Jump to content

Os Wars


TtuEd

Recommended Posts

A gde OVDE da kliknem da otvorim nesto iz tog office paketa ? :)

 

Opet isti screenshot?Sve vise pocinjem da verujem da je ovo copy/paste sa nekog drugog mesta :)

Verovatno neki sajt za Windows napaljenike koji nemaju pametnija posla u zivotu nego da pljuju linux :lol:

 

Ne, pre ce biti ovako: Linux je govno jer ne radi. Ne znam zasto. A vi tvrdite da je linux bolji i da je "savrsen". Pa zasto nece da radi ako je "savrsen"???

 

Reci nam brate sve,sta mi znamo :)

Pa ne znam stvarno-moja masina mora da je specijalno dizajnirana za linux kada sve radi savrseno :)

 

To se i meni cini, jer eto ni knoppix ne radi . Izgleda ne prepoznaje monitor

 

Jao pa zar i Knoppix-bas nemas srece :)

 

Takodje, ako pogledas OVDE videces slucaj slican mom, koji nema resenja.

 

Ta tema mi je odavno poznata :da:

Otvorilo ju je par Windows advokata na ES Advocacy koja po ceo bogovetni dan ne rade nista drugo nego pljuckaju sve ostalo sto nije Windows

Cak stavise-uveren sam da su unapred sve smislili i da su oni screenshotovi skinuti ko zna odakle

Grakce "Ne radi mi Ubuntu" a kao dokaz ima svoju rec i par slicica-luzeri sa ES-a :razz:

Ko sto je rekao jedan moj drug: "Zapitajte se zasto ES Advocacy stoji na dnu ES foruma" :)

 

Dakle, moj zakljucak: Windows Xp jeste odlican! Fedoru koristim kao pepeljaru od sada

 

Cisto malo da te podestim sta si rekao ranije

 

I windows i linux su govno ali windows je govno koje je obicnom korisnku desktop racunara mnogo korisnije uz mnogo manju zajebanciju.

 

:)

 

Malo jos fali da te pokopam total-doduse sam mi u tome pomazes vise nego svestrano :)

Ja mogu do sutra ovako,ali primecujem da si malo klonuo - ponestaje "argumenata" ,e :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Opet isti screenshot?Sve vise pocinjem da verujem da je ovo copy/paste sa nekog drugog mesta

Odlican argument nema sta

Jao pa zar i Knoppix-bas nemas srece
Nisam znao da mi i to treba :)

Otvorilo ju je par Windows advokata na ES Advocacy koja po ceo bogovetni dan ne rade nista drugo nego pljuckaju sve ostalo sto nije Windows

Cak stavise-uveren sam da su unapred sve smislili i da su oni screenshotovi skinuti ko zna odakle

Jos jedan odlican argument! To su i tamo rekli svi linux advokati nakon sto su pojeli sve sto su israli. Ali, nazalost, ima i video snimak

Malo jos fali da te pokopam total
Samo se ti tesi. Zdravo je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj postove tvog kolege koji je otvorio temu. I kod njega XP "ne radi" i "dobija batine od slack-a" a ipak ga instalira i kuca izvestaj za firmu u wordpadu :) . Sve to pored "savrsenog OS-a"

Hahaha, pa STA NE RADI???? To je ono sto mene interesuje a NIKO nema odgovor. "Savrsen OS" na kom sve radi "Out Of The Box" koji ti licno preporucujes a ne moze da uradi takve trivijalne stvari kao da se bootuje... :udri:

:confused: o cemu ti pricas??? ajde lepo smiri zivce i procitaj lepo ovu temu od pocetka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam ja da se ti sprdas, i da tu ima sarkazma. I ja se zajebavam, ali jakuza sve shvata licno kao da je on personifikacija linuxa.

Sve se svodi na to da kod tebe na xp ne rade pojedine stvari (sto se da resiti drajverima), ali kod mene linux nece da bootuje i resenja ocigledno nema. Jebem li ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bre nesto si ufitiljio-kanda ponestaje energije :)

Posto si podvio repic na drugoj temi,ostaje da to uradis jos ovde i da priznas da si najobicniji trol i deriste koje nema blage veze o temi u kojoj hoce da se raspravlja pa sve cupa iz mog konteksta i postova(a i ostalih)posto sam ne zna da kaze nista,a kad ponestane i toga prelazi na vredjanje i tako u krug :)

Zbog toga ne treba da postujem nista vise jer ti to samo daje materijal za dalju svadju

Znas ima ona "don't feed the trols" :lol:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim zasto bi istovremeno postovao ista sranja na dve razlicite teme.

