Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

Pa jel bolje da pijani majmuni idu ulicom i maltretiraju ljude ili da neko prodje pored pusaca?

 

 

 

ej, zajebi ti tu demagogiju.

 

 

to ti je sad varijanta - jel bolje da pijem, ili da se drogiram? ili jel bolje da se sam drogiram nego da prodajem drogu?

jel ok da se kurvam - bolje nego da sam terorista.

 

sta je vise stetno blabla.. najmanje je stetno da takve osobe dobiju preko ledja.

 

 

 

i nemoj mi prica - ne pomaze ovo ne pomaze ono.

ljudi naucili da im je sve laganica u zivotu pa to ti je. uvijek isti profil ljudi..

 

moja prababa duvanila preko 50 godina. u 80-oj godini doktor joj rekao da moze da umre od toga. baba ostavila isti dan i nikad ni pogledala u duvan nije.

moj cale duvanio 20 godina. kad ga je opalilo po dzepu, u smislu - cigarete ili hljeb - ostavio je. znao je da ne moze i ne smije oboje.

mama je duvanila dok nije ostala trudna. cim je saznala da ce imati dijete - prestala i to za jedan dan. nikad u zivotu nije vise imala zelju da zapali.

i znam jos primjera milion.

 

kapiram da NIJE jednostavno i ne kazem da je lako uraditi to. ali u startu odustati i mlatiti pricu - jel bolje da se drogiram ili pusim.. zajebi.

 

 

 

 

ne znam ljudi kako.. ali ja svoju kintu mukom zaradjivah i u srbiji, pa i evo i ovdje. i nisam stipsa, znam oskudjevati a znam i obilovati.

ali dati pare na tako nesto dan za dan za dan za dan..... van pameti stvarno.

novac mi je bila motivacija za mnogo toga, posto nisam nikad imala dzeparac niti ono `tutkanje` sa strane gvozdenjaka. imam uzasno postovanje prema istom. kao i svojim ledjima.

necu da ih krivim za posranu paklu cigareta.

 

Edited by blondie+bonjovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja radila dok sam isla u skolu,kao i milion drugih ljudi.Jebiga,lakse cu da podnesem da ne jedem nista,nego da nemam cigare.Kad je tjale saznao za to,poceo da mi kupuje cigare.Kaze da je bolje da jedem i pusim,nego da umrem gladna i od nikotinskog soka.Isti slucaj je bio i sa mojom mladjom sestrom.Ura za tjaleta punog razumevanja!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blondie - A sta sad? Vama ne pusacima smetaju cigarete. OK, postujem, uvek cu ugasiti ako me neko lepo pita. Ne kontam poentu tvog posta. Respsect za babu. Babe su uvek bile hard kor, ali ja to jest mi nismo babe. Uostalom, ako nekom smeta sto pusim ne mora da se pojavljuje u istoj prostoriji. Moja je stvar da li cu pusiti ili ne, da li cu jesti li zapaliti. Najjaci ste sto svi pisete pusenje steti, i ne pusacima. Pa hajde onda da ne izlazimo na ulicu. Ulica 29 novembra najzagadjenija ulica u Evropi a ljudi prolaze svaki dan a ovamo prospiaju razne price. Cigarete ovo, cigarete ono. Smeta ti? Upotrebi vrata sa spoljasnje strane. Sta drugo da ti kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ugostitelji kod nas cimaju (tj da ima ko da ih tera) da razdvoje pusace i nepusace ne bi se medjusobno mrzeli toliko...

U onom Costa Coffee (jedino sto im valja je muffin i coko pletenica) imas 3 stola za pusace koji bas nicim nisu razdvojeni od ostatka i za njim uvek sede nepusaci i kad dodjes i pitas "dobro a gde ja da sednem da mogu da pusim?" oni ti kazu "pa ako bas morate zamolite ih da predju za drugi sto" :) hocu da kazem, za netrpeljivost su daleko vise odgovorna mesta za izlazak. Zbog cega je zaboga dozvoljeno u restoranima nikako mi nije jasno. Ajde sto neka krava (ne znam nikog takvog ko pusi) ne voli da oseca ukus hrane koje jede nego duvan ali ja to ne zasluzujem. Kako moze da se ne pusi u pozoristu i bioskopu tih 2h? Onda moze i na koncertima i slicnim mestima gde ne da nepusacima smeta cisto jer su hipohondri nego jer te fizicki sputava. Toliko zam zombisana nekad nedostatkom kiseonika da mogu samo da vegetiram negde u zadnjem redu. Koliko si poludeo ako ne mozes da uzivas u hrani/predstavi/muzici bez nikotina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ugostitelji kod nas cimaju (tj da ima ko da ih tera) da razdvoje pusace i nepusace ne bi se medjusobno mrzeli toliko...

