Jump to content

Liga Šampiona


.:Thor:.

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Važno je samo da štopera nema ni u FK Spartaku, a ja mogu biti i Kinez ako hoćeš...

 

Ја сам згранут.

 

tek sada, ja od prekjuče :haha:

 

mislim, stvarno je genijalno što me ljudi ovde napadaju zbog LEMIJEVE GREŠKE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao si bek.Zna se na sta se misli kada se kaze bek,na desnog ili levog odbrambenog igraca koji deluje po krilima,a ne na stopera.Ajd sada prestani plakati,ko neki Kalimero si.

 

Zapravo, nisi u pravu. Back na engleskom znači pozada, nazad, otraga. Postoje izrazi side back (left i right) i centre back. Tako da se za štopera može reći da je bek, samo centralni. Pogledaj menadžer, uostalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dutina butina

Da,ali mi zivimo u Srbiji,gde se zna sta znaci i na sta se misli kada se kaze bek.Isto kao i stoper.99.9% ljudi tako kaze,a ne frljoce se sa izrazima iz menadzera.Sem naravno Bate Enimala sveCkog coveka.Na kraju krajeva,garant ni ti u zivotu nisi rekao centralni bek,vec kazes stoper.Stoga,ne prdi.

Edited by lemmy sixx
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečko, štoper je germanizovana reč koju koriste ustaše. kod nas se očigledno odomaćila kao i termin štop svetla na automobilu, i označava stopiranje, S kao Srbija.

 

Štoper je dakle stoper, al' ne autostoper :haha:

 

To što ovde neki lupaju o nekom štopovanju lopte govori dovoljno o srpskoj pameti.

 

Štoper je STOPER. S kao Srbija.

 

Osim ako nećete krenuti da koristite i termine autoštoper, ŠTOP znak za zaustavljanje automobila itd... samo Nemci i ustaše govore štop umesto stop.

 

odatle i štoperica, ili možda misliš da je moguće ''uštopovati'' kazaljke na satu? :haha:

 

Doduše, nemam ja nikakav problem, neka te termine koristi ko hoće, al' brate ne pametujte da sam ja nešto pogrešno rekao.

 

 

 

ne znam stvarno o cemu pricas...ne znam odakle autostoper u celoj prici...mislio sam da kukice na vr' slova nece predstavljati problem ako znas fudbalsku terminologiju...

izraz "štopovati" i "uštopovati" se koriste na nasim terenima odavno...ako ces klasican primer...primanje i štopovanje su skoro pa iste stvari...isto se prima lopta...kada odbarmbeni dobije dugu loptu,a njihov napadac nije blizu,onda štopujes loptu...štopovanje lopte ti je primanje sa vise dodira,prvi slucaj...npr:primis je na grudi,a oko tebe nema protivnickih napadaca,spustas na nogu i saljes na stranu...ili primas na grudi i odmah nogom saljes na stranu...tu se bek bavi njome...ona klasicna trenerska"uštopuj/zaštopuj je i na stranu...druga stvar je u napadu...kada je napadac okrenut ledjima protivnickom golu,a njegovi napadaju...dobija jaku loptu za koju je procenio da ne bi mogao da je validno primi,pa je uz polu primanje salje svom saigracu,pokusava da mu omoguci zacetak napada ili ga gura u sansu...to je isto uštopavanje lopte...umirio je jako loptu za npr.60 procenata i njegov saigrac ce lepo moci da je primi...znaci da je neko za njega uštopvao loptu,smirio je...

ako vec pominjes da si nesto rekao pogresno...pa,jesi..sve...napravio si gresku u startu,pa sada pokusavas da ipadnes pametan,parolom"zbuni protivnika,seri im nesto"...nemas elementarno fudbalsko znanje...verovatno si uvek bio na golu u skoli...a zna se ko je na golu tokom skolovanja...

 

srednji bek je ipak srpskije nego štoper. O tome da se tako i u svetu govori da ne pričamo...