Inace tebi ni jedan argument nece biti dovoljan, iako ti zapravo nisi naveo nista osim toga da je moj komp "zacaran" i da su slike lazne. Tri distribucuje (od kojih si ti licno jednu preporucio) ne rade i to je vise nego dovoljno za mene da linux shvatim kao sprdnju... sta ti jos treba, reci mi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da postoje konsturktivna prepucavanja i ona cija mi svrha nekako nije bliska (teranja inata, izigravanje strucnjaka i slicno). trudim se da budem praktican covek, i da budem objektivan onoliko koliko mi znanje dozvoljava, ali ovako nesto ne kapiram nikako:

 

(primer)

A zamisli-kod linux "u kome nista jebeno ne radi" dobijas u paketu office paket kao sto je to red kod svakog normalnog OS-a

...

Ja sam probao Fedora Core 6 live CD i kod mene je radio odlicno,bez ikakvih problema

 

posto ocigledno poznajes linux i win, i posto sigurno znas da u fedori ne mozes da pustis mp3 muziku neposredno nakon instalacije "kao sto je to red kod svakog normalnog OS-a", niti mozes da pustis neke (prilicno ceste) formate video zapisa, dakle filmova, vec moras da posebno instaliras kodeke. meni smeta to sto nisi i to napomenuo - a slicnu stvar si zamerio windowsu.

 

konstruktivna rasprava i objektivnost to zahtevaju od tebe - sve ostalo je besmisleno samoprikazivanje i izigravanje elite. sori, ne zelim da vredjam ili nesto slicno, ali postavlja se pitanje koliko ima smisla razgovarati sa ljudima koji daju polu-informacije o temama u koje su ocigledno upuceni - dakle precutkuju deo istine.

 

da je ovo politicka rasprava, pa da te i razumem, jer ljudi koji furaju ideologiju i koji se bave politikom, upravo rade to - selektivno iznose cinjenice da bi pridobili glasacko telo. bavljenje politikom se isplati novcano. ;-) u slucaju virtuelih ratova na relaciji lin-win to ne bi trebalo da se radi, jer je u pitanju cisto tehnicka stvar, a nikog od nas ne placaju ni bil gejts li linus torvalds da radimo ovo.

 

 

Verovatno neki sajt za Windows napaljenike koji nemaju pametnija posla u zivotu nego da pljuju linux

nazalost, cinjenicno stanje je sledece: prosecan korisnik windowa ne pljuje po linuxu (neki cak i zive u iluziji da je linus superiorniji, ali komplikovan i "samo za strucnjake"). sa druge strane, prosecan korisnik linuxa solidan deo svog internet vremena provodi pljujuci win na forumima. ;-)

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto se ova tema, kao i mnoge druge teme na ovom podforumu, pretvorila u Linux vs. Windows raspravu, predlažem da od sada bude "zadužena" za OS Wars teme (Linux vs Windows i ostale), kako bismo rasteretili ostale normalne teme :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto se ova tema, kao i mnoge druge teme na ovom podforumu, pretvorila u Linux vs. Windows raspravu, predlažem da od sada bude "zadužena" za OS Wars teme (Linux vs Windows i ostale), kako bismo rasteretili ostale normalne teme :-)

Svaka cast :pivopije:

 

nazalost, cinjenicno stanje je sledece: prosecan korisnik windowa ne pljuje po linuxu (neki cak i zive u iluziji da je linus superiorniji, ali komplikovan i "samo za strucnjake"). sa druge strane, prosecan korisnik linuxa solidan deo svog internet vremena provodi pljujuci win na forumima. ;-)

 

Upravo to je ono sto je mene sjebalo. Kad pokusas da se raspitas o linuxu zavrsis na sajtovima popud OVOG , gde su sve mane vesto zataskane. O zasto nisam naleteo na OVO :) umesto toga

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

 

Ja se u potpunosti slazem sa tobom :)

Ali mozes sasvim sigurno da razumes zasto zasto sam postupio tako

Cista je cinjenica da lik nema blage veze o cemu prica i da je poceo da sere po linux-u samo iz razloga koje sam vec nekoliko puta naveo gore

