rasprava oko kvaliteta Silve ne može na dobro izaći, i da će se tek videti kakav je to igrač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva bre greska,covece boziji?Da li ti znas pozicionu razliku izmedju beka i stopera,jebote zivot?!?!?Ti si napisao da je bek (kada se kaze bek,podrazumeva se leva ili desna strana,samo ti to tako ne vidis ocigledno),ja sam rekao da nije vec da je stoper.Ti si kasnije rekao da si mislio na srednjeg beka,tj stopera,pa smo se natezali oko terminologije.Citaj jebote,i pokusaj razumeti to sto je napisano.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Lemi, molim te, dosta...

 

Silva i Vidić, najjači centralni bekovi na planeti.

 

ovo je prvi post, dakle šta si pio sinoć, hoću i ja malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...