Jump to content

Liga Šampiona


.:Thor:.

Recommended Posts

изгледа да може и једно и друго, али су значења различита.

 

низашто, низашта (у зн. без потребе, безразложно); растављено ни за што у зн. ни због чега и сл., т. 111

 

(Правопис српскога језика /2010/, стр. 389)

 

"Молим вас најусрдније да им о мени и о ономе што сам вам спомињао не говорите, јер ће ме низашто убити."

"Ниси ни за шта крив."

 

мислим да је у првом примеру прилог, према којем немамо потврдно убити неког за нешто у истом смислу, а у другом рекцијска допуна придева, где имамо крив за нешто. шта ви мислите?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Низашта и ни за шта:

 

Спојено, низашта је прилог који значи ’узалуд, улудо, будзашто’:

 

Продао сам кућу низашта.

Раздвојено, синтагма ни за шта користи се у одричним реченицама, у основном значењу заменице ништа:

 

Не бих продао ову кућу ни за шта."

 

У праву си, различито је значење.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Погреших, по аутоматизму написах спојено, не размишљајући о значењу кад се пише тако.

 

 

Друго, сјајно је што се после финала између шампиона Шпаније и шампиона Енглеске јављају навијачи Звезде и Лвиерпула.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Друго, сјајно је што се после финала између шампиона Шпаније и шампиона Енглеске јављају навијачи Звезде и Лвиерпула.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolja barsa bila...jes da su smorili sa onim njihovim pasovima,al su dobro odigrali...u mancesteru evra i valensija dva najgrdja igraca...tragicno kako su odigrali,ja bi im za onu igru noge lomio...u principu barsa je najbolja ekipa trenutno...kada deda ferguson nije mogao da ih zaustavi,onda ne moze niko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.sportske....olji-43346.html

 

Овако се понашају велики играчи из великог клуба.

 

lepo receno...sportski je pruziti ruku ako je neko bolji...ne treba biti sisa i kenjati kako zbog toga sto necega nema,nekog nije bilo,losa klima si izgubio...izgubis kada se ne trudis dovoljono...kada se trudis maksimalno,a neko je bolji,onda jednostavno treba pruziti ruku i cestitati...vazno je biti pobednik i posle poraza...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не може да навија за Земун, не освајају трофеје. Ако се промени ситуација у наредних пар година, ето нама Таурунума из Житишта. ;):D

Edited by Нарсил

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...