Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

Једино ако их има камара, па јој треба због воде, смећа и тако тога..

 

Тако су и мене јурили, па сам поклекао тек после пола године. :bigblue:

 

Ако је то у питању, нема шта да се пријављује председнику кућног савета. Такве ствари се пријављују газди (ако се стан/кућа изнајмљују), или ако си ти газда онда сам одеш у Инфостан и решиш то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj stanara joj treba zbog obračunavanja vode (a ne znam koj me to k pita kad sam napisala pre 7 dana na za to predviđen papir u hodniku),

a podaci o stanarima joj trebaju "da imam u spisku stanara, ako, recimo, dođe milicija pa da se zna ko je u kom stanu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

У Нишу је обично нека бабускера са првог спрата водила евиденција колико чланова има који стан и на основу тога наплаћивала трошкове. Обично су те бабускере становале у првим становима, па су испратиле ко улази, а ко излази из зграде. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio predsednik kućnog saveta i ostavku sam podneo upravo zbog takvih koji misle da mogu da žive u zajedničkoj zgradi, a da mogu da se ponašaju tako da im se jebe za zajedničke obaveze. Pazi molim te, em neće da sarađuje, em misli da ja to za neki svoj račun radim - a ja se cimam za druge, nikakve pare ne dobijam za to i dozvoljavam da me šikaniraju nesavesni stanari i podstanari. E kurac više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a podaci o stanarima joj trebaju "da imam u spisku stanara, ako, recimo, dođe milicija pa da se zna ko je u kom stanu".

 

Budalaština, niti bilo šta garantuje tačnost podataka koje ona ima niti je njena dužnost da vodi takvu evidenciju. To je kao kad bi neko ko živi pet ulica od tebe tražio matični broj da bi ga dao policiji ako slučajno dođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotična uredno obavlja neka zaduženja, ali za mnoga se pravi luda i sprovodi samovolju i izvodi prostačke trikove, a takođe pokušava kurvinske fore da dođe do informacija koje bi joj značile u olajavanju. A nikom ništa što u zgradi nit ima spisak stanara nit piše ko i u kom stanu je predsednik skupštine.

Mene samo zanima šta sam u obavezi prema njoj pa da to uredno i ispoštujem. Koliko vidim prema vašim odgovorima, broj stanara i sikter, el?

 

Gledala sam po netu zakone i uredbe, ali sve je dosta uopšteno. Sve u svemu, vlast samo nalaže da mora da postoji spisak u zgradi ili da piše kod koga može u svakom trenutku da se isti vidi (da li onda ipak moram da joj dam imena?). Sa ostalim pitanjima se zakoni mnogo ne zamajavaju, ostavljeno je skupštini stanara da se o svemu dogovara (fer).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje zajednicke obaveze?

 

Na primer, čišćenje zgrade. Kad je ovako loše vreme, stepenište i hodnici se brzo ugovnaju, i ko zna na šta bi ličili kad ne bi žena dolazila dvaput nedeljno da čisti. To treba neko da joj plati i logično je da to čine svi stanari, tako što po jedan stan plaća za jedan mesec. A onda se jedna gospođa napravi pametna i kaže da ona neće da plati, da čistačica navodno ne čisti kako treba i da će ona sama da čisti ispred svog stana. I sad smo svi mi ostali budale što plaćamo čišćenje. E zato treba da postoji autoritativan predsednik kućnog saveta koji će da zavede red.

 

A naravno da nije samo čišćenje. Kad imaš stan u zgradi, moraš da budeš svestan da si deo jednog jedinstvenog objekta i da ne možeš da se izoluješ od ostatka. Skoro smo imali situaciju da je neka budala ostavila vodu da teče i da je u stanu ispod nastala poplava. Morali smo da isključimo vodu celoj zgradi, jer nismo uopšte znali ko živi u dotičnom stanu gde je ostavljena voda, koji broj da okrenemo. A zašto nismo znali - pa zbog takvih pametnjakovića koji neće da daju podatke - da li žive tu, da li su se odselili, prodali stan, uzeli podstanare i ko su oni, itd. Podsetiću vas da je jedan član ovog foruma poginuo jer je jedna nesavesna stanarka u svom stanu ostavila uključenu grejalicu i izazvala požar. Zbog takvih stvari je bitno da se zna ko u zgradi živi. Ja se recimo osećam prilično nebezbedno što živim u objektu u kome se to ne zna sasvim.

 

Ma kakav spisak imena i JMBG, nema pravo da ti traži to, iskuliraj.

 

Ne radi se o pravu. Znači, ako slučajno pravom nije propisano da nešto što je ljudski, funkcionalno i u interesu svih treba da bude obaveza, onda to i nije obaveza? Uostalom, pravom jeste propisano, zakon postoji i tačno se zna koja su prava i dužnosti stanara zajedničkog objekta i koje su nadležnosti skupštine stanara i njenog predsednika. Mora da postoji neki red, kao što ti zavedeš red u svojoj kući, tako stanari treba da se organizuju i zavedu red u zgradi u kojoj žive. Predsednik skupštine stanara se bira da bi čisto kao stvar dobre volje preuzeo na sebe neke zajedničke odgovornosti i niko nema pravo da ga šikanira, "tera u kurac" i slično. No, ja nisam raspolagao odgovarajućim sredstvima da izgrednike dovedem u red, pa sam odustao, ali to ne znači da nema zgrada u kojima postoji kvalitetno vođstvo od autoriteta, samim tim i red.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si vlasnik stana i zivis tu, tvoje podatke (ime, prezime i broj telefona) trebz da ima predsednik kucnog saveta.

Ako imas prijavljene stanare, onda predsedniku kazes koliko imas stanara i ostavis i svoj i njihov broj telefona.

Ako imasneprijavljene stanare, ostavid predsedniku samo svoj broj i kazes da dolaze ortaci da ti cuvaju gajbu kad nisi tu.

Ako si podstanar, ostavis predsedniku broj gazde, pa nek se s njim dogovori.

 

Poenta je da u nekom hitnom slucaju postoji osoba koju predsednik moze kontaktirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna slična tema, da li je još neko dobio od Infostana obaveštenje da im duguje levi bubreg???

 

Meni stiže info o dugu, na netu duga nema a call centar vidi isto što i ja tj da duga nema... popizd.

Sećam se da je bilo nešto slično pre par godina, samo ne znam da li je to posle uterivano ili šta li. A sad sakupiti sve priznanice će biti veselje. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...