 

svi smo mi ustase...

hrvatiski je branic...fali kukica na poslednjem slovu...posto se bavis morfologijom hrvatskih reci,trebao bi da znas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Која епохална расправа... Километарска дискусија око тога да ли је правилније рећи штопер или централни/средњи бек. Да направим компромис, ја сам раније скоро увек говорио централни бек, а у последње 1-2 године углавном штопер. Мислим да ова расправа заслужује да се нађе у Кући славних овог форума, раме уз раме са Креатором (више дет метал него било шта друго), Игуманом/Богаљем/Пророком и злим хладним рационалистима.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е видиш ниси у праву.Штопер почиње на ш као и Шиптар,Шајнинг и шампита. А пошто су Шиптари терористи,Шајнинг сатанистички бенд а шампита мек колач одатле произилази да користиш прозападну сатанистичко-педерску терминологију и да си усташа.

Edited by El Karnisero
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
verovatno si uvek bio na golu u skoli...a zna se ko je na golu tokom skolovanja...

 

Actually, uvek sam bio srednji bek :haha:

 

Štopovanje je naša verzija reči stopiranje lopte, stopping the ball, naučite bar koren reči jebote...

 

naravno da autostoper, štoperica, štoper, i saobraćajni znak štop (u Nemačkoj se tako izgovara) imaju isti koren reči - štop, od stopirati, zaustaviti.

 

Dakle, ne postoji nikakav specijalni termin ''štopovanje'', već je reč o zaustavljanju lopte, primanju, umirivanju lopte itd, ako to treba odraslim ljudima, hm odraslim, neki ovde nemaju ni dve banke, pa ako to treba da se objašnjava onda stvarno...

 

Vi mislite da štopovanje nije postojalo pre fudbala nego su to izmislili neku specijalnu reč kad se fudbal pojavio? Pa onda ste GLUPLJI nego što sam mislio.

 

Ja sam bio srednji bek, to je moja pozicija, jel ima još neko ili ste svi bili neka fensi krila i tome slično? Sad ćeš me ti učiti šta je štopovanje, ajde begaj bre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nije to nikakva teorija, to znači štoper i štopovanje, prava teorija je upravo vaša, pa vi mislite da je štopovanje neka posebna reč, važi samo za fudbal ili tako nešto, osvestite se bre...

 

I ajde bre Karnisero, balav si još da se išćuđavaš teorijama, pa ti još nijednu nisi ni naučio, možda si na prvom semestru faksa, imaš ti još da učiš, stvarno zvuči glupo da ti neko stariji objašnjava da nisi svu pamet sveta popio u devetnaestoj.

 

Ali ne brini, ima i mlađih koji ovde svašta dopuštaju sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Actually, uvek sam bio srednji bek :haha:

 

Štopovanje je naša verzija reči stopiranje lopte, stopping the ball, naučite bar koren reči jebote...

 

naravno da autostoper, štoperica, štoper, i saobraćajni znak štop (u Nemačkoj se tako izgovara) imaju isti koren reči - štop, od stopirati, zaustaviti.

 

Dakle, ne postoji nikakav specijalni termin ''štopovanje'', već je reč o zaustavljanju lopte, primanju, umirivanju lopte itd, ako to treba odraslim ljudima, hm odraslim, neki ovde nemaju ni dve banke, pa ako to treba da se objašnjava onda stvarno...

 

Vi mislite da štopovanje nije postojalo pre fudbala nego su to izmislili neku specijalnu reč kad se fudbal pojavio? Pa onda ste GLUPLJI nego što sam mislio.

 

Ja sam bio srednji bek, to je moja pozicija, jel ima još neko ili ste svi bili neka fensi krila i tome slično? Sad ćeš me ti učiti šta je štopovanje, ajde begaj bre...

 

zasto nije futbal?zasto je fudbal...dolazi do neke promene...pa glupo je da objasnjavas termine koje ne poznajes,lupetajuci...nisam lingvista,ne znam poreklo odredjenih reci,znam da se koriste u kod nas,da je legitiman naziv i nema veze sa znakovima,sa stopericom...al verovatno ces ti naci neku vezu gde stoperica stopuje loptu i dodaje do znaka...da,ja cu da te ucim sta je stopovanje jer sam bio fensi krilo...a i sada sam...ti si neotkrivena fudbalska nada od 2 godine treniranja u fk krnjaca...sve znas...zamisli,samo ti ovde imas preko 20,jedino si ti srbin,vrhunski igrac,iznad svega si u pravu...nas 20 klinaca,bez fudbalskog znanja smo glupe ustase...verovatno si bio sam sa sobom centralni bek,napucavao loptu o zid...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Dečko, štoperica ŠTOPUJE VREME. To NE ZNAČI da ga prima prvo na grudi pa nogom, zamisli :haha:

 

jebiga, može da dođe do kakve god hoćeš vokalne promene, štoper i stoper su jedna te ista reč i imaju jedno te isto značenje.

