Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Ma kako ti ne treba blanš? Ako imaš tamnu kosu, treba ti blanš...

 

Ja sam roze Fani preko skoro cne kose pa blanša dobijala krv crvenu boju :/

Jel ti je kosa pre toga bila farbana? Na prirodnu kosu bi trebalo i bez blansa da se dobija jarka boja. E sad zavisi koju si rozu uzela, ima par nijansi, ako si najsvetliju ne bi trebalo da ti ide na crveno, vidim da su ove sve pinki.

Jedna dusa koja ima dvanaestak godina je mazala svoju braon kosicu rukama XD nije stavila ni rukavice, kakav crni blans :D pa je super uhvatilo i na kosu, i vrat i ruke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Black label : zju, pazi sa tim :/ prvo shto znam mnogo ljudi koji tako neshto imaju, a malo ljudi kojima stoji, a drugo, PAKAO je za odrzhavanje...moja najbolja drugarica je imala neshto slichno...

 

Ma znam, zajebano, ali kontam ako mi ne uspe ili mozda uspe, a dojadi uvek se mogu vratiti na cisto crno. Mrsko mi je da se opet blajham ali sta sad... Mada nece do ovog doci skoro, nemam novca i moram jos malo da oporavim kosu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tanya, na nefarbanu sam imala preliv na crveno, a na farbanu pa blanširanu sam imala crveno.

Moja kosa posle blanša ima puno narandzastih i žutih tonova tako da je to ubilo roze i dobila sam crveno. Zato sam sa svkaom crvenom dobijala bordo.

 

Ono u šta sam sigurna je da bez peroskida ili blanša NE MOŽEŠ dobiti boju svetliju od one koju imaš na glavi, sem ako ne postoje još neki izbeljivači za koje ne znam a koji su u Fani bojama... Tako da ako ima tamnu kosu moraće da računa na blanš.

 

Inače, Fani je po mom mišljenju najbolja crazy boja :da:

 

 

@Black Label: samo bih ti ispričala šta se meni desilo i zašto se više ne farbam...

Imam jaku kosu, tamnu, kovrdzavu, farbala sam je jedno 10tak godina, uvek sam pokušavala da dobijem crveno i dobijala bordo... stavljala i blanš i menjala boje (crno-crveno-crno, crazy pramenovi...) i sve to tako u beskraj do pre godinu i nešto kada je kosa oslabila (mada za to krivim i Yasmin tablete i farbu), postala talasasta, i prestala da prima boju.

Crna boja mi je ispadala braon i ispirala se kao nenormalna.

 

Imaj u vidu kada ideš u crazy varijante.

Pritom, preko blanša i farbe se više ni jedna (čak ni crna) ne prima isto, samo je pitanje koliko blanša je potrebno tvojoj kosi da izgubi svoja svojstva.

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tanya

 

A što te nerviraju sede?

 

Razloži pitanje i videćeš da je budalaština.

 

 

 

Jedini razlog što sam se ja opet zamazala (posle ravno 5 meseci i jednog kolor šampona koji je potrajao kao menstruacija) je što mi je mnogo svetla kosa bila od prethodnih farbi pa me nervirala razlika. Žao mi je što sam izgubila sada svoje sede :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne odustaj :da:

Uzmi pred novu godinu izvuci tanke pramenove par nijansi svetlije od te boje sto imas na glavi i vuci pramenove jednom u 4-5 meseci ali svaki put sve manje pramenova ali da su i dalje tanki.. Za godinu i po ces imati svoju kosu a prelaz ce biti zanimljiv i dobar. Gledala moju komsinicu kako to radi na smedju kosu i super je fora. Sad se vise ne farba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tanya

 

A što te nerviraju sede?

 

Razloži pitanje i videćeš da je budalaština.

 

 

 

Jedini razlog što sam se ja opet zamazala (posle ravno 5 meseci i jednog kolor šampona koji je potrajao kao menstruacija) je što mi je mnogo svetla kosa bila od prethodnih farbi pa me nervirala razlika. Žao mi je što sam izgubila sada svoje sede :no:

Ako verujes u horoskop onda zato sto sam lav/skorpija :haha:

Nervira me zato sto je tu, ne treba mi neki poseban razlog da me nesto nervira, samo postojanje je reason enough :D

Inace sam jako mirna osoba, ladovina sto bi se reklo, ali kad me nesto kopka, kad uspe da mi se uvuce pod kozu onda odlepim :) Sad jos nisam stigla do tog stanja, vri jos uvek na tihoj vatri XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko zna neku boju kojom se (uspesno) moze zameniti igora royal 11/1, ovo je dobro vreme da podeli znanje s nas.

