Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Evo da i ja podelim neka iskustva sa fvama, jer sam cak isprobala neke stvari koje ste na ovoj temi savetovali. Kupila sam Sampon Foltene Women u apoteci, platile oko 370 din i isprobala ga, mislim da je mnogo bolji od obicnih sampona, jer se kosa manje lomi i ne mrsi se posle pranja. Zadovoljna sam zaista. Osim toga, pre nedelju dana sam isprobala i Biokap farbu, opredelila sam se za nesto tamnije plavu. I taj proizvod je prosao test: zaista ne ostecuje kosu i boja je veoma prirodna. Na kraju, pre neki dan kupila sam balzam Alter ego Semi di lino posto se preko puta Masinske otvorila radnja sa profi frizerskim proizvodima kao sto ima u BG u Ustanickoj i u NS u Temerinskoj (1 litar je trenutno 450 dinara, neko je preporucio pre par nedelja i mislim da je posalao link ka njihovom sajtu). Posle prve takodje imam pozitivne utiske: kosa se veoma lako rascesljava i odlicno fenira. Eto kako se razmenom misljenja otkriju dobri proizvodi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Možda ide u neko Vikinško pleme da služi vojsku. :)

Mada, tamo bi onda uslov verovatno bio da imaš kosu i bradu, a ne da se šišaš. :)

 

:) I da je uplete u pletenice, naravno!

 

Probala sam onaj eksperiment sa maslinovim uljem i suuuuper je!

 

Jesi li probala maslinovo ulje+ruzmarin kao hot oil treatment?

Ja nikako da dodjem dotle. Sad se kaniram, upravo.

 

 

INACE dosla sam na temu da vam objavim da sada prerem kosu jednom u 7 dana i da izgleda odlicno i tog 7mog dana. Dakle, sada planiram da guram na dve nedelje.

To sam postigla samo prirodnim pakovanjem, a ranije sam je prala jednom u 3 dana. Dakle i dalje koristim sampon i penu za kosu.

Do daljnjeg :)

..odusevljena sam rezultatima.

AKo neko zeli da zna sta stavljam na glavu u tom pakovanju, ce pishem i o tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, here goes. Samo da napomenem, najbolje je da eksperimentishesh sama, svakoj kosi prija neshto drugo.

 

Zumanca (koliko ti treba, kapiram da tebi treba najmanje 5)

Kvasac (svez)

Pavlaka/mileram

Med

Ricinusovo ulje

Maslinovo ulje

 

ponekad vrlo malo panetnol rastvora jer mi omlitavi kosu ako stavim suvishe.

 

Time prelijem kosu i dobro umasiram svuda i utrljam, zamotam se u pundju i u kesu plasticnu i ostavim jedno sat, nekad manje nekad vishe. I onda isperem i shamponom operem.

 

Inace, zumanca su dovoljna da ociste kosu, ali meni se uvuche miris :( koji me jako nervira pa shamponiram da bi izashao delimicno. Ako imas taj problem, probaj da zapalis svecu i iznad malo mirishljavog ulja i da sushish kosu u provetrenoj prostoriji. Znam, sad je zima. Jebi ga. Ali, izadje posle dan-dva max taj miris.

 

A za to sto postane mrtva, mozda da dodas kapi koprive? Meni se jako razleti, ali nekako i zivne kosa od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da te upozorim: med posvetljuje kosu (ne drastichno naravno, ali ako se stalno koristi, primetno) a ulja skidaju farbu. Od ricinusa brze raste (znaci ako se farbas imaces cesce posla)

 

;) have fun!

 

 

 

edit, Rle, ulete mi u post. Mashish poentu a i ne citas sta pisem. Ranije sam je prala na tri dana, sada na nedelju dana. Sta mislis, kada mi je lakshe? :)

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vas dvoje slatki ste :P

 

Evo da i ja podelim neka iskustva sa fvama, jer sam cak isprobala neke stvari koje ste na ovoj temi savetovali. Kupila sam Sampon Foltene Women u apoteci, platile oko 370 din i isprobala ga, mislim da je mnogo bolji od obicnih sampona, jer se kosa manje lomi i ne mrsi se posle pranja. Zadovoljna sam zaista. Osim toga, pre nedelju dana sam isprobala i Biokap farbu, opredelila sam se za nesto tamnije plavu. I taj proizvod je prosao test: zaista ne ostecuje kosu i boja je veoma prirodna. Na kraju, pre neki dan kupila sam balzam Alter ego Semi di lino posto se preko puta Masinske otvorila radnja sa profi frizerskim proizvodima kao sto ima u BG u Ustanickoj i u NS u Temerinskoj (1 litar je trenutno 450 dinara, neko je preporucio pre par nedelja i mislim da je posalao link ka njihovom sajtu). Posle prve takodje imam pozitivne utiske: kosa se veoma lako rascesljava i odlicno fenira. Eto kako se razmenom misljenja otkriju dobri proizvodi:)

