Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

Ja zivim u kuci koja je malo dalja od centra grada. To mi jako prija, pogotovo sto sam sama na celom spratu dok je ostatak porodice u prizemlju. Sama odrzavam (cistim i sredjujem) sprat i bas mi dobro ide. To je stvar navike. Imam svoju dnevnu sobu, spavacu sa francuskim krevetom i velikim ormanom, kupatilo i radnu sobu ,,moju sobu'' gde mi je komp, klavir, jos jedan kauc i tako to. Super mi je.

 

 

to je apsolutno previse za tebe samu !!! :surprised::twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kujna je uz kupatilo najvažniji deo stana.

 

 

kad pomenu mamu. ova moja mene doziva ručkom da li mi veruješ. pošto se posle mesec - mesec i po jedva nakanim da odem, onda mora obavezno da nakuva ko da sam došla iz bijafre, i onda sledi "jedi, jedi jedi"

 

najbolja je kad ja kažem po ne znam koji put "ma ne mogu bre ne smaraj me više" a onda ona kaže njeno čuveno "možda možeš, a ne znaš?!?" jaooo

 

 

inače mi najteže pada pranje sudova. pf. eno i sad imam neke šerpe tamo.

 

Meni je baba u tom fazonu, a mama je kul: ako hoćeš - jedi, ako nećeš - ješćeš kad budeš gladan. Zbog toga nikad nemamo ručak u 3pm, večeru u 8pm. Različite navike, svako dolazi u drugo vrijeme kući, ali znam zasigurno da je sto uvijek postavljen (jer npr. ja ručam u 7pm, tata večera u to vrijeme, brat koji se probudio kasno doručkuje :))...

 

Pošto rijetko idem kući, 2-3 puta godišnje, onda volim kad me tako paze :) Mama mi obavezno spremi nešto morsko i nešto zeleno (zelje/spanać/raštan). Mmmmm, jedva čekam praznike :D

 

I ja mrzim da perem suđe. Najmanje mrzim da usisavam (što će reći da ne volim ni to :))

 

Housework is evil. It must be killed :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nejgore je shto se sad nauchnici i robotichari primaju na kosmos na velike stvari i na mikro svet umesto shto stalno gledaju gore u teleskop i dole u mikroskop i bole ih vratovi mogli bi da naprave neshto shto ce da nam usisava , pravi sarme sa zeljem , prazni piksle ima mp3 player i moze da daje korisne savete o sferi interesovanja .

 

shta ce mi mesec i baktertija koja jede neko djubre a sere naftu .

 

dajte ljudi nek se chuje ovaj vapaj !

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakleti sam minimalista, volim da vidim prostor - ne volim kad je stan pretrpan stvarima. i volim slike na zidovima. i volim kad je svaka soba druge boje (za svako raspolozenje po nesto :) ). volim da narucim hranu da mi donesu, a ponekad i sam nesto da napravim, ali to je retko (kad imam drustvo). volim kad je stan svuda ozvucen i kad stalno ide neka muzikica. napravicu svetla (i verovatno zavese) na daljinski, to mi je bas trip.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakleti sam minimalista, volim da vidim prostor - ne volim kad je stan pretrpan stvarima

 

Kad ti je rođendan Imaginose?

Da ti kupim Čedicinu sliku, to je najminimalističkija stvar koju možeš da dobiješ. :D:)

Em ne zauzima prostor, em ti toplo oko srca. :da:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uređenje stana - podseti me ova tema na friendse:

 

 

 

kad neko od sporednih likova ne zna ko je joey. onda mu objašnjavaju kako je joey glumac i kako glumi na tv serijama.

i sporedni lik kaže:

 

"ali ja nemam tv."

 

joey:

 

"nemaš tv? pa prema čemu ti je okrenut sav nameštaj?"

 

 

 

mnogo jako. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je najjache kada likovi iz seri i filma reklamiraju i propagiraju korishcenje te naprave :)

 

iskreno od toga zive ali je glupo da na gledaoce tako podsvesno utichu da bi ih gledali josh vishe i mozga nemali .

 

ja sam svoj tv iskljuchio odavno

Share this post


Link to post
Share on other sites

uređenje stana - podseti me ova tema na friendse:

 

 

 

kad neko od sporednih likova ne zna ko je joey. onda mu objašnjavaju kako je joey glumac i kako glumi na tv serijama.

i sporedni lik kaže:

 

"ali ja nemam tv."

 

joey:

 

"nemaš tv? pa prema čemu ti je okrenut sav nameštaj?"

 

 

 

mnogo jako. :D

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo kao moj prilog ovoj temi, jedno uputstvo sastavljeno, naravno, iz aktuelnih iskustava sa mojim trenutnim i prethodnim cimerima... Samo da napomenem da je u pitanju izuzetno mala kuhinja, a slike te kuhinje u pojedinim fazama ne bih prilagao da vam ne smucim zivot.

 

Uputstvo za upotrebu sudova, kuhinje i manipulisanje smećem

 

1.Sudove, tacne i escajg odmah nakon upotrebe procesirati u kuhinji, a ne ostavljati u sobi.

2.Prljavi sudovi se odlažu isključivo u za to namenjenu posudu, nikako u sudoperu, ili pored sudopere.

3.Ukoliko u sudovima ima ostataka hrane, isti se isperu i prospu u WC šolju. I pusti se voda.

Ovo izričito važi i za kafu i soc od kafe!

4.Pre odlaganja sudove (ukoliko se ne peru istog momenta) obavezno isprati, ali nikako ne ostavljati vodu u njima.

