Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Oooo,hvala,hvala Baba Dzongi i eileen :D

ima da pazarim odma' ove Dikson Structure Fort,verovatno i josh neke stvari od gore navedenih,pa da vidimo shta tje da ispadne

Mozhda ima nade i za moju kosu josh ovek ^_^

Hvalaaaa .

 

Nema na chemu. Ima nade ima, kako da nema... ovo gore nabrojano ti je bas za oporavak strukture dlake npr. ako iskidas jednu vlas i vidis nekakve sitne rupice ili neravnine, ovo ih ispunjava. Ja kad god stavim Structur Fort ampulu pitaju me da li sam isla kod frizera ili dobijem nekakav kompliment u vezi kose... Ako si u BG imas sad za vikend Sajam kozmetike a Dikson uvek ima popuste na sajmu. Odlicna njihova maska je Herbelan pak (ne otezava kosu uopste a neguje odlicno) a silikonske kapi su Fluid restorer. I jedno i drugo su u rangu sa puno skupljim proizvodima. E da, Structur Fort su bas napravljene za profi upotrebu pre hemijskih tretmana tipa farbanje, minival, trajno ispravljanje itd. pa eto tako ujedno mozes da smanjis stetu od farbanja. Postoje i Setamyl ampule od Diksona (njih nisam probala pa nemam direktno iskustvo) - 1/3 ampule se stavi pre bojenja kose, 1/3 pomesano sa bojom i 1/3 posle samponiranja.

 

I Goldwell-ov Kerasilk Ultra Rich nije skup a ima efekta itekako, eto mozes i to da probas, za pocetak...

 

@Brynhildr - jako lepa kosa

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Babo :D,

 

Pošto vidim da si informisana o raznim brendovima, šta misliš o alfaparfu? Farbe su im bile odlične, toliko se sjećam. Salon gdje se šišam koristi tu kozmetiku. Frizer mi je rekao da mi je samo potrebno pakovanje zbog mjestimično suvih krajeva. Ostatak kose je više nego kvalitetan i hvala kome god što sam uspjela sačuvati dlaku posle godina i godina farbanja. Čak mi ni krajevi ne pucaju više, otarasila sam se poslednjih ostataka farbe, ali eto, imam par unutrašnjih pramenova koji se vidljivo suše, ne znam iz kog razloga. Čak je i ne feniram, samo prosušim...

 

ova stvar -> http://www.alfaparf.com/website/C_vediArticolo.jsp?cd=mb2

i

Semi di lino kolekcija: http://www.alfaparf.com/website/C_vediArti...AM7&pos=155

 

Nisu čak ni skupi, u prosjeku 800-1000 din.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Alfaparf sam probala Yellow kremu za kovrdze i tri vrste oni ampula i tu sam stala sa istrazivanjem ;p - ne mogu da kazem da su loshi ali na mene nisu ostavili neki narocit utisak... E sad, naravno, za ostale proizvode nemam pojma kakvi su ali pretpostavljam da je za tvoju kosu dobar gotovo svaki regenerator :mrgreen: pa bi i Alfaparf bio vise nego dovoljan. Uzmi neki laksi i stavljaj na te suve delove i to je to :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da vas pitam sldece: neko zagovara upotrebu kristala a neko kaze da su stetni jer se radi o silikonima koji imaju samo trenutan efekat, sta je od toga zapravo tacno i preporucljivo.

 

Ja imam Semi di lino kristale, jedno vreme sam ih koristila, a u poslednje vreme veoma, veoma retko, mozda jednom mesecno ih malo stavim. Neki poseban efekat nisam videla, sem tog trenutnog, koji nazalost nije trajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan link, bas ima svasta.

Inace, Alter ego boje su jako dobre. Malo su skuplje kad se narucuje on line nego u radnjama, ali ih zaista vredi probati. Posle mnogo godina koriscenja garniera i drasticnog skracivanja kose, to je bila prva farba koja je dala kod mene savrsen rezultat a da uopste nije ostetila kosu. Zato vam toplo preporucujem!

 

Sad jos vidim, ovi su malo na sajtu preterali sa cenama, Serical pakovanje im kosta 450 i 520 a na Futoskoj je 250 bez obzira na namenu!

 

Evo ko voli da istrazuje i sajt prodavnice u kojoj se ja snabdevam: http://www.alexandar-cosmetics.com

 

Kod njih sam kupila Free limix pakovanje za kosu na bazi slatkog badema i veoma sam zadovoljna ucinkom.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Htedoh samo reći da mi je kosa ispucala posle nedelju dana. To stvarno nije normalno. I drugi su primetili, ne samo ja.

 

Izgleda da je za mene jedino rešenje da se šišam na ćelavo. -.- Tako da ću morati da se pomirim sa uništenom kosom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da vas pitam sldece: neko zagovara upotrebu kristala a neko kaze da su stetni jer se radi o silikonima koji imaju samo trenutan efekat, sta je od toga zapravo tacno i preporucljivo.

 

Ja imam Semi di lino kristale, jedno vreme sam ih koristila, a u poslednje vreme veoma, veoma retko, mozda jednom mesecno ih malo stavim. Neki poseban efekat nisam videla, sem tog trenutnog, koji nazalost nije trajan.

 

Ja sam koristila te Semi di Lino, baš taljanske.. i ono, dzandzila mi je kosa, baš je sijalo ;) to me podseti da moram da ih kupim kad opet odem dolje.... hmm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je kovrdzava. Zavezem je i ne vidi se da je prljava. :D

Inace, maximum mi je 14 ili 15 dana... Nisam siguran. :)

 

Sećam se i ja lepih vremena, avaj :) sad sam talasasta pa se više vidi.

A kovrdzava je stvarno zakon za to.

 

@diaboli juna, meni kosa raste različitom brzinom u različitim periodima godine, pa se isto tako iznenadim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ne pere kosu 3-4 dana znaci da se niej kupao/tushirao toliko dugo - bedak covece!!!! :(

Pa nije tacno. Npr, ja moram prati kosu odvojeno, zato sto zahteva vise od obicnog tusiranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...