 

 

vidiš eto još jedan član foltene fan kluba

sve mi diraj foltene ne dam :)

 

zavidim ti, kako imaš nerava da se feniraš. ne mogu da se nateram to da radim.

 

 

Okej, here goes. Samo da napomenem, najbolje je da eksperimentishesh sama, svakoj kosi prija neshto drugo.

 

Zumanca (koliko ti treba, kapiram da tebi treba najmanje 5)

Kvasac (svez)

Pavlaka/mileram

Med

Ricinusovo ulje

Maslinovo ulje

 

ponekad vrlo malo panetnol rastvora jer mi omlitavi kosu ako stavim suvishe.

 

Time prelijem kosu i dobro umasiram svuda i utrljam, zamotam se u pundju i u kesu plasticnu i ostavim jedno sat, nekad manje nekad vishe. I onda isperem i shamponom operem.

 

Inace, zumanca su dovoljna da ociste kosu, ali meni se uvuche miris :( koji me jako nervira pa shamponiram da bi izashao delimicno. Ako imas taj problem, probaj da zapalis svecu i iznad malo mirishljavog ulja i da sushish kosu u provetrenoj prostoriji. Znam, sad je zima. Jebi ga. Ali, izadje posle dan-dva max taj miris.

 

A za to sto postane mrtva, mozda da dodas kapi koprive? Meni se jako razleti, ali nekako i zivne kosa od njih.

 

super ovo ću da probam.

ovo je modifikacija recepta koji sam koristila godinama:

 

kosili šampon

pola bočice pantenola

jedno pakovanje kantarionovog ulja

jedno pakovanje koprivinog ekstrakta

 

i ne sećam se šta još mislim da je to sve. 1, 2, 3... da, to je sve.

time pereš kosu normalno kao šamponom. i radi. ali mora da se promućka pre upotrebe dobro :) bude malo retko ali ne dajte se zavarati dobro zapeni

 

e mačka, samo da te pitam, koliko žumanaca da stavim, kosa mi je do ramena? gusta je, ali mi je dlaka svilenkasta i šišana sam stepenasto tako da je nema preterano mnogo :) i farbana je nadam se da to neće mnogo da mi pokvari koncepciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je price o tom samponu na ovoj temi... ja ne verujem u to jer je kratko na kosi. Inace, skalpu treba sampon ali ostatku kose- ne. Tako da mi je to malo los koncept.

 

-------------

 

Med malo posvetljuje ali ako ga stavis u mikrotalasnu na minut, nece. (sadrzi peroxidazu pa zato, ali ovako se inaktivishe)

 

Zumanaca koliko ti je volja, fora je da ti bude konzistencije da ga lako naneses. Meni je najlakse kad je tecno.

SVAKOJ KOSI ODGOVARA NESTO DRUGO!!!! tako da je najbolje da nadjete svoj mix.

 

Inace, smorock je dala oooodlican sajt

 

www.longhaircommunity.com

 

Ja ga gledam danas, posto sam u kuci zbog kane, i stvarno je do jaja pun informacija.

 

---------------

 

Inace, kana je zakon, ispalo je super :veseli:

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, here goes. Samo da napomenem, najbolje je da eksperimentishesh sama, svakoj kosi prija neshto drugo.

 

Zumanca (koliko ti treba, kapiram da tebi treba najmanje 5)

Kvasac (svez)

Pavlaka/mileram

Med

Ricinusovo ulje

Maslinovo ulje

 

ponekad vrlo malo panetnol rastvora jer mi omlitavi kosu ako stavim suvishe.

 

Time prelijem kosu i dobro umasiram svuda i utrljam, zamotam se u pundju i u kesu plasticnu i ostavim jedno sat, nekad manje nekad vishe. I onda isperem i shamponom operem.

 

Inace, zumanca su dovoljna da ociste kosu, ali meni se uvuche miris :( koji me jako nervira pa shamponiram da bi izashao delimicno. Ako imas taj problem, probaj da zapalis svecu i iznad malo mirishljavog ulja i da sushish kosu u provetrenoj prostoriji. Znam, sad je zima. Jebi ga. Ali, izadje posle dan-dva max taj miris.

