Jump to content

Ulcerate


Лударајко

Recommended Posts

Prema očekivanjima, album godine and it's not even close. Uspeli su nekako da formulu sa prethodnog albuma još dodatno razrade i učine nekako fluidnijom, bez da izgube i zrnce furioznosti ili identiteta. Kad smo kod identiteta, sigurno ovog benda ne bi bilo u ovoj formi bez nasleđa Gorguts, Immolation i Neurosis pre svega ali već neko vreme ne možemo pričati ni o kakvom amalgamu uticaja nego o potpuno unikatnom bendu koji se raspoznaje nakon 5 sekundi slušanja. To ga takođe izdvaja iz mora disso bendova koji svi liče kao jaje jajetu. Osim njih.

Kad se budu svodili računi jednog dana, verujem da će ova era u ekstremnom metalu biti posmatrana kao Ulcerate era. Ujedno i veliki kurac u lice onima koji tvrde da nema više ničeg novog i svežeg u metalu već samo rehash starih ideja. Naravno, nisu ovi kraljevi od juče ali su neko vreme pažljivo formirali svoj unikatni izraz i ovo je (možda samo trenutna) kulminacija.

Sve što želim od ovakve muzike i umetnosti je ovde, mračno, apokaliptično, sentimentalno, melanholično, veće od života, inteligentno, individualno, aktuelno i univerzalno, čak i uz neku dozu optimizma koju razaznajem kroz opšti mrak i besmisao. Produkcija sama po sebi naglašava ove komponente i odlično im paše.

Čudo od benda.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo, bog da prosti, zvuči kao da ga je AI pravio. Kaže mi drugar da sam lud jer mi se ne sviđa i evo ja pustim ponovo. Slušam na slušalicama da mi nešto ne promakne i otprilike ovako zamišljam da bi zvučao rezultat kada bi ukucao da mi program izbaci avantgarde dissonant DsO inspired death metal. Bukvalno ni jedan jedini deo nemam želju da čujem ponovo i nemam pojma kako ovo uspeju da odsviraju uživo, ne zato što je ne znam ni ja koliko tehnički zahtevno (a nije), nego je totalno nepamtljivo. Bar meni...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Miilos isti utisak iz tvoje pretposlednje rečenice imam i ja, ali mi se sviđa album

dobro je, kvalitetno i sadržajno, ali fale pamtljivi momenti, nešto da pevušiš po ceo dan, da se setiš nekog rifa i da moraš da pustiš deo od 3:42 u trećoj pesmi, tako nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve hot take udice bacate. Mogu bend i album da vam se ne sviđaju naravno ali ne morate bar da lupetate. Album bukvalno najmemorabilniji u njihovoj diskografiji i u celom tom fazonu, raspoznaje se da su to oni posle 3 sekunde, čuj ovoga "nije tehnički zahtevno" za najkreativnijeg bubnjara u metalu danas, komedija...i to loša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, znači nisam lud...

Čini mi se, kada bi uzeo u studiju da ispremeštam delove s jednog mesta na drugo, pa čak i iz jedne pesme u drugu, da niko ne bi primetio razliku. Ali dobro, sigurno ima muzike koju i ja volim isključivo zbog atmosfere, tako da je moj problem što mi se ovo ne sviđa.

1 minute ago, Haos sam ja said:

čuj ovoga "nije tehnički zahtevno" za najkreativnijeg bubnjara u metalu danas, komedija...i to loša.

A ko je odredio da je najkreativniji? Ti? Ili je bilo neko glasanje, šta? 😄

Jedno je kreativnost, drugo je tehnika. Evo da ne diram bubnjara iz Ulcerate, da se ne naljutiš, ali bubnjar koji je svirao na trećem Nile albumu je kreativan (pored toga što ubija kako svira), onaj posle njega samo ubija kako svira. Znači, dve totalno različite stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Miilos said:

Čini mi se, kada bi uzeo u studiju da ispremeštam delove s jednog mesta na drugo, pa čak i iz jedne pesme u drugu, da niko ne bi primetio razliku.

ovo mozda vazi za ranije albume ali svakako ne za poslednja dva. meni je u ranijim radovima najzanmljivije uvek bilo kako bubnjar aranzira svoje delove i kako on manevrise kroz te riffove. svidja mi se kako i koliko razmislja o tome sta svira, sta akcentuje, svakako je cudan svirac i ima svoj stil. 