A sto se tice pustanja mp3-ojki na Fedori-pa znas kako i kada tek instaliras Win mp3-ojke mozes da pustas samo iz(meni licno)satrapa koji se zove Media Player,a slicno vazi i za video formate uz napomenu da doticni mnoge popularne koje si pomenuo takodje ne pusta ;)

A s ozbirom da ogroman broj korisnika Win-a preferira posebne player-e iz sasvim razumljivih razloga poput Winamp-a i BS Player-a npr svodi ti se na isto-i kod Fedore svuces Mplayer i Audacious na primer,oni povuku sve ovisnosti i eto pustanja svih video i audio formata,ili pak skines VLC koji vec u sebi ima podrsku za pustanje svih video formata bilo da je u pitanju Win ili linux

E sada ja treba da postavim i pitanje zasto Windows ne pusta u startu ogg(koji je po skoro svim aspektima bolji nego mp3)ili Theora Video sto su btw linux native formati i koji u startu rade out-of-the box kod svakog distroa

Ali vec znam odgovor na to pitanje(ko je rekao zastupljenost? :) )

A sto se tice onih koji pljuju Win po forumima-ima naziv za njih-to su linux zealoti(a postoje i windows zealoti,nista se ne sekirajte kojih po nekog logici treba da bude i vise s obzirom na zastupljenost njihovog pulena :) )i njih molicu lepo ne bi trebali da svrstavate u kategoriju normalnih/uobicajenih linux/windows korisnika u koje smatram da i ja spadam

Pa jesam rekao negde da je Windows sranje,za razliku od onog gore koje nije stedeo psovke? :lol:

A opet zbog takvih kao sto je ovaj neuro i kojih ima ko govana na svakom forumu mnogi u startu sticu brojne predrasude o linux-u kao o nekom HC sistemu za hakere i geekove(iako on to odavno nije vec)i tako se u startu seku oni koji bi zeleli da probaju i nesto drugo sem Windoze,sto,priznacete nije losa stvar uopste

Isto,kao sto si ti lepo Imaginos sarkasticno primecujes nedostake linuxa isto tako i ja imam puno pravo da to isto cinim kada je u pitanju Windows

Pa je'l nema office paket u startu-nema sto je po meni prilicno smesna cinjenica za OS koji se krsti kao vrh productivity/office/desktop ponude :) Ne dao bog da ovi iz MS-a malo skrenu misli sa zarade i da svoj Office paket nude uz Win po malo vecoj ceni od standardne za sam OS ;)

 

Upravo to je ono sto je mene sjebalo. Kad pokusas da se raspitas o linuxu zavrsis na sajtovima popud OVOG , gde su sve mane vesto zataskane. O zasto nisam naleteo na OVO :) umesto toga

 

Taj sajt whyislinuxbetter ne treba da se shvata previse ozbiljno-on treba da se shvati kao jedna prilicno uspesna reklama za linux(a reklama je ipak reklama-prikazuje neki proizvod u najboljem svetlu)

Cisto da ponovo istaknem koliko nemas blage veze sa zivotom :)

Kakve sve nebuloze pisu na maticnom sajtu MS-a pa nikom nista :rolleyes:

Od sada cu samo odgovarati na imaginosove postove-sa njim pricati je pravo uzivanje :)

A i sa ostalima :)

Neuro moze slobodno da prdi u pozadini-pokazao je vec koliko zna i sta je :mhihi:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako te nije sramota???

Ja sam sam rekao da nemam pojma i da sam obican korisnik (iako znam vise od vecine ljudi koje poznajem)

Ali cinjenica da mi je linux ispao veci fail nego tvoji argumenti je bilo nesto sto sam imao potrebu da podelim sa vama.

 

Kako se sajt poput gore navedeno razlikuje od linux korisnika? Pogledaj samo prvih 10 postova ove teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

S' kim ti mislis da imas posla? Kao hardverski i softverski inzenjer tijekom proteklih skoro tri decenije imao sam tu (ne)priliku da razvijam hardver i softver na nekoliko desetina platformi. Fair enough?

 

Ne bih da tupim javno o tome, so feel free to inquire in person via PM?

