Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

Ако је тако, онда је апсолутно свеједно на ком ћеш језику радити. Први и основни предуслов било чега је квалитет свирке и музике.

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da bojkotujem zato sto cu doci na koncert,slusacu muziku i ako mi se jako svidja band i kupicu orginal.ali necu da pevam

Pa i to je bojkotovanje na neki nacin :da:

Znaci,ti ces BEZ OBZIRA na to sto je kvalitetna pesma SAMO ZATO sto je na engleskom da je bojkotujes???

Au brate :) :) :)

 

 

 

ma ne trebas da mrzis engleski jezik nikako.on je tu da bi svi mi mogli da se sporazumemo na globalnom nivou.ali potrebno je negovati tradiciju na srpskom jeziku i praviti domacu muziku na srpskom jeziku jer je glupo da nasa muzika bude na jeziku tudjina

Treba negovati naravno,ali nije fixno da mora ;)

Sto je glupo?

Neke pesme sigurno zvuce bolje na engleskom,nego na srpskom :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih definitivno sve ovo preveo na engleski...

 

Jebi ga, gotivim muziku, ali kad čujem ono "svojeg su boga satrali Židovi, zašto ja da klanjam mu se?" - :) :) :) Jače je od mene :)

 

Mada je i to bolje nego "Slava To Our Horns In Blood" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato što je mnogo lakše na engleskom. to važi za sve bendove van engl. govornog područja, i za sve žanrove ne samo metalere.

 

na maternjem jeziku je teže iz više razloga. osim što je teže metrički