Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

cak ni moja baba vise ne kreci u belo

 

možda sam ja tvoja baba :rockdevil:

 

@eileen: Немој само да претераш са белом бојом да не постанеш као Викторија Бекам чији је цео стан скроз у белом... К'о у лудари.

 

ma ne. ostalo je sve normalnih boja. nemam pojma beli zidovi su mi ok za ovu moju gajbu, kad budem promenila onda ću da razmišljam koja boja "stoji" najbolje tom novom prostoru.

 

kao što sam rekla, sve varijante oker i drap su odlične :) plava mi je malko histerična ne funkcionišem dobro u plavom prostoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

e, ali zamalo da budem u profesionalnom životu u belom!

 

predomislila sam se u poslednji čas i to je bila druga prava odluka u mom životu. prva je bila da dadilji koja me maltretirala da slažem bojice, stavim dud u papuču. dala je otkaz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nego... smorio sam se, preuredjujem sobu i fali mi pola metra da sve stane... Ubacio sam neki ormaric koji nisam bas zeleo i soba je sve manja i manja...:( al bar cu imati police da stavim moje zmajovske figurice :mrgreen: Nemam vremena za svrljanje po zidu za sada

Ma nije ni lose malo promene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad porastem, jedino sto cu zaista izricito zahtevati je da imam OGROMNE PROZORE, i da imam u dvoristu nesto sto nisam sigurna kako se zove tacno, ali ja ga zovem staklenac, ta konstrukcija u kojoj ce biti fotelje, bice skroz toplo, sve, a napolju recimo sneg.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad porastem, jedino sto cu zaista izricito zahtevati je da imam OGROMNE PROZORE, i da imam u dvoristu nesto sto nisam sigurna kako se zove tacno, ali ja ga zovem staklenac, ta konstrukcija u kojoj ce biti fotelje, bice skroz toplo, sve, a napolju recimo sneg.

 

Što?

Da bude teže siročićima koji napolje promrzli trljaju šake i tužno gledaju u tople fotelje i tebe kako se baškariš na njima? :P

Se sećaš one priče u čitanci o devojčici i šibicama? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego... smorio sam se, preuredjujem sobu i fali mi pola metra da sve stane... Ubacio sam neki ormaric koji nisam bas zeleo i soba je sve manja i manja... :( al bar cu imati police da stavim moje zmajovske figurice :mrgreen: Nemam vremena za svrljanje po zidu za sada

Ma nije ni lose malo promene :)

 

 

hehe, uvek fali pola metra :)

fenomen "faljenja" sličan ženskim tašnama, koje su uvek male...

 

 

 

Ja znam da zelim kucu. jako jako zelim kucu. Ali dal cu imati malo srece da nadjem neshto u bg-u da valja i da je kuca.. videcemo :)

 

koji deo grada te interesuje? kako zamišljaš tu kuću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezanijska kosa, kalvarija, onda onaj kraj zemuna.... ne bih u zivotu isla sa novog beograda ako baaaas ne budem morala. Volim nbg... ima mesta za parkiranje, ima sve sto ti treba blizu, nema guzve u saobracaju, mirno je, ima puno zelenila, mogu psi da se gaje, mogu macke da se gaje... mogu papagaji da se gaje, ribice... kornjace i gusteri i zmije...

 

ehhehe

 

ali se jako lozim na bashte. Mislim, moji roditelji su trazili kucu dugo, tako da sam bas gledala sta sve ima, i shvatila koliko je u stvari tesko naci to shto bih ja zelela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video, na Bezanijskoj kosi je naselje kucica sa basticama a i infrastruktura je sjajna. Samo te kuce su dosta skupe. Visnjicka Banja je cak i lepsi kraj, manja je guzva do centra a u pitanju je slicno luksuzno naselje samo dosta jeftinije. Los primer je Slanacki put gde su takodje kuce sa bastama ali je gradnja a i okruzenje dosta divlje. Miljakovac III se tek gradi a atraktivna je lokalcija. Predsednik opstine Rakovica je tu podigao kucu pa bus 48 od tada vozi dotle a to znaci i vodovod i ostalo. Ako je jos neko slican tu kupio, moze se ocekivati i dom zdravlja, skola i obdaniste, sportski centar i sve slicno kao na Bezanijskoj kosi. Kod nas ce uskoro doci vreme kao na zapadu da ljudi teze da zive u kucama van grada pa ni vikendice na Avali i drugde vise nece biti tako jeftine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@macka, što ne kupiš bilo koju kuću u Zemunu i onda je polako sređuj.

šunjaj se po altini malo tamo ima dosta lepih malih placeva na prodaju a neki su i sa kućama i papirima.

 

@alan, slanački put će da bude xtra lokacija, i jajinci isto tako

ovo za vbanju si u pravu, meni doduše malo smeta tamo ta strmina, kako je zimi li se spustiti po onome mora da je sankanje? :D u pravu si za periferiju i avalu, već sada nisu jevtine kuće tamo. a vrlo brzo će da dođe infrastruktura posebno voda koja je problematična...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zivim u kuci koja je malo dalja od centra grada. To mi jako prija, pogotovo sto sam sama na celom spratu dok je ostatak porodice u prizemlju. Sama odrzavam (cistim i sredjujem) sprat i bas mi dobro ide. To je stvar navike. Imam svoju dnevnu sobu, spavacu sa francuskim krevetom i velikim ormanom, kupatilo i radnu sobu ,,moju sobu'' gde mi je komp, klavir, jos jedan kauc i tako to. Super mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kujna je uz kupatilo najvažniji deo stana.

 

 

kad pomenu mamu. ova moja mene doziva ručkom da li mi veruješ. pošto se posle mesec - mesec i po jedva nakanim da odem, onda mora obavezno da nakuva ko da sam došla iz bijafre, i onda sledi "jedi, jedi jedi"

 

najbolja je kad ja kažem po ne znam koji put "ma ne mogu bre ne smaraj me više" a onda ona kaže njeno čuveno "možda možeš, a ne znaš?!?" jaooo

 

 

inače mi najteže pada pranje sudova. pf. eno i sad imam neke šerpe tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...