Jump to content

Bundesliga


Geozee

Recommended Posts

Да Бајерн игра како треба, требало би да имају бар 10 бодова вишка..али, да баба има муда..

Иначе, првенство је најизједначеније у последњих 10 сезона. Бар 5-6 екипа јури титулу.

Чекамо новог тренера. Само да не буду открића типа Ериксон и сл. Од овог не може горе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слажем се за Бајерн, а и делимично за оцену лиге. Ствар је у лови. Немци не издвајају лову као што то раде у Енглеској, Шпанији или Италији. Рецимо, до доласка Риберија и Тонија, трансфери су били прескромни. Бајерн је пре 10 година могао да иде у корак са осталим екипама иѕ Европе јер се није обртао толики новац.

Ове сезоне су го курац. Губе од Бордоа и сличних смећарских екипа. Док је Ван Гала нама нема помоћи. Човек је отерао Лусија, који је био стуб Бајернове одбране. Није му ваљао Лусио, али му ваљају килави Ван Бујтен и спори Демикелис. Данас је било туга гледати Бајернову одбрану где се поменути играчи сударају и клизају. Сем Лама, и донекле Швајнштајгера, сви су ван форме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne izdvajaju lovu,i nemaju je toliko kao spanci,englezi i italijani,Zbog toga i duvaju.Ali takodjer je veliki problem sto je nemacki fudbal generalno u kurcu...domaci igraci su im slabi,nadolazece generacije ne obecavaju.Pogledaj im reprezentaciju,ocajna je.Izmedju ostalog i zbog toga i sami klubovi,koji se uglavnom oslanjaju na domaci kvalitet posto za strani nemaju para,zestoko puse.

Za Lusija se slazem...covek je bio alfa i omega odbrane,u principu jedini odbrambeni koji je i vredeo.Eh da nije bilo kalcopolija,on bi sada bio u Juventusu.

Citam naokolo da Lama dosta traze,pre svih Barselona i Celzi,iako se pominje i Juve.To bi bio veliki gubitak za Bajern,pogotovo ako se uzme u obzir da Ribari na godinu sigurno odlazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, добро..није репрезентација толики крш. Немају игру, али су ту-у топ 5. Млада репрезентација је узела европско. Мада, јебеш ти то кад су носиоци игре младе репрезентације Турци и Африканери. Сениорска репрезентација се лагано квалификовала на СП.

 

Што се тиче Лама, рече данас онај коментатор да је критиковао игру Бајерна и да су га казнили 30000 јевреја. Зато ме не би чудило ако напусти екипу на лето. Вероватно му је прекурчило да пуши у Бајерну, а добар је играч. Можда и најбољи леви бек на свету. Мада, има недостатака-танак је у дефанзиви. Но, опет, Немци су то. Ретко они напуштају Немачку. Зато се уздам да ће и он и Швајнштајгер завршити каријере у Бајерну. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvih top 5...Brazil,Argentina,Spanija,Francuska,Portugal,Holandija,Engleska,Italija...svi imaju bolje timove...no dobro,svabe su uvek svabe,opasni i organizovani,zato su uvek i u vrhu.Ali realno,po imenima i igri nisu ni blizu navedenima.

Pa bas i nije tolika retkost da nemaci odlaze napolje da igraju...seti se samo Mateusa,Bremea i Klinsmana u Interu,Kolera,Melera i Heslera u Juventusu,Felera u Romi,u LIverpulu ih jedno vreme bio pun kurac,Birof u Milanu,Balak u Celziju...da ne nabrajam sve...itekako je njih bilo napolju...ja licno ne bih imao nista protiv da Lam krene stopama svojih sunarodnika Kolera,Melera i Heslera. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Португал и Холандија вазда имају добре тимове, али их Немци лагано избаце из такмичења. Тако је бар било последњих година. Енглези су прича за себе. Јесу добили Немце 5-0, али су пушили кад је било најбитније, 1996. на свом терену, на ЕП. :bigblue: Капело их је мало стабилизовао, иначе су били крш на последњих пар такмичења (нека и прескочили).

Ако ћемо по резултатимау последњих неколико година у топ 5 су: Бразил, Италија, Француска, Шпанија и Немачка. Аргентине нема јер ништа није направила. Џаба тим од гомилу звезда кад резултата нема.

Набројани Немци су одлазили у Италију пре 20 год...одиграли пар сезона и сви до једног се вратили у Немачку. Бироф је пре Удинезеа био тотални анонимус. Искрено, не знам ни за које је клубове играо у Немачкој. Циге је имао излете по Италији и Енглеској, али то није то. Бабел у Ливерпулу, такође ништа. Хаман је солидно гурао, био стандардан, али није запамћен као не знам каква играчина. Балак је отишао са 29, 30 година. Заситио се Бундеса. Вратиће се он ако не батали каријеру следеће сезоне. Све у свему, није то неки велики број играча који је одлазио преко гране.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Набројани Немци су одлазили у Италију пре 20 год...одиграли пар сезона и сви до једног се вратили у Немачку. Бироф је пре Удинезеа био тотални анонимус. Искрено, не знам ни за које је клубове играо у Немачкој. Циге је имао излете по Италији и Енглеској, али то није то. Бабел у Ливерпулу, такође ништа. Хаман је солидно гурао, био стандардан, али није запамћен као не знам каква играчина. Балак је отишао са 29, 30 година. Заситио се Бундеса. Вратиће се он ако не батали каријеру следеће сезоне. Све у свему, није то неки велики број играча који је одлазио преко гране.

