Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Ja sam to probala i kosa mi je posle toga bila odvratna... :( Slepljena, masna, nikakva... A uopšte nisam stavila mnogo ulja... Morala sam da perem nekoliko puta šamponom da bih isprala sve...

 

Kako pravite to pakovanje?

 

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je da stavish malo ulja ali da ga lepo utrljash jagodicama prstiju i rascesljavanjem rasporedish po celoj kosi i narocito vrhovima. Istina, ako pretarash praces kosu sto puta. Iz treceg puta ces vec znati koja kolicina treba. Probaj da stavish 1:3 maslinovi : jestivo suncokretovo do se ne priviknesh na viskozitet. Suncokretovo se lakse ispira jer je manje masno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel kokosovo daje neki preliv ili? Posto i ja bezim od crvenog :/

 

Ne daje nikakvu boju, kao ni cickovo, tako da su ok.. :>

 

 

Preporucite neku masku za kosu,sampon ili balzam za brz oporavak. Poprilicno sam ostetila kosu farbanjem :mrtav:

 

Davines hairbuilding pak maska ili Joico K Pak ili Dikson Structur Fort ampula (ako je kosa stvarno ostecena mislim da su L'oreal i slicni brendovi cisto gubljenje vremena i bacanje para). I Izbegavati fen maksimalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim da je Loreal gubljenje vremena... Ja sam nekad peglala kosu, upropastila sam je skroz, lomila se, raspad totalni. Onda sam počela da koristim Anti-casse, ošišala jedno 10 cm kose i dan danas je zdrava i lepa, a sušim je fenom i ništa joj ne fali. :da:

Ako je kosa ekstremno uništena neće joj ništa pomoći. Propali krajevi se moraju ošišati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili zamastiti :)

Mene je najvise nerviralo sto kad je ostecena ona tanka kosa sto raste iznad vrata posle 10ak sati dnevnih aktivnosti predje u cebe :) Svako vece sam raspravljala zavese, dredove, klupchice i sl :lol:

Sreca otisao je i zadnji cm mini vala od pre 3 godine, jeste da mi kosa vise nije do pola ledja nego 40ak cm al zato joj se divim :wub:

Jos da prestanem da cesem glavu od nervoze, umasti se ocas posla.

Savet za devojke s kosom koja deluje slepljeno jer je duga - oshishajte je tako da je sve kraca sto se vise ide ka temenu. Ne izvaljuje se na ruzan nacin a ne mogu da vam opisem koliko je i bez feniranja 'odvojenija' od glave, bas mnogo utice na utisak o volumenu :da: Ne znam kako se zove taj tip frizure ali kazite 'ono kad skupis kosu u rep na vrh glave sve dlake ispadnu iste duzine' :D

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema... mada je zabavno razdvajati rascvetane krajeve :veseli: dok se ne setis da to rodjenu kosu unistavas.

Posto takvim krajevima nema spasa kul je sto makar mozes da ih zamaskiras. Ipak neke devojke imaju previse ostecene kose i nikako ne bi mogle da skinu sve odjednom. Jedna ortakinja je drzala kikice preko godinu dana na glavi, kad je skinula imala je i sjebanu kozu i sjebanu kosu, ma katastrofa. I sta sad, da bude celava :D Samo mi je drago sto ne moramo da brinemo o celavljenju kao muskarci, mislim da bi nas to uz celulit, prosirene vene, dlake i ostalo nacisto dotuklo.

Inace bedak to za kikice. Volela bih da probam ali nema smisla platiti 300eur za par meseci (bolne) zabave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf da... To jeste gadno. Još kad ti se kosa ošteti i pri vrhu... Ne znam šta bih uradila.

Otkud znam, ja sam toliki fanatik i ne smem da eksperimentišem sa kosom. Čak ni sa farbom. :)

Dugo sam imala neke glupe stepenove i trebalo mi je 5 godina da potpuno izravnam kosu. To neću sebi nikad više uraditi.

 

A najviše mrzim kad je napolju vlaga pa kosa počne da mi se izvija na krajevima i da izgleda onako... Hm... Nabudženo. :) Užas.

