Jump to content

Igračke iz vašeg detinjstva


shtuckensyglieben

Recommended Posts

Svi su imali original lego,ja sam jedini imao one fus sa ooogromnim delovima,joj kad se setim koji krsevi su bili...

 

Najbolja igracka nam je bila dok sam bio prvi razred automobil fica(mislim na pravi auto).Neko ga je ostavio otvorenog na parkingu ispred nase zgrade pa smo ga mi klinci mesec dana gurkali po parkingu i "vozili" se u njemu,i naravno svemu dodje kraja,dosla je murija sa onim cudom za nosenje kola(ne pauk vec ono drugo) i dodje kraj te lepe jednomesecne igrarije

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha ako ne pogubis komplet lego kockica,dan posle kupovine,nisi kult..

 

Za to sam bio specijalista. :haha:

 

Ja sam se igrao sa Himen figurama ,

 

Hi-men, ne himen. :haha: Valjda. :haha:

 

Da li se seca neko one,da kazem konzole,posto je te velicine,zove se kosarka na vodi....hehehe,radi na vodu..ima dugme,i onaj blentavi kosrakas treba da ubaci loptu u kos.To nam je bio glavni hit u obdanistu..

 

Hahah, jbt, secam se toga, cak mislim da je i dalje u zivotu negde u kuci. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam hteo ovo da imam. :icon_ne:

(dođe mi sad da kupim)

 

g1.jpg

 

Konstruktikoni

 

U pitanju je nekoliko robota i svaki se pretvara u neku šljakersku mašinu (buldožer, bager, dizalica...), ali svi oni zajedno mogli su da se pretvore (spoje) u ogromnog Devastatora.

 

Nikad nisam imao prilike da vidim Devastatora kompletiranog uživo. Moji ortaci su uglavnom imali po jednog ili dva robota, niko nije imao komplet. :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, ja sam bio najponosniji na jednu svoju igračku Transformersa kojeg su mi kupili kad sam živeo u Skoplju. U pitanju je originalna igračka i ne mogu da ti opišem razliku u kvalitetu te igračke i svih ostalih koje sam imao.

Padao je, prevrtao se, bio gažen (slučajno) i ništa mu nije bilo baš dugo (posle mnogo godina mu je, čini mi se otpao neki deo), a i sama plastika je bila nešto između plastike i metala, Jako čvrsto i kvalitetno.

Mogao je da se pretvara i u avion i u tenk i to tako kvalitetno, da bi svako ko bi video tenkić, pomisliio da je samo tenkić neki u pitanju, a ne transformers.

 

Svi ostali transformersi koje sam video su bili plastična kineska govna koja se polome čim ih zavrljačiš jednom na burazera. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se i danas stresem kad se setim da smo u Kruševcu, mi petogodišnjaci pravili kocke od gline koje su bile velike poput kaldrme i time se gađali, zgrada protiv zgrade.

Mogli smo da poginemo ladno. :haha:

Кад се сетим чиме сам се све бавио до петнаесте године, просто ми је невероватно да никад нисам сломио неку кост у телу. :haha:

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha ako ne pogubis komplet lego kockica,dan posle kupovine,nisi kult..

Bila sam bas bas mala kad sam kukala da mami da mi kupi nekog limenog pandu sto lupa po dobosu, ona fora navijes ga i onda on tandrlja. Mesecima sam ga gledala u izlogu. Jedan dan podigne mama platu ode i kupi mi medu, ode u drugu smenu, vrati se uvece u 22h, a meda rastavljen potpuno. Zanimlo me je kako funcionise pa sam ga rasturila, ali nazalost vise nije mogao da se sastavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

хаха, ладно тема.

 

негде, типа, са 5 година, кева један дан дође по мене у вртић и донесе ми комплет од неких 10так Трансформерса. ијао, мојој срећи није било краја. већ годинама немам појма где се то сада налази :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Rifoman

Majorette i Matchbox autici,eno i dalje mi stoji citava kolekcija u ostavi.Onda igracke iz kinder jaja,raznorazni albumi sa samolepljivim slicicama i tapkanje istih,klikeri "u fulje",i voleo sam puno ona vozila sa daljinskim upravljacem sa gajtanom.Ali najvise vremena sam provodio sa "divljim" igrackim konzolama,i da ne zaboravim "snakes and ladders" omiljenu igru uz ne ljuti se covece.

 

rambo_tv_game.jpgslikasupercom283972x640.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

хаха, ладно тема.

 

негде, типа, са 5 година, кева један дан дође по мене у вртић и донесе ми комплет од неких 10так Трансформерса. ијао, мојој срећи није било краја. већ годинама немам појма где се то сада налази :(

 

 

si siguran da ih nisi pojeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...