 

Dodao bih samo da ove kategoricke rasprave, cast nekolicini poput Imaginosa (what's new), izgledaju prilicno detinjasto. Kako neki rekose, ne postoji univerzalni a-priori, hebe kevu, No 1, OS u vasioni. Svaki ima svoju svrhu, prednosti i mane. Usudio bih se dodati da vecina drugara ovde nije imala priliku ni probati mnostvo tih resenja. Nasi drugari (moji zemljaci) Ameri recimo koriste vrlo 'nekonvencionalna' resenja za svoj vojni, kosmicki i druge programe. Isto tako nasa bratja Rusi. I ini.

 

Nemam trenutno ni vremena ni volje da elaboriram, ali ako postoji ozbiljno interesovanje oko stvari relevantnih za OS dizajn, mozda da otvorimo posebnu temu? Tu bi mogli da diskutujemo o raznoraznim pristupima o upravljanju memo(i)rijskim prostorom i slicno. Kapiram da je lako cut-and-paste neki link na tu temu, ali koliko vas uopste kapira kako racunar radi? Prvo u hardverskom pogledu a potom u softverskom.

 

P.S. Nemam nameru da se krijem, saljem rezime zainteresovanima na P.M.

 

Voli vas vas bata :pivopije:

dobro, a koje stanoviste ti zastupas (ili da kazem vi zastupate?) u ovoj nasoj online raspravi? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam ubuntu live disk, eno mi ga u fioci :)

 

Probao ja tako, resetujem, ubacim, podize se live jedno dobrih 10 minuta i napokon se pokrene u 800x600 rezoluciji... Verovatno mu trebaju drajveri :)

 

Doduse, win mi se uvek bootuje u full rezoluciji i bez drajvera :D

 

Jel ima neko polovan P3 da mi proda, hocu da stavim ubuntu na njega pa da ga cerecim

 

 

BTW

 

http://goodbye-microsoft.com/

 

Koja smejurija :D

 

I stvarno, Linux je najbolji OS... mozes ga instalirati na bilo sta:

 

http://everything2.com/?node=How+to+instal...n+a+dead+badger

Edited by Ninoslav

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Installing a working Linux box used to require over 550 man hours, learning a Nordic language, sacrificing a goat, wading through hundreds of pages of (purposely) inscrutable help files, and in some cases programming a new driver in UNIVAC SLEUTH II assembly code using nothing but punch cards while walking miles through the snow barefoot on the wrong side of the tracks and uphill both ways. Today, Linux distros are so idiot-proof that you can put their install CDs into the floppy drive upside-down and the fucker will still work."

 

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao ja tako, resetujem, ubacim, podize se live jedno dobrih 10 minuta i napokon se pokrene u 800x600 rezoluciji... Verovatno mu trebaju drajveri :)

 

10 minuta malo sutra....

Oko 5 min,rekao bi-ali otkricu ti tajnu-naravno da je(znatno)sporije jer sve ide direktno sa cd-a :)

Ne trebaju drajveri za rezoluciju-treba da podesis X server i gotovo :razz:

 

Doduse, win mi se uvek bootuje u full rezoluciji i bez drajvera :D

 

A ti to poredis instaliran i podesen sistem sa livecd-om-o brother...

Kada se Windows tek instalira on rezoluciju desktopa stavlja na cini mi se pazi sad 800x600 takodje :) ,ili cak i 640x480-tek kada se instaliraju drajveri moze da se podesi i osvezavanje monitora kako treba :rolleyes:

 

 

Iako koristim linux-ja na taj sajt nisam otisao u zivotu

Ja sam nekako praktican covek,a linux i koristim shodno tome,pa na takve sajtove i ne idem-one koji presipaju iz supljeg u prazno

Ko hoce da pljuje linux i obrnuto Windows-prijateljski savet-cisto gubljenje vremena u zivotu i faza koja(bar kod vecine ljudi-neki zaista nikad ne odrastu :) )brzo prodje :lol:

 

I stvarno, Linux je najbolji OS... mozes ga instalirati na bilo sta:

 

Nije najbolji,ali je odlican(a odlican ne znaci i najbolji :razz: )OS za servere,desktop i cluster sisteme

Tek da ne pominjem sitne gadgete te embeded uredjaje gde ga ceka svetla buducnost

 

"Installing a working Linux box used to require over 550 man hours, learning a Nordic language, sacrificing a goat, wading through hundreds of pages of (purposely) inscrutable help files, and in some cases programming a new driver in UNIVAC SLEUTH II assembly code using nothing but punch cards while walking miles through the snow barefoot on the wrong side of the tracks and uphill both ways. Today, Linux distros are so idiot-proof that you can put their install CDs into the floppy drive upside-down and the fucker will still work."