U onom Costa Coffee (jedino sto im valja je muffin i coko pletenica) imas 3 stola za pusace koji bas nicim nisu razdvojeni od ostatka i za njim uvek sede nepusaci i kad dodjes i pitas "dobro a gde ja da sednem da mogu da pusim?" oni ti kazu "pa ako bas morate zamolite ih da predju za drugi sto" :) hocu da kazem, za netrpeljivost su daleko vise odgovorna mesta za izlazak. Zbog cega je zaboga dozvoljeno u restoranima nikako mi nije jasno. Ajde sto neka krava (ne znam nikog takvog ko pusi) ne voli da oseca ukus hrane koje jede nego duvan ali ja to ne zasluzujem. Kako moze da se ne pusi u pozoristu i bioskopu tih 2h? Onda moze i na koncertima i slicnim mestima gde ne da nepusacima smeta cisto jer su hipohondri nego jer te fizicki sputava. Toliko zam zombisana nekad nedostatkom kiseonika da mogu samo da vegetiram negde u zadnjem redu. Koliko si poludeo ako ne mozes da uzivas u hrani/predstavi/muzici bez nikotina?

 

Postoje i tolerantni pusaci. Ja npr. ispusim cigaru na terasi,onda operem zube,operem ruke,pa tek onda dodjem kod zene jer njoj steti dim. :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje i tolerantni pusaci. Ja npr. ispusim cigaru na terasi,onda operem zube,operem ruke,pa tek onda dodjem kod zene jer njoj steti dim. :) :) :) :) :)

Pa kod mene je to ceo proces vec sam napisao. Posle cigare se operu zubi, ruke i na kraju stavi Ozosept. Kada sam u zenskom ne pusackom drustvu nema Boga da zapalim cigaretu.

Barem sam tako poceo da radim pre me je boleo kurac u dupe.

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt, zvuchacu dokono ali zapalo mi za oko: pushish 2-3 pakle dnevno a posle SVAKE cigarete (kad si kod kuce) operesh ruke i zube? wow, pa ti cesh sjebati gledj uskoro :)

 

a tek koliki ti je racun za pastu za zube, cetkice za zube, sapun i kremu za ruke???

Edited by toy

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blondie - sto je najcrnje, uvek se nadju pare za cigarete. onda :da:

 

Zaboravljaš činjenicu da je blondie u USA, a tamo su cigarete znatno skuplje.

Jedan multimilioner je svojevremeno napisao knjigu ''Kako postati milioner''.

A Jedna od postulata je ne pušiti, jer ukoliko ne konzumira duvan - prosečan Amerikanac

za života može uštedeti do 600.000 $.

 

Recimo, posto jos idem u skolu, dobijem pare za skolu, i onda ako treba ne jedem u skoli da bih kupila cigarete, iz tog razloga sam presla na jeftine cigarete :da:

Čist mazohizam! :)

 

Postoje i tolerantni pusaci. Ja npr. ispusim cigaru na terasi,onda operem zube,operem ruke,pa tek onda dodjem kod zene jer njoj steti dim. :) :) :) :) :)

 

Obzirom da pušiš 2 do 3 pakle dnevno, stvarno mi nije jasno kako postižeš da ostvariš taj ritual.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

enclave duso - otiso si u drugu temu.. ja nigdje apsolutno nisam pomenula taj konflikt - pusaci nepusaci u smislu kome smeta neg se goni u kurac.

 

moja prica je s drugog aspekta.

 

 

 

 

Nesa Satrijani:

ja sam ovdje jebene tri godine, tamo sam bila ostalih 24, tako da - moja prica se odnosi na stanje TAMO.

tacno, ovdje jes zajebanije, ali ovdje je procenat pusaca toliko smanjen da je to druga prica. plus, u busevima niko ne pusi, u restoranima, na ulicama..

ova Kalifornija k`o da je pravljena po mom ukusu kad su u pitanju mnoge stvari :D

 

na kraju krajeva, ovdje je zivot, standar - sve drugacije, moze mnogo toga da se priusti.

tamo je frka, posto ljudi nemaju ljeba da jedu. pa kad isti zamjene cigaretama - samo motka preko ledja.

pomenula sam primjere iz moje familije (uze), zato sto me najvise bole. pogotovo kad su djeca ukljucena u pricu.

ja zaradim mjesecno 17-18 puta vise nego sto sam tamo zaradjivala, pa opet imam malu kanticu u koju ubacujem sitnis - za ne daj Boze....

a tamo - ono sto je za hljeb, budale daju za cigarete, a gdje ti je ono za ne daj Boze?!