 

A za to sto postane mrtva, mozda da dodas kapi koprive? Meni se jako razleti, ali nekako i zivne kosa od njih.

 

Hvala Marijo! :D

 

Ja sam prije pola godine pravila onaj šampon sa ricinusom, pantenolom, ad kapima, koprivom i kosili kupokom... Međutim, jeste mi kosa bila sjajnija (ali i prije toga je imala za nijansu manji sjaj), pa sam ga batalila, jer sam svakako prala kosu na 2-3 dana. I nerviralo me što je imao specifičan miris, da ne kažem nešto gore, pa znaš vjerovatno i sama kako ti neki mirisi vremenom dosade da ne želiš više da ih koristiš.

 

Juče sam baš išla kod frizera na šišanje krajeva, i ona mi uvijek pohvali kvalitet, tako da kapiram da mi je kosa normalna, tj. da se ne masti suviše često niti da je suva (osim na krajevima malo). Probaću ovu home made masku, samo se plašim za ta žumanca. Jesi to preuzela sa nekih sajtova o savjetima ili je tvojih ruku djelo ? :D

 

A za koprivu, kako misliš? Da je dodam u šampon s kojim regularno perem kosu ili?

 

Hvala na savjetima :D

 

 

Nisam ni vidjela drugu stranu. Kreten.

 

Samo da te upozorim: med posvetljuje kosu (ne drastichno naravno, ali ako se stalno koristi, primetno) a ulja skidaju farbu. Od ricinusa brze raste (znaci ako se farbas imaces cesce posla)

Ne farbam je, tako da super. Nadam se da sada ne mora neki specifičan med. Ja imam pelinov i matični mleč. Kapiram da ovo prvo radi.

 

 

kosili šampon

pola bočice pantenola

jedno pakovanje kantarionovog ulja

jedno pakovanje koprivinog ekstrakta

 

i ne sećam se šta još mislim da je to sve. 1, 2, 3... da, to je sve.

time pereš kosu normalno kao šamponom. i radi. ali mora da se promućka pre upotrebe dobro :) bude malo retko ali ne dajte se zavarati dobro zapeni

 

E, na taj šampon sam mislila. :da: Meni se nije pokazao posebno djelotvornim, a tebi?

 

 

Inace, skalpu treba sampon ali ostatku kose- ne. Tako da mi je to malo los koncept.

Upravo!

 

www.longhaircommunity.com

 

Uuu, odlično!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zumanca i ricinusovo ulje je pakovanje za kosu za koje sam cula pitaj boga kada odavno je to bilo, i tako sam u stvari pocela da koristim prirodne stvari i videla razliku. Mislim da je to bila preporuka drugarici od neke njene tetke, a onda je ona preporucila meni.

 

Posle sam je modifikovala, probala sa ovim pa sa onim, zdrav razum, internet, preporuke. Neke stvari ti prijaju neke ne, i tako dodjes do resenja.

 

Zumanca nisu obavezna, daleko bilo, cak postoji ta prica da treba videti da li ti kosi trebaju proteini ili ne- a zumanca su proteini, to je jasno. Ali meni zaista odgovaraju tako da se ne udubljujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh uh ovo je vishe za neku temu operi mi kosu nezno u toploj kupki .

vas dvoje ste ga preterali

 

ih bre rle. evo sad kad varg ode neću imati s kim da se igram. jel se ti to prijavljuješ ;) ?

 

 

E, na taj šampon sam mislila. :da: Meni se nije pokazao posebno djelotvornim, a tebi?

 

paaaa.. onako. više mi je pomogao da prestane da mi opada kosa - jer to je bio slučaj tada...

taj šampon i dalje zahteva regenerator posle.

 

 

pre bih probala onu machkinu masku. to ću od nedelje :) sad mi je čista kosa :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao jedno vreme(tipa 3 godine)kosu skoro da ramena,ali sam je na kraju skratio na keca jer mi se kosa dosta proredila,ruzno je i izgledalo kada ne stavim rajf pa sam se osisao na kratko jer necu da ocelavim pre vremena :)

I svi ti sapmoni su sviranje kurcu i fora da se ljudi navuku i kupe ih-opadanje/proredjivanje kose je genetska stvar i tu nista nece pomoci-koristio sam nekoliko tih preparata i nijedan mi nije pomogao ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...