Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

Ma, da, opusteno, evo ja sam prestala treci ili cetvrti put, vise ni ne znam ;)

 

hahhaa

 

Da, slusaj mene, I is experts.

 

 

Basic guidelines:

1. Sve ili nista. Nema 'jedna dnevno' 'posle rucka' 'posle sexa' itd.

2. Sada ili nikada. Baci cigarete i upaljac u kantu za smece ODMAH. Spreman si.

3. Sa cigaretama ili bez cigareta ti si i dalje isti lik. To te ne definise nikako.

 

Srecno! :)

Da prestanes samo jednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@њасд

 

 

Пробај да не циркаш, смањи и кафу. Таман ћеш убити две (три) муве једним ударцем. Нисам пио 7 месеци да не бих дошао у искушење кад сам престао да пушим. У последње време се дешава да пушим кад пијем, али само тада. Искрено, плашим се да ћу поново почети.

 

 

На Маријин пост додајем и то да кад си кући, а баш имаш фрку да запалиш, ОДМАХ у каду и туширање...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveci rispekt imam za ljude koji zaista mogu da puse samo kada zele, tj bas samo kad piju ili jedu ili sta znam.

A nisam sigurna da imam to u sebi ;)

 

Ја мислим да сам на том нивоу, али видећемо...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, ne znas da li lazes sebe ili ne :)

 

Рецимо да је тако. Нисам пушио скоро две године, не бих ни сад него већ два месеца спремам некакву представу са једном екипом, премијера се ближи, невероватно ми је фрка јер никад нисам изашао пред 00 људи, а и на почетку (и касније) се стално циркало, па бла, бла...

 

Видећемо...

 

Са пљугама је као са хорсом, до краја живота не знаш да ли ћеш поново почети. Отац мог пријатеља је престао пре 30 година и каже да би сигурно почео поново кад би попушио само једну.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikako ne kapiram ove tripove, o resavanju da covek prestane da pusi. Ako ne stvara zavisnost (recimo da ne stvara), onda ostaje samo psiha. Sta je to ? potreba ili navika? Ljudi imaju potrebu za sexom, ali mozda imaju naviku da menjaju i da varaju. Za verovati ili ne ja imam vise drugarica nego drugova. Kako godine odmicu, ostaju drugarice. Nema sexa, sa moje strane nema zelje. Hormoni mi rade, ali ne rade na njima. Imaju sve dupe, sise... Sta coveka sprecava da mu se ne dize na majku ili sestru? Pa samo medjusobni odnosi. Jednostavno priznate sebi, da imate poremecaj psihe i sazivite se sa cinjenicama da ste bolesni. Pre nego sto proglasite sebe bolesnim, zapitajte se da li stvarno imate potrebu za prestankom pusenja? Cesto je potreba nametnuta spolja.Novac -ustedi na drugom mestu i probaj da budes srecan. Zdravlje - izmeri pa odluci. Unutrasnji demoni - ??? (zastranjivanje u religiji nije resenje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas nije bilo neke velike frke jer imam jos dosta nikotina u krvi, ali sad vec krece rokanje

 

 

Basic guidelines:

1. Sve ili nista. Nema 'jedna dnevno' 'posle rucka' 'posle sexa' itd.

2. Sada ili nikada. Baci cigarete i upaljac u kantu za smece ODMAH. Spreman si.

3. Sa cigaretama ili bez cigareta ti si i dalje isti lik. To te ne definise nikako.

 

Srecno! :)

Da prestanes samo jednom :)

 

1. nema toga

2. upaljac nema sanse da bacim, jer koristim zippo koji je uspomena, samo cu ga odloziti na sigurno i daleko od ociju

3. nisam isti lik jer ljudi se dosta grebu od mene za pljuge (jer sam naravno stalno imao) ali i tu cu da vidim ko je ko

 

i hvala :pivopije::pivopije:

 

 

PS valkiro kreni sveopstim trendom bataljivanja cigara i kreni sa nama u jevropu, tamo pusace ne primaju (pricao mi je drug da su na granici pregledavali stvari da ne prenese neke cigare ili mozda upaljac, a pre toga su mu mirisali ruke :):) ) :mrgreen::wink::mrgreen:

Edited by wasd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta coveka sprecava da mu se ne dize na majku ili sestru?

a sestra od tetke?...jedanput sam drkao dok je spavala(u brusu :da: )jel nisam psihic???

ostaviti cigare nije teshko,ja sam pushio Marlboro godinu dana i ostavio preko noci....treba samo jaka volja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pusio si godinu dana marlboro i batalio i mucio se

ja pusim 6 godina i nema cigarete na nasem trzistu koju nisam probao i pusio bar po par dana.

