Jump to content

Koga biste od članova(članica) metal/rock bendova voleli da vidite kao od majke rođenog (rođenu)


Black Diamond

Recommended Posts

Ja sam tu fazu potpunog zacrnjivanja prosla do 16. godine, i danas me sramota kad se setim kakav sam "freak" znala biti, ali, valjda je to deo odrastanja.Trazis sebe, prolazis kroz faze, ali, ako ne prevazidjes to do 18., onda ti stvarno nesto fali.

 

Curo, slažem se ja s tobom u većini stvari što kažeš, bez obzira što ti misliš da se ne slažem, ali ovo ti za godine stvarno ne treba. Svako prolazi "faze" u životu na svoj način, ljudi se jednostavno razlikuju, imaju različita iskustva i tu nikakvo pravilo ne postoji. To je teška predrasuda da čovek u neko doba života mora nešto da proživi, pa onda da krene dalje. Eto, ja kad sam imao 16 i 18 nisam ni slušao metal, pa šta? Da li to znači da nisam metalac, ili da sam to manje od onih koji su se "zacrnjivali" do 16-te i šta ja znam? Ionako ćemo jednog dana svi umreti i šta god da radimo, u bilo kom životnom dobu, radimo to da bismo uneli malo smisla u to malo što od života imamo. Tako je i sa muzikom. Ako meni prija da je slušam i pronalazim u njoj veće zadovoljstvo nego u bilo čemu drugom što sam radio u životu, onda mi se ne može zameriti što nastojim da i moj fizički izgled bude manje-više takav da bi me ljudi prepoznavali kao nekog ko to sluša i kome to nešto znači. Kao što muslimanke nose feredže zato što im religija tako nalaže - pa eto, ja nisam religiozan, ali meni muzika koju slušam znači ništa manje nego njima religija i imam potrebu da to izrazim na simboličkom nivou. Nema tu ničeg niti detinjastog, niti nezrelog. Kažeš - tražiš sebe do 18-te godine, pa prevazilaziš to - nisi u pravu, čovek traži sebe celog života i NIKAD se ne pronađe, da bi na kraju neizbežno umro. Ako ti misliš da si zrela, a ja nezreo, svejedno je - ilovača će nas oboje podjednako prekriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam upravo shvatila koliko zatucanih debila ima ovde. :blink: Strasno...

 

Znaci, zenske osobe koje slusaju black/death obavezno moraju da imaju 100kg, neke fizicke/psihicke mane, da spava sa clanovima svih bendova na cije koncere ide, imaju tonu crne sminke, igledaju ko grob, aljkave su, odvratne i sl? Bravo. :)

Evo ja cu da posvedocim da nemas 100 kila. Imas jedva 50 i to sa krevetom. ;)

 

Za psihicke mane nisam siguran, a i ne znam gde si bila kad sam dobio palicu (ne u dupe). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curo, slažem se ja s tobom u većini stvari što kažeš, bez obzira što ti misliš da se ne slažem, ali ovo ti za godine stvarno ne treba. Svako prolazi "faze" u životu na svoj način, ljudi se jednostavno razlikuju, imaju različita iskustva i tu nikakvo pravilo ne postoji. To je teška predrasuda da čovek u neko doba života mora nešto da proživi, pa onda da krene dalje. Eto, ja kad sam imao 16 i 18 nisam ni slušao metal, pa šta? Da li to znači da nisam metalac, ili da sam to manje od onih koji su se "zacrnjivali" do 16-te i šta ja znam? Ionako ćemo jednog dana svi umreti i šta god da radimo, u bilo kom životnom dobu, radimo to da bismo uneli malo smisla u to malo što od života imamo. Tako je i sa muzikom. Ako meni prija da je slušam i pronalazim u njoj veće zadovoljstvo nego u bilo čemu drugom što sam radio u životu, onda mi se ne može zameriti što nastojim da i moj fizički izgled bude manje-više takav da bi me ljudi prepoznavali kao nekog ko to sluša i kome to nešto znači. Kao što muslimanke nose feredže zato što im religija tako nalaže - pa eto, ja nisam religiozan, ali meni muzika koju slušam znači ništa manje nego njima religija i imam potrebu da to izrazim na simboličkom nivou. Nema tu ničeg niti detinjastog, niti nezrelog. Kažeš - tražiš sebe do 18-te godine, pa prevazilaziš to - nisi u pravu, čovek traži sebe celog života i NIKAD se ne pronađe, da bi na kraju neizbežno umro. Ako ti misliš da si zrela, a ja nezreo, svejedno je - ilovača će nas oboje podjednako prekriti.

 

 

Ja nisam UOPSTE mislila na prevazilazenje i prerastanje muzike, ili MUZIKU kao fazu.Vec na imidz, a realno, nije normalno da neko u 21. stavlja corpse paint, sece ruke i izigrava neshvacenog buntovnika.Sto se tice muzike, ja jos uvek slusam bendove koje sam volela u 16., a istovremeno stalno otkrivam nove, koje zavolim podjednako(evo,bas sam se "nalozila" na INXS u poslednjih mesec dana, i ne znam kako ih ranije nisam otkrila ), i to nema ama bas nikakve veze sa godinama.Cak stavise, ja sebe ne smatram ni metalkom, ni rokerkom, jer od metala slusam samo blaze zanrove (heavy,power,progressive), i to etiketiranje mi je glupo.Volim muziku, nebitno kom podzanru pripada.

 

Ne mislim da sam zrela, jos puno godina i iskustva mi treba da bih sebe tako videla,ali, zrelija nego ranije svakako jesam, i zrelija od nalozenih kretena-naravno.

 

I, molim te, prestani da se pronalazis u svakom mom postu, kad STVARNO veze s tobom nema.

Osim, naravno, ako zapravo nisi mala istripovana blackerka od 16 godina?!? :) :) :) :)

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, da se primetiti:

 

Ubola si sustinu,NOT :)

To ne znaci da ja ne stremim tome,moja sadasnja devojka ima sve epitete dame koliko god to nafurano zvucalo.Bio sam ja sa svakakvim svinjama od riba,ali to je kurca radi.Zna se koje ribe se jebu a koju cuvas samo za sebe i sa kojom izlazis u grad,koju upoznajes sa prijateljima i vodis je svuda sa sobom.E tu malo razgranici stvari pre no sto me uzmes u usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote koliki offtopici, brate ja neverujem da ste vi za jedna dan nagurali 6 strana o generalizaciji devojaka.

 

Taj koji pricha da nepostoji lepe devojke koje slusaju metal i oblache se metalerski, taj nije bio na 6 koncerata/svirki. Jes da ih nema na svakom koraku i procentualno su slabiji od onih prosechnih , ali brate mali je broj metalki u Srbiji.

 

@enclave : Brate devojke koje ZAPRAVO slusaju Slayer je mali broj a prema sve ekstremnijim pravicma sve manji i manji, ali mnogo je veci broj devojaka koje nose Slayer majice i Black metal majice da bi bile vidjene , a dok kuci prze Guns and Roses i slichnu girl muziku. A te devojke koje ZAPRAVO slusaju neki death metal, ja mogu iz licnog iskustva da kazem da su inteligentnije od 90% fenserki. Veliki problem kod metal devojaka je malumnost pri povodljivosti misle da ako se oblache u crno i nose metal majice da ce samim tim biti vece metalke ili imati instant prodju(sto je i nazalost tachno) kod musakraca . I tako zatupljuju se, maks.

 

Ja nikad ali nikad necu imati predrasude prema devojkama, prema tome kako se oblache ili sta slushaju, lepa devojka je lepa devojka pa kako god se oblachila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...