5.Tacne (poslužavnike) nakon upotrebe obavezno obrisati sunđerom i deterdžentom, a mrve otresti u đubre a ne u sudoperu.

6.Ukoliko su u pitanju upotrebljene tegle u kojima je ostalo tečnosti, sadržaj istih se odmah po upotrebi prospe u WC šolju, a tegla baci, ukoliko više nije potrebna, ili se opere, ako jeste.

7.Sunđer se ostavlja iznad sudopere, nikad u sudoperu.

8.Sudovi se peru istog dana nakon upotrebe, a najkasnije sutradan, ako su upotrebljeni uveče.

9.Pre pranja sudova, ukoliko je u sušilici bilo 5 ili više komada posuđa, ili ukoliko u njoj ima vode, oprati sušilicu (to podrazumeva odvajanje donjeg dela, i brisanje oba dela deterdžentom).

Sudove koji su bili u sušilici rasporediti na odgovarajuće mesto.

10.Nakon pranja sudova, obrisati sudoperu, i obrisati površinu ispod sušilice.

11.Teflonske i druge osetljive sudove treba pažljivo koristiti, isključivo drvenim escajgom, ne pregrevati, ne grebati i strugati.

12.Pre završetka kuvanja, isključiti ringlu.

Nakon toga, proveriti još jednom da li je isključena.

13.Nakon kuvanja/pečenja/prženja bilo čega osim vode, odmah obrisati rešo mokrom krpom i deterdžentom. Ukoliko masnoća ne može da se obriše tako, treba ga oribati CIF-om (ili drugim podjednako efikasnim sredstvom) i žicom, odmah nakon upotrebe ili čim se ohladi.

14.Prazne plastične flaše zdrobiti i baciti u smeće. Ukoliko nisu potpuno prazne, isprazniti ih u WC šolju.

15.Sve ambalaže koje više nisu potrebne, kese, papire, čaše, itd. obavezno baciti u smeće, a ne ostavljati na kuhinjskim površinama.

16.Hrana se nikad ne ostavlja u kuhinji, po završetku obroka. Ili je staviti u frižider, ili baciti. Ukoliko je ostavljena da se ohladi, staviti je u frižider čim bude dovoljno hladna.

To se odnosi i na trajno mleko, i sve ostale proizvode koji su „trajni“ samo dok nisu načeti.

17.Sudove i/ili hranu nikad ne ostavljati na prozor.

18.Deterdžent se kupuje kad se za tim ukaže potreba. Nedostatak deterdženta nije izgovor za nepranje sudova, a za kupovinu deterdženta zadužen je ko god je zaprljao sudove.

19.Krpe se kače na vešalicu, ne bacaju se uokolo. Kad su prljave, zamene se čistim.

20.Smeće se iznosi napolje kad je kesa 2/3 puna i postavlja se nova kesa. Kad ostane još 1 rezervna kesa, treba uzeti nove. Ko baci đubre van kese ili ga gomila, svejedno kupuje nove kese.

21.Ko koristi kuhinju a ne stanuje ovde, smatra se u tom pogledu ravnopravnim članom domaćinstva i za njega važe sve tačke od 1-20.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nije jos imao prilike... ali, kad to stupi na snagu bar znamo na cemu smo... a cimeri nisu tol'ke picke da nece da ispostuju neki dogovor, al lepse je to imati crno-na-belo.

 

Naravno, da bi sve funkcionisalo moram i ja da se tog pridrzavam, a mrzim da perem sudove, no, prezivecu. E sad da su tolke picke da se ne pridrzavaju uprkos svemu, morao bih da primenim drasticnije metode, al kao sto rekoh, korektni su ako im se nacrta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Sudove, tacne i escajg odmah nakon upotrebe procesirati u kuhinji, a ne ostavljati u sobi.

2.Prljavi sudovi se odlažu isključivo u za to namenjenu posudu, nikako u sudoperu, ili pored sudopere.

3.Ukoliko u sudovima ima ostataka hrane, isti se isperu i prospu u WC šolju. I pusti se voda.

4.Pre odlaganja sudove (ukoliko se ne peru istog momenta) obavezno isprati, ali nikako ne ostavljati vodu u njima.

5.Tacne (poslužavnike) nakon upotrebe obavezno obrisati sunđerom i deterdžentom, a mrve otresti u đubre a ne u sudoperu.

7.Sunđer se ostavlja iznad sudopere, nikad u sudoperu.

8.Sudovi se peru istog dana nakon upotrebe, a najkasnije sutradan, ako su upotrebljeni uveče.i ne pere ih uvek ista osoba vec onaj ko je za to zaduzen ili svako svoje

 

13.Nakon kuvanja/pečenja/prženja bilo čega osim vode, odmah obrisati rešo mokrom krpom i deterdžentom. Ukoliko masnoća ne može da se obriše tako, treba ga oribati CIF-om (ili drugim podjednako efikasnim sredstvom) i žicom, odmah nakon upotrebe ili čim se ohladi.

14.Prazne plastične flaše zdrobiti i baciti u smeće. Ukoliko nisu potpuno prazne, isprazniti ih u WC šolju.

15.Sve ambalaže koje više nisu potrebne, kese, papire, čaše, itd. obavezno baciti u smeće, a ne ostavljati na kuhinjskim površinama.

objasni ti ovo miom cimeru pogotovu boldovane delove... a zbog ovg dela velikim slovima koji sam dodao neko ce da nastrada uskoro osecam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...