Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Сваки Макси, Идеа... би требало да имају. А виђам и по свим обичним продавницама. Наравно, ово што се код нас прави. Ако за увозно питаш, тешко да тога има код нас.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тај Paulaner је одличан. Има нека продавница код Земунског парка која га продаје. Увозно, наравно. Имају обично светло, и оно мутно.

Невероватна разлика између њега и мутног Јелена. То наше ни за курац није, док бих Paulaner могао по цео дан да пијем. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

И сад иде питање: Где си га нашао?

Nećeš verovati ali u pitanju je jedna autentična uderground prodavnica. Samo odabrani i upućeni znaju za nju. Zove se MAXI.

 

A što se tiče najboljeg piva na svetu, zar to nije ono pivo što prave monasi jednog manastira u Belgiji? To sam čuo od nekoliko ljudi. Prave ga u ekstremno ograničenoj količini i nije za prodaju već samo za posetioce tog manastira.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Belgiji ima 180 pivara (od onih mikro, do velikih). U Briselu sam bio u pivnici (Delirium tremens) u kojoj sluze neshto preko 2000 vrsta piva.

Malo je reci da sam za 3 dana tamo sasuo u sebe jedno 20 vrsta :mhihi:

 

Trenutno omiljeno mi je Tripel karmeliet. Videcemo sa vremenom shta ce josh da mi se dopadne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče najboljeg piva na svetu, zar to nije ono pivo što prave monasi jednog manastira u Belgiji? To sam čuo od nekoliko ljudi. Prave ga u ekstremno ograničenoj količini i nije za prodaju već samo za posetioce tog manastira.

 

Ima milion takvih slučajeva, gde je proizvodnja u veoma ograničenim količinama i služi samo za jedan uži krug ljudi. Ima jedan azijski market gde pronalazim dosta dobrih retkih stvari, a među njima i raznorazna alkoholna pića. Naravno, morao sam probati Nihonshu poznatiji na zapadu kao Sake. Prilično dobra stvar za društvo i opuštanje. Imaju i raznorazna manastirska vina iz Rusije. Iznenadih se kada sam video da imaju i kafu iz Bosne. :haha::rockdevil: Volim da probam raznorazne egzotične stvari, i uživam u novim ukusima. Mada i nisam nešto uživao u jamajčanskom pivu, npr. Evropska piva su ipak najbolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...