ali mislim da su na ovom i proslom albumom sa namerom ubacivali vise melodije i pamtljivije teme koje vise zvuce kao tradicionalni riffovi, i to jako uspeno bez da gube na atmosferi. 

ako u poslednjoj pesmi ne cujete nijedan dobar riff jbg, mozda bolje da se drzite come to chile morbid angel rip off bendova sa zombijim na omotima :haha: 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

JSM je bukvalno najkreativniji bubnjar u metalu trenutno, kako se on snalazi sa ovako haoticnom muzikom i rifovima je umetnost, sluzi toj muzici maksimalno i to je odlika kvalitetnog bubnjara. Mozda nekome zvuci kao overplaying i to razumem da nekome nije po ukusu, al da je unikatan, jeste, ja to cenim.

Ovo je najpristupacniji Ulcerate album i najpamtljiviji, ja cujem gomilu pamtivih deonica i rifova, mozda ja imam istrenirano uvo za ove stvari, al ako neko slusa ovakvu muziku i ne cuje ovde nista onda bolje da se ne trudi dalje oko ovog benda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Miilos said:

A ko je odredio da je najkreativniji? Ti? Ili je bilo neko glasanje, šta? 😄

Jedno je kreativnost, drugo je tehnika. Evo da ne diram bubnjara iz Ulcerate, da se ne naljutiš, ali bubnjar koji je svirao na trećem Nile albumu je kreativan (pored toga što ubija kako svira), onaj posle njega samo ubija kako svira. Znači, dve totalno različite stvari...

Tip ne bi mogao da bude toliko kreativan u tako "bubnjarskoj" muzici kao što je ekstremni metal da prethodno nije brutalan tehničar. Znači ide prvo tehnika pa onda kreativnost preko toga samo za posebne muzičare što JSM svakako jeste, to ne kažem samo ja nego svako ko ga je ikad čuo kako svira. Osim tebe izgleda.

Reci lepo da ti se ne sviđa muzika, da ne pronalaziš tu ništa za sebe i da ti bend jednostavno ne pogađa žicu, to je skroz ok al ove šatro objektivne primedbe nikako ne stoje. Bend je totalni unikat, kakav crni AI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 minutes ago, Haos sam ja said:

Reci lepo da ti se ne sviđa muzika, da ne pronalaziš tu ništa za sebe i da ti bend jednostavno ne pogađa žicu, to je skroz ok al ove šatro objektivne primedbe nikako ne stoje. Bend je totalni unikat, kakav crni AI.

Ne sviđa mi se.

Koje objektivne primedbe? Što sam rekao da ovo nije tehnički nešto nemoguće da se odsvira? Pa nije. Svaka čast bubnjaru, navežban je, ali ima milion bubnjara koji ovo mogu da odsviraju i da se ne oznoje. Doduše, više sam mislio na gitare kada sam to napisao nego na bubanj.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi srao po Ulcerate da su nepamtljivi, ima na temi, ali su to vala dobro resili na ovom albumu.

I mozda ima tonu bubnjara koji ovo mogu da odsviraju, dajte jednog sto moze ovo da smisli. Taj dobar sam tehnicki argument je kerov kurac ako nemas ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije rekao da ne zna da svira, aman... Imate youtube, ne moram ni da proveravam, sigurno ima gomila snimaka gde drugi ovo sviraju bez problema. Jel ja sad treba da se oduševljavam s tim kad ovde nema zanimljive muzike (za mene)?! Nemam lično ništa protiv njih, kad naprave pesmu da mi ceo dan ne izbija iz glave, prvi skidam kapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Miilos said:

Niko nije rekao da ne zna da svira, aman... Imate youtube, ne moram ni da proveravam, sigurno ima gomila snimaka gde drugi ovo sviraju bez problema. Jel ja sad treba da se oduševljavam s tim kad ovde nema zanimljive muzike (za mene)?! Nemam lično ništa protiv njih, kad naprave pesmu da mi ceo dan ne izbija iz glave, prvi skidam kapu.

Mene mrzelo ozbiljno da odgovaram pa zato nastavljam sprdnju..

Crkle su mi sluske, planirao sam da napisem ozbiljniji odgovor na raspravu ali cu sacekati da nabavim nove da ne pisem na prazno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače na ozbiljnijoj noti, meni baš prija ovaj album 

ovaj fazon po definiciji zna da bude naporan za slušanje ali ovde baš suprotno teče k'o mleko sve, našla su braća svoju nišu i jako im je udobno u njoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...