 

 

Vjeronika i sl...... da se neko od vas ne osjeti direktno uvrijedjenim posto me boli dupe za pojedinacne slucajeve, ali posto i sama znam licno djecu koja tako zive, imam isti komentar kao i za sve drugo:

MOTKA PREKO LEDJA.

 

moji su starci starijoj sestri davali dzeparac. koji je budala koristila za cigarete. umjesto hranu.

kad su vidjeli da su se zajebali, meni i mojoj sestri bliznakinji su svako vece obezbjedjivali hljeb i puter - za sendvic.

sto bi rek`o moj razredni starjesina, pokrupni Hercegovac:

"ova je zemlja propala kad su djeca pocela nosati novcanike".

 

 

a pravo da ti kazem, vazda mi je kroz srednju skolu bio pun kurac napucane djece i onih koji to zele da budu, pa onda svaki dan spucaju po 50-100 dinara za posrani hamburger, i koka kolu.

i onda to prezivaju tako na velikom odmoru, i obavezno isti profil - klinke koje su prve pocele da se sminkaju, imaju frajere, polazu vozacki.. koje misle da su u picku materinu umjetnicke duse,

koje prve farbaju kosu, koje placu za losu ocjenu.. momci koji misle da u majcinu kul ako su kupili red bul na prvom odmoru. koji glasno podriguju i koji svoju skupu robu i skupe ranceve razbacuju po svim klupama. i koji misle da su ribe gore pomenute - lake za smuvati. sto je najgore jesu.

kako u ovo da se dodaju cigarete? lijepo. ova kategorija djece toliko zeli da poraste (ne odraste, nego poraste, posto se svi krecu na ispod 160cm ili tu negdje), da obavezno uz Orbit na skolskoj trafici kupuju `kao i juce`, `ma znas sta ja pusim`. i onda kao fuckaju i imaju neke `ozbiljne` razgovore iza skole, nesto se kao sapucu, ozbiljni su, razbacuju se cigaretom izmedju kaziprsta i srednjeg prsta, zabacuju glavu dok povlace dim, prevrcu ocima i zale za na `glupu istoricarku`, `smorenu biologicarku`. i onda po obavljenom poslu pucaju od smijeha, hahahahaha, to kao da bi pokazali ostalim kako su imali u picku materinu dobar veliki odmor. a za sve je zasluzna cigareta. ah, kako nas cini velikim.

za najjaci momenat izdvajam uvijek trcanje na cas, i dijeljenje grizova - kome god da je ostalo vise hamburgera, pa ono - `ah, tako sam pod stresom danas, nisam ni jela, samo sam 7 ispusila`.

 

 

 

svako jutro kad ustanem, onako neumivena, udjem u kuhinju, skuvam caj, napravim sendvic, i isjecem voce `za ponijeti`.

moja sestra svako jutro kad ustane, skuva kafu, popusi par cigareta i usput kupi sendvic/hamburger.

 

mene moje jutro u americi kosta 1-2 dolara. nju jutro u Srbiji kosta duplo od toga. poslije je Srbija kriva sto toliki narod pusi.....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pusim malboro...jedine mi stvarno prijaju i to one od 10...traju mi dva dana ili dan...od kad uzimam mali malboro imam utisak da stedim i manje pusim :rolleyes:

a sto se tice ne pusaca...stvarno se trudim da smanjim pusenje ako njima smeta...decko mi je nepusac i on se ne buni,orbit sve resava ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pusim...avatar laze :lol:

I ne smeta mi kad drugi to rade,u principu...Ali dim u zatvorenim prostorijama ume da nervira.Mrzim sto moram da perem kosu svaki put kad dodjem kuci s neke svirke.

Avatar ti je objasnio. Najsexy stvar na svetu: zena sa crvenim karminom, nokti kao u tvog avatara i kad zapali cigaretu. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...