 

To je bilo tako pre jedno 7 godina-danas je potpuno drugacija situacija

Informisi se malo bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao neko kome se smucio ES Advocacy jos pre nekoliko godina, iskreno se nisam nadao slicnim stvarima ovde. Ova tema ne treba da se zove OS Wars, nego "Prepucavanje korisnika YU-Metal foruma", a u opisu teme "prepucavanje sa unapred zadatom temom - operativni sistemi" - posto su OS-evi u ovom slucaju, izgleda, u drugom planu.

 

Ideja D.U. da se otvori tema sa razmatranjem arhitektura i slicnog mi se svidja u osnovi, ali ne verujem da bi bilo vise od dva ipo posetioca (ako bi bilo i toliko) koji su kompetentni da govore o necemu takvom. (kamoli kad bi se izaslo iz zacaranog kruga Lin/Win i ukljucile i ostale alternative)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dawn deamon

 

E pa sta ces-nekad je zaista jace od mene,ali kada vidim gomliu gluposti i ljudi koji nemaju pojma o cemu ustvari pricaju(cast nekolicini ovde),nekako moram da odreagujem-pece me tolika gomila gluposti koncetrisana na malom prostoru :)

Ah ES Advocacy-mesto gde kao dezurni cuci par likova kojima je ocigledno vrlo dosadno u zivotu pa jedva cekaju da dodje neko sa kime ce se prepucavati i to po milion puta prezvakano-koji je OS bolji

Ja sam tamo isao jedno vreme,a onda sam lepo dosao do zakljucks da je svaka rasprava tamo cist waste of time i da sam to vreme(a bilo ga je prilicno)moga da utrosim na neke pametnije stvari-tipa da odem do grada ili da jos malo ucim linux,pomazem ljudima na drugi linux forumima i tome sl.

 

sto? sada se opet tesko instalira Linux?

 

Za razliku od Windoze-makar se cela operacija vodi preko GUI-ja i misa,vrlo intuitivno na par puta next :)

To su ipak za XP instalaciju neki kripitcni trenuci-nekako divlji...nekako novi :lol:

Trebalo je da dodje 2006 godina i da dodje Vista i da Win konacno dobije GUI instaler

To je RH imao jos 2000 godine(kada se nije ni pojavio XP)i pazi sad mogao je da se podize direktno sa cd-a umesto tadasnje preovladjujuce Win mode ubacivanja boot floppy-ja,podizanja istog(a pre toga ga je trebalo i napraviti),kucanja slova CDROM-a nakon toga,trazenja na istom setup-a instalacije i slicnih za pocetnika povoljnih stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ yakuza i neuro

 

vas dvojicu bih potpuno, ali POTPUNO razumeo da je jedan radikal a drugi el-de-pe-ovac, pa da se psujete i pickarate. :) ali, ovo je tema o OS-u koji cini 0.01% zivota normalnog coveka. dakle, postavlja se jedno pitanje: sta vam je bre?

 

predlazem da se resetujete i da pokusate da uspostavite komunikaciju od pocetka. da vidimo sta kome smeta, sta ko ima da kaze na tu temu, itd...

 

---

 

Ali mozes sasvim sigurno da razumes zasto zasto sam postupio tako

ali, ne mogu. :) ja cu javno "zastupati" (voditi krstaski rat i propagandu) windows ili linux tek onda kad mi neko bude platio za to. do tada cu koristiti sta mi treba i kad mi treba. znam da zvuci glupo, ali zasto bih ja svoj trud i vreme uzalud davao jednoj ili drugoj opciji - kad od toga nemam koristi niti ja niti bilo ko drugi?

 

na politickim temama se prepucavam sa ljudima zato sto mislim da je to dobro za zemlju u kojoj zivim, da ljudi malo cuju i drugacije misljenje od svog, da se iznesu i argumenti i tako dalje. od toga zavisi i kako cu ja da zivim i moja familija u krajnjoj liniji. da je vise ljudi pljuvalo slobu kad se pojavio, mozda ne bi bilo onolikog sranja. sa druge strane, svejedno mi je ko ce koji os da koristi. zato i ne kapiram taj advocacy na [ES]-u, a ni ovde. razumeo bih kad bi na primer ti i ja usli u raspravu koji segment kog os-a je bolji, pa u toj prici dodjemo do toga da ti meni direktno ili indirektno pomognes da ja nesto saznam, instaliram, ili uradim efikasnije. to je "dobar holesterol" kad je u pitanju prepucavanje. na temi o operi vs. firefox je bilo dosta dobrog holesterola, na primer ovako http://www.yumetal.net/forum/index.php?s=&...t&p=1465888 - covek je naucio nesto novo iako je tema u originalu "prepucavacka".