 

 

a to za sestru od tetke nisi psihic kao znas da je ona usvojena, naravno podrazumeva se da je tetka caletova ili kevina rodjena sestra

Edited by wasd

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. upaljac nema sanse da bacim, jer koristim zippo koji je uspomena, samo cu ga odloziti na sigurno i daleko od ociju

 

Извади фитиљ, кремен и вату. Тако сам ја урадио. Баци бензин.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikako ne kapiram ove tripove, o resavanju da covek prestane da pusi. Ako ne stvara zavisnost (recimo da ne stvara), onda ostaje samo psiha. Sta je to ? potreba ili navika? Ljudi imaju potrebu za sexom, ali mozda imaju naviku da menjaju i da varaju. Za verovati ili ne ja imam vise drugarica nego drugova. Kako godine odmicu, ostaju drugarice. Nema sexa, sa moje strane nema zelje. Hormoni mi rade, ali ne rade na njima. Imaju sve dupe, sise... Sta coveka sprecava da mu se ne dize na majku ili sestru? Pa samo medjusobni odnosi. Jednostavno priznate sebi, da imate poremecaj psihe i sazivite se sa cinjenicama da ste bolesni. Pre nego sto proglasite sebe bolesnim, zapitajte se da li stvarno imate potrebu za prestankom pusenja? Cesto je potreba nametnuta spolja.Novac -ustedi na drugom mestu i probaj da budes srecan. Zdravlje - izmeri pa odluci. Unutrasnji demoni - ??? (zastranjivanje u religiji nije resenje)

 

Kakve to veze ima jedno sa drugim? Smatras da je potreba samo ono sto ti telo fizicki trazi? Cak i postoji neka razlika u definiciji izmedju potrebe i nagona, i razlicita tumacenja. Dacu ti moje: psiha je deo tela.

Ako si hteo da nam dokazes kako si jaci od nas... pa ako ti znaci evo priznajem ti. Ja sam se lozila na drugove al nisam na rodbinu :P

 

Nego, nisi pomenuo nigde da si pusio i prestao da pusis? Stvarno NIJE ista potreba za cigaretom i potreba za sexom. Meni nije, a to se racuna.

 

Ma resenje za pusace koji zele da ostave pusenje i o tome drame....skocite sa mosta

 

Jebi ga sad, Javore, polozi anatomiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve to veze ima jedno sa drugim? Smatras da je potreba samo ono sto ti telo fizicki trazi? Cak i postoji neka razlika u definiciji izmedju potrebe i nagona, i razlicita tumacenja. Dacu ti moje: psiha je deo tela.

Ako si hteo da nam dokazes kako si jaci od nas... pa ako ti znaci evo priznajem ti. Ja sam se lozila na drugove al nisam na rodbinu :P

 

Nego, nisi pomenuo nigde da si pusio i prestao da pusis? Stvarno NIJE ista potreba za cigaretom i potreba za sexom. Meni nije, a to se racuna.

\

Nagon je stariji od potrebe. Nije uslovljen nikakvim navikama. Ako ljudi mogu da prevazidju nagon, zasto ne bi mogli potrebu? Sve pod uslovom da duvan nije izazvao zavisnost (pretpostavimo da nije). Razmisli malo da li je teze obuzdati sexualni nagon (a svi nekad dodjemo u tu sitiaciju u zivotu), nego potrebu za pusenjem. Priznajem, nije potpuna analogija, ali...

Ne, ja se nisam borio protiv pusenja, vrlo kratko sam pusio i jednostavno prestao (nije bilo velike borbe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko ovde prica o NEMOGUCNOSTi da se prevazidje nesto? Pricamo samo o prevazilazenju.

 

I izvini, ali NIJE isto. Lakse je obuzdati seksualni nagon. To sto je uslovljeno navikom ti samo otezava posao. Moras nons top da razmisljas o tome. Dodatno cigarete su ti potstapalica za kojekakve nesigurnosti, i nesto cime meris vreme koje ti prolazi i na sve to jos i UZIVANJE.

 

Dalje, sto se tice sexa, tebe i drustvo sputava da ispoljis taj nagon. Mislim, kad tis e prijebe ne mozes tek tako da skines gace i naguzis tu drugaricu, jel da? Zapaliti cigaretu je mnogo lakse.

 

Za sex imas taj trip da ti kao treba i kao dobro je i tako, pa sebi popustas u tom smislu. Cigarete su prosto ... nebitna stvar, i to je najopasnije. Lako prestati, lako poceti ponovo.

 

U ostalom... ti ipak nisi pusio i nemas sta da pricas ovde. Jebes ga, tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komparacijom sam samo hteo da kazem, da je najvaznije reci NE. Koristila biomed ili neke zvake, ili post nema svrhe, ako nisi sposbna da kazes NE. Izvinjavam se, nisam hteo nikog da povredim, vec da ukazem na smisao covekove volje. Na pocetku sam rekao, treba prvo razmisliti da li se treba odvikavati od pusenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...