 

Eh, kosa, kosa... Što rekoše drugarice u moje ime- "Kosa mi je u redu, život mi je u redu." Istina velika. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporucite neku masku za kosu,sampon ili balzam za brz oporavak. Poprilicno sam ostetila kosu farbanjem :mrtav:

 

Goldwell Kerasilk Ultra Rich Treatment :da:

 

Ја се у ово паковање кунем! Спасило ме је пре неке четири године и од тада се не одвајам од њега. Наиме, имала сам неке неуспеле покушаје да извучем јарко црвене тонове полу-трајном фарбом. Испала сам ... па, скоро црна. Онда сам одлучила да се офарбам у плаво. Прво праменови, па једно фарбање за другим. Све то на природно коврџаву, суву косу. Знам, горећу у Паклу. :(

 

Елем, кад сам се докопала овог паковања, користила сам га после сваког прања - а препоручује се два пута недељно, или тако нешто - за непуна два месеца нисам могла да препознам своју косу. Претпостављам да твоја коса има боље почетне услове него што их је моја имала тада, тако да стварно мислим да ће ти ово паковање помоћи. Иначе, велики сам поборник прилагођавања производа типу коже/косе/чега већ :) , али ово паковање стварно могу да препоручим "на слепо", јер је за косу исушену хемикалијама душу дало.

 

Јесте мало скупље, али стварно делује и то веома брзо. Осим тога, за лепу косу, увек може да се уштеди на другим стварима. Ма, нећу јести ако треба, али то паковање увек морам да имам. :) Такође, цена веома варира од једне парфимерије до друге, па вреди мало прошетати и уштедети пар стотина динара. Сигурна сам да га има код Цврлета - иди у ону њихову магацин-продавницу, у салону је све скупље. :no: Све друге парфимерије за које знам да држе Goldwell су скупље... Можеш и да потражиш неког фризера који ради са њиховим производима, па да видиш да ли је расположен да ти прода литарско паковање. Тако га ја набављам - исплати се. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi kao dobra stvar, nadam se da cu ga pronaci. Sama finansiram sebe sto se tice toga, ako treba,sto ti kazes-necu jesti xD

Posto sam stepenasto osisana, 2 sloja, donji sloj sam pokusala da ofarbam u ljubicasto. Blajhanje, pa farbanje, a ja crna :) I tako farbanje,za farbanjem i vratih se na crno opet. Bila sam sve samo ne ljubicasta xD Neka crveno-pink-ciklama varijanata. Tako da mi je taj sloj kose poprilicno isusen, a ja bi sto pre da je sredim ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle nekog razmisljanja o tom farbanju polovine kose u ludu boju, pramenova... zakljucila sam da je daleko lakse kupiti umetke u toj nekoj boji. Ima na netu i umetaka koji su bas siroki (ceo red kose, od uha do uha :) ), ako nema u odgovarajucoj boji kupis svetlo plavi pa ofarbas. Blajhanje rodjene kose em osteti em svaka boja sem crne izbledi i onda sve nanovo = katastrofa za kosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blajhana kosa izgleda super. Prvih 5 dana dok ne izraste crni izrastak i do prvog sledeceg blajhanja kada pocne da deluje kao slama. Ne znam ni jednu devojku koja je uspela da izvuce holivudski platinasti look na kosi duzoj od "Merilin Monro" duzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi kao dobra stvar, nadam se da cu ga pronaci. Sama finansiram sebe sto se tice toga, ako treba,sto ti kazes-necu jesti xD

Posto sam stepenasto osisana, 2 sloja, donji sloj sam pokusala da ofarbam u ljubicasto. Blajhanje, pa farbanje, a ja crna :) I tako farbanje,za farbanjem i vratih se na crno opet. Bila sam sve samo ne ljubicasta xD Neka crveno-pink-ciklama varijanata. Tako da mi je taj sloj kose poprilicno isusen, a ja bi sto pre da je sredim ^^

 

 

I ja sam pokusala da dobijem ljubicastu boju - dopustila sam frizerki da experimentise i nije bilo lose... ali, boja se relativno brzo isprala.

 

 

btw pomenuto Goldwell pakovanje je odlicno!

Edited by Montenegrina
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...