 

 

Keune 1517 ili 1511. Fantasticne nijanse ali obrati pažnju - farba je jaka i ako nemaš kvalitetnu kosu, spržiće je :ph34r: znači, možeš da je koristiš da ti "izvuče" boju, a kasnije neku drugu marku.

Najbolje je da to, ipak, uradi frizerka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahah uzas :haha:

Secam se u osnovnoj skoli je bila neka fora kao ako pocupash sedu nece ti vishe rasti seda kosa ili fora ako pocupash sedu izrasce ti dve na tom istom mestu. Neki ljudi stvarno veruju u to. Prvo ili drugo zavisi sta im vise odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keune 1517 ili 1511. Fantasticne nijanse ali obrati pažnju - farba je jaka i ako nemaš kvalitetnu kosu, spržiće je :ph34r: znači, možeš da je koristiš da ti "izvuče" boju, a kasnije neku drugu marku.

Najbolje je da to, ipak, uradi frizerka.

 

danke, pokusacu s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahah uzas :haha:

Secam se u osnovnoj skoli je bila neka fora kao ako pocupash sedu nece ti vishe rasti seda kosa ili fora ako pocupash sedu izrasce ti dve na tom istom mestu. Neki ljudi stvarno veruju u to. Prvo ili drugo zavisi sta im vise odgovara.

 

To je kao ona priča da kad se ošišaš kosa brže raste... i da ne treseš ruke posle pranja jer ćeš imati zanoktice.

 

Ja sam u troumici.

 

Da li da

a) pustim sede (stavljam lush indigo samo na krajeve koji su tamniji) - nemam ih puno pa mislim da mi je lakše sada da ih pustim nego kada bude ozbiljna razlika izmedju farbane i nefarbane kose.

B) Stavim kanu na celu glavu - kupila sam Marokansku kanu, navodno je intenzivnija crvena boja, pa bih da probam, platila sam je ko svetog petra kajganu u fensi radnji, i imam za jedno farbanje.

c) Stavim kanu pa indigo na celu glavu.

 

U prevodu nisam sigurna da li želim sede, jer je kana tako divna za kosu, a i ovaj Lush Caca su stvarno fenomenalne... više radi toga da nešto radim sa njom nego išta drugo...

Dajte, posavetujte me.

 

What would Jesus do?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koja to luda žena nosi brus po kući :haha:

 

Ja bih stavila tu marokansku kanu i ništa više :da: Prvo pusti da vidiš kako će ti biti sa tom crvenom ako ti se ne svidi ti šibni indigo, ali pod B) prvo :da:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u troumici.

 

What would Jesus do?

What would HOmer Simpson do?

Nothing. Just let it growaaaawawawawawawawwawawawawa mmmm floor pie!!!

 

Pa koja to luda žena nosi brus po kući :haha:

:redface:

Ovaj to prvo obucem kad ustanem... Ne volim da mi setkaju okolo :haha: :haha:

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno? Ja ga ne nosim ni kad idem ovako casual napolje, samo na posao, i to sam se jedva navikla (naterala sam sebe, jebiga, pristojnost).

 

Ali to mi ne ide u prilog, jer kad su mi male onda mogu bez brusa. :mrgreen:

 

Hvala na odgovorima! Ako još neko naleti, dajte ideje (nemoj samo "skini gaće", ne bi bilo originalno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noge, i sede, naravno :mrgreen:

 

E, sise su mi porasle dva broja od Yasmin tableta, sad sam i ja pomalo fan sisa :mhehe:

Zabavne su, realno.

 

Iskreno, mnogo volim sede i volela bih da ih pustim ali stvarno mislim da mi neće stajati. Jako sam crna, tamno braon mi je kosa, crne obrve... Sećam se moje mame kad je osedela, nije htela dugo da se farba (pa ih je čupala pa odustala :haha: ) i stvarno joj nisu stajale.

Da, naravno, ličim na kevu po pitanju kose, očiju i obrva (od nosa gore sve mamino :haha: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...