 

nisam ti ja kriv što si ispao glup, pa pomislio da je reč štoper nastala od štopovanja lopte, mogu se štopovati razne stvari i štopovale su se pre lopte, između ostalog i štoperica.

 

Sedi, jedan.

 

 

PS ja i dalje ne verujem oko čega se ovde vodi rasprava, ljudi prave filozofiju od štopovanja lopte, to se narodski rečeno zove stopiranje lopte (nauči više i obriši sline), i može je stopirati i Jap Stam i Ronaldinjo, svako na svoj način, lepše ili ružnije.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti nisi normlana...ni u jednom mom postu nisam rekao da je stopovanje nastalo u fudbalu...i jebala te stoperica i autostopiranje...prica se o fudbalu covece...o stoperima...jebe mi se za autostopere,za stoperice...prica se o stopovanju u fudbalu,zasto i kako je stoper i kako i sta je stopovanje lopte...lupetas gluposti...i mani se tih fora,sedi jedan,svi ste klinci,bla,bla...to je tako fora oko treceg osnovne...niko ne pominje jebenu stopericu i stopovanje vremena...tvoja teorija je da je stoper hrvatska rec,nema problema,neka bude...i onda se pocne o stvarima koje se ticu stopovanja lopte i ti pocnes o stoperici...alo,zemljak,da li si normalan?pokusaj objasniti da je stoper rec koju koriste ljudi,jer je naziv za odbrambenog igraca su doveo dotle da pricas o stopiranju...ne zove se stopiranje lopte,ti nju ne stopiras,ne ipruzis prst i ne zaustavis je...i nema stopiranja lopte,sem kada je prekid,onda miruje...lopta nikada ne sme da miruje u igri...stopiranje i štopovanje su 2 razlicite stvari...i ne dolazi ni do kakve vokalne promene jer su 2 razlicite reci,sa 2 razlicita znacenja...mozda u autostopiranju,stopiranju vremena imaju zajednicku funkciju,al u fudbalu ne...opet si potvrdio da ne znas fudbalsku terminologiju od ispred zgrade...i te fore,obrisi sline...sam ne znas koliko lupetas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Čoveče, ti si lupio da je štoper dobio ime po štopovanju lopte, a dobio je ime jer je poslednja linija odbrane, dakle zato što je stoper, onaj koji zaustavlja, i to je njegova uloga na terenu.

 

Dakle, jebeš mi sve ali ti si dokazano glup.

 

Odatle štoper u fudbalu, štopanje vremena, stopiranje automobila, ukapiraj više i ne smaraj...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Један од тих Бавараца је помогао обнову Краљева после земљотреса, а КК Бајерн је организовао пријатељску утакмицу у добротворне сврхе. Имај мало поштовања!

 

Где си видео непоштовање? Баварска је католичка, самим тим има везе са Ватиканом колико и католичка Италија, само сам то хтео да кажем, јер се лупају глупости овде. А што се тиче помоћи, ту вера не треба икакву улогу да има, ко ни у фудбалу.

 

Како год, надам се да ће два италијанска клуба да прођу даље. Ако само један од два миланска клуба остане, борба за титулу у серији А ће бити мање неизвесна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čoveče, ti si lupio da je štoper dobio ime po štopovanju lopte, a dobio je ime jer je poslednja linija odbrane, dakle zato što je stoper, onaj koji zaustavlja, i to je njegova uloga na terenu.

 

Dakle, jebeš mi sve ali ti si dokazano glup.

 

Odatle štoper u fudbalu, štopanje vremena, stopiranje automobila, ukapiraj više i ne smaraj...

 

nisam ni to rekao...rekao si da je štoper hrvatska rec,ja da je uštopvati srpska...i onda sam postavio pitanje zasto i štoper ne moze biti srpska rec...ne mozes menjanjem teza i demagogijom implementirati nekom reci...pridruzujem se ljudima koji su shvatili da si ti u pravu...tata ti je glup sto nije izdrk'o u saksiju,mesto sto je tebe napravio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...