 

a ovo mlacenje prazne slame sa sve vredjanjem - to je bacanje vremena. bolje da gledam neki xxx film za to vreme, prijatnije je - a i zdravije. ;-)

 

Cista je cinjenica da lik nema blage veze o cemu prica i da je poceo da sere po linux-u samo iz razloga koje sam vec nekoliko puta naveo gore

vidi, ovako: nisam ja ni njegov advokat, ali meni se cini da on pise iz perspektive "frustriranog korisnika". bez sumnje, ima mnogo frustriranih korisnika windows-a, a boga mi i linux-a. pitanje je samo da li je izvor njihove frustracije sam windows/linux ili neznanje korisnika. imam jednu drugaricu kojoj sam 100 puta rekao da redovno updateuje avast i da ne instalira glupe zabavne programe tipa "vidi sto je slatko ovo malo pile sto trci preko ekrana (i sto krkne trojanca samo tako)". u tom slucaju izvor moje frustracije je njena tvrdoglavost. :)

 

E sada ja treba da postavim i pitanje zasto Windows ne pusta u startu ogg(koji je po skoro svim aspektima bolji nego mp3)ili Theora Video sto su btw linux native formati i koji u startu rade out-of-the box kod svakog distroa

Ali vec znam odgovor na to pitanje(ko je rekao zastupljenost? )

tacno, zastupljenost.

medjutim, mozda bi bilo zanimljivije da postavimo sledece pitanje: zasto ogg ne podrzavaju mp3 playeri, ovi sto se nose oko vrata? ja bih koristio ogg da mogu da snimim u player i da slusam megadeth dok se setam. kad to bude, onda ce da bude i ogg iz win-a, po mom misljenju. izbor playera koji pustaju ogg je mizerno mali, nazalost, a sve to ima veze jedno s drugim.

 

Pa je'l nema office paket u startu-nema sto je po meni prilicno smesna cinjenica za OS koji se krsti kao vrh productivity/office/desktop ponude Ne dao bog da ovi iz MS-a malo skrenu misli sa zarade i da svoj Office paket nude uz Win po malo vecoj ceni od standardne za sam OS

ljudi koji vode mikrosoft su zaposleni u toj firmi sa ciljem da zarade. i prodavacica u trafici i automehanicar i salterusa, i direktor neke firme, svi oni rade sa ciljem - DA ZARADE. pa i ja kad sam isao na posao, meni je bila u glavi zarada i plata koju cu posle slatko da trosim. :D dzabe radim familiji i prijateljima. od mene dosta. ;-)

 

 

-----------------

 

 

Za razliku od Windoze-makar se cela operacija vodi preko GUI-ja i misa,vrlo intuitivno na par puta next

To su ipak za XP instalaciju neki kripitcni trenuci-nekako divlji...nekako novi

Trebalo je da dodje 2006 godina i da dodje Vista i da Win konacno dobije GUI instaler

???

meni nikad u zivotu nije trebala komandna linija za win installer.. otkud ti sad to?

sa druge strane, iskreno receno, proveo sam dosta vreman u linux komandnoj liniji. ;-)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je GNU Linux.Ja sam ga uglavnom pokretao sa live CD-a i stvarno postoji gomila programa koji se dobijaju u startu a za koje korisnici Window$a mogu samo da sanjaju ili da skidaju sa neta plus neki moraju da se PLACAJU.

Mislim procitajte sta o njemu kazu ljudi iz www.sk.co.yu.Obradjuju temo o GNU Linuxu sasvim dobro.

Ja sutra na sistem pored XP-a stavljam Puppy Linux.Ocu bre da ja kontrolisem svoj komp, a ne Bili Gejts.

Cim naucim kako GNU Linux funkcionise i malo se odomacim u njemu verovatno cu win drzati na drugoj particiji zbog Nuenda i ni zbog cega drugog, a ako se pojavi neki program, pod GNU Linuxom, u kome cu moci da radim kao u njemu bice bye bye Window$ bye bye.