 

Zaboravili smo i tvog ljubimca Efenberga u Fiorentini.Nije to neki veliki broj,ali ipak nije ni zanemarljiv.Dosta svaba je igralo preko grane,i samim tim ne bi bilo toliko cudno da Lam predje u neki inostrani klub,naprimer Juventus. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

... Балак је отишао са 29, 30 година. Заситио се Бундеса. Вратиће се он ако не батали каријеру следеће сезоне...

otkud ti to pobratime?

 

 

sto se tice lama tesko da ce u celzi zbog eslija a nesto se ne sjecam da sam ga vidio kao desnog beka,a tu,po meni,baka ivanovic nema premca.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkud ti to pobratime?

 

 

sto se tice lama tesko da ce u celzi zbog eslija a nesto se ne sjecam da sam ga vidio kao desnog beka,a tu,po meni,baka ivanovic nema premca.

 

 

Што се Балака тиче, ваљда му истиче уговор на крају сезоне пошто је потписао на 1 год. Рекао је да размишља о пензији. Е, сад, моја је жеља да одигра последњу сезону у Бајерну. Наравно, од тога нема ни курца.

 

А што се Лама тиче..слабо си гледа ове сезоне Бундес. Играо је доста утакмица као десни бек. На левој страни су били Прањић и онај холандски чамуга што не вреди 2 паре.

 

Иначе, Лам је и сам изјавио у једном интервјуу да више воли да игра по десној страни...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Холандска веза је то. Не може да води клуб ако нема играче из своје земље.

Дали су му ултиматум да мора да победи у последње 4 утакмице. Једну су добили..остаје нада да ће кикснути и да ће холандски вепар коначно добити отказ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се Балака тиче, ваљда му истиче уговор на крају сезоне пошто је потписао на 1 год. Рекао је да размишља о пензији. Е, сад, моја је жеља да одигра последњу сезону у Бајерну. Наравно, од тога нема ни курца.

 

А што се Лама тиче..слабо си гледа ове сезоне Бундес. Играо је доста утакмица као десни бек. На левој страни су били Прањић и онај холандски чамуга што не вреди 2 паре.

 

Иначе, Лам је и сам изјавио у једном интервјуу да више воли да игра по десној страни...

 

ne pratim bajern od kako je sholl otisao u penziju,ispod casti mi je.ja ga pamtim kao lijevog,a cvrsto stojim pri tvrdnji da je baka ivanovic bolji u ofanzivi,a o defanzivi da ne pricam.ako 'oce da bude rezerva njemu,zdravo bio,taman da onaj bosingwa ode u leiriju,guimares tj tamo dje mu je mjesto.mene bajern sada zanima iskljucivo kao tradicionalni penicilin realu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lam stihijski ide naprijed,baka je promisljeniji.inace,mene jako nerviraju ti iskompleksirani bekovi poput njega, dani alvesa,kafua i kompanije koja se ne vadi iz napada,a nazad rupe po odbrani.samo sto je on njemac pa zna kako da zakamuflira to,pa i nije toliko iritantan kao ovi brazilski govnari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Baneta je evidentno koliko je bolji u defanzivi u odnosu na ofanzivu,i to zbog toga sto je on,za razliku od navedenih koji su klasicni bekovi,kompletan odbrambeni igrac koji podjednako dobro moze igrati i beka i stopera.

Sto se tice konkretno bekova,najbolji u ovom trenutku jeste Maikon.Bez diskusije.Covek je sjajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Од "Милионера" је остао само надимак. ;)

Имају доброг требера. Штета што губи време са Дортмундом.

Иначе, имам једног друга који откида на Дортмунд. Воли га више од рођене мајке. Можеш да замислиш каква су прозивања кад Бајерн добије Дортмунд, а у последње време је то честа појава (скоро увек по 3 гола). :haha:

 

Јбг, нико не може бити први сваке сезоне.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Од "Милионера" је остао само надимак. ;)

Имају доброг требера. Штета што губи време са Дортмундом.

Иначе, имам једног друга који откида на Дортмунд. Воли га више од рођене мајке. Можеш да замислиш каква су прозивања кад Бајерн добије Дортмунд, а у последње време је то честа појава (скоро увек по 3 гола). :haha:

 

Јбг, нико не може бити први сваке сезоне.

 

Јеби га. Пукли су оне године кад их је Бриж зајебо за ЛШ, али враћају се полако. А што се тренера тиче мого би у Бајерн, јел да. Кажем купе све што ваља и опет ништа. Хе хе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...