Inace postoji i emulator win32 interfejsa za GNU Linux koji se zove Wine, koji za sada podrzava pokretanje nekih programa koji rade pod Window$om, npr. Photoshop 7 radi u GNU Linuxu preko Wine-a.Vremenom ce podrzavati sve veci broj programa.Cak se i neke igre danas pored toga sto se rade za Window$ rade i za GNU Linux.Instalacija mnogih GNU Linuxa je danas uradjena prostije nego instalacija igre na Window$su.Cak i ne moras da instaliras da bi probao,ubacis Live CD i vidis oces oces, neces neces.Molim lepo,probaj drugi distro i nadji koji ti odgovara.

Za svaki distro postoji gomila dokumentacije na netu i forumi gde ce vam odgovoriti na svako pitanje, nema glupih pitanja i za svako pitanje mozes naci odgovor.

Mozda zvucim kao neki napaljenko za GNU Linux ali stvarno sam promenio misljenje o njemu citajuci mnogo tekstova o opisima raznih distro-a, o nacinu funkcionisanja i mnogo cemu.

Vredi probati,stvarno vredi.

Edited by R_a_S_a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kao sto vidite i ovaj covek je pun entuzijazma zbog onoga sto je procitao na netu i u sk gde ljudi sakrivaju mane linuxa samo da bi pljuvali po ms. Tako sam i ja mislio dok nisam pojeo govno, ali opet kazem to je samo moje licno iskustvo, kod mene ne radi nikako. Realno, bilo mi je mnogo lepse kad sam mislio da je linux vrsta kondoma

Posle sve te silne zajebancije i lupanja glavom o zid dodjem na jewmetal i na par tema paralelno citam kako je linux "savrsen OS"... jebiga

Bilo kako bilo, linux faza je za sada gotova definitivno, i'm out.

 

Ne kontam samo zasto Interwebshvatate tako ozbiljno

Google Results 1 - 10 of about 116,000,000 for Porn

Google Results 1 - 10 of about 231,000,000 for myspace

:)

 

@R_a_s_a Evo ti PRAVO uputstvo :)

http://uncyclopedia.org/wiki/HowTo:Install_Linux

Edited by neurotripsick

Share this post


Link to post
Share on other sites

GNU Linux instaliran i sljaka ko besan.

Mana GNU Linuxa je sto nije sve uradjeno tako da radi automatski.Ali zato samo podesis sve prema svojoj zelji i vozi.Treba samo malo vremena.I ne treba ti diploma doktora nauka da bi znao da ga koristis.

@ neuro

To je tvoje iskustvo.Zadrzi ga za sebe, posto mene tesko da moze da pogodi gomila bitova koje vidim na ekranu, osim kada radim program ;)

A da, ljudi iz SK ne pljuju Window$, vec ga porede sa GNU Linux-om.To sto ga Lindza sije u svakom pogledu osim u igrama dovoljno govori u prilog zasto ga hvale.Da te pitam jednu stvar-Zasto se Unix i Unix bazirani sistemi koriste na superracunarima a ne Window$?Odgovor je vrlo jednostavan, mozes da ga prilagodis tako da iskoristi svaki atom snage masine na kojoj je instaliran.Ko je bre jos lud (osim vojske SAD) da placa Biliju da mu on projektuje sistem, koji mora da radi ko sat.

Tolika gooooooooomila ljudi koja je probala GNU Linux ne moze da gresi.Ali goooooooooomila.

Mogu ti samo reci da mi se "start" meni u GNU Linuxu pali 1000x brze nego u Window$u.Jos kada dodam da je moj komp P III,sta reci.O programima da i ne govorim.A instalacija istih je pice of cake.

Malo konzole i voila.Ako nece, google po netu i resenje je tu.

Problem kod ljudi oko odbojnosti je stara prica o GNU Linuxu kao sistemu koji je namenjen geeekovima i streberima koji ceo da sede za kompom, kao i prica o instalaciji, koja ga poredi sa voznjom space shatla.Yeah right!

Savetovao bih ti da probas neki drugi distro od tih (tog) koje si koristio.Ima ljudi kojima se neki distro nije svideo pa su probali drugi i nasli ono sto im treba.Izbor je na tebi.Ako hoces OK, ako neces opet OK,svako ima pravo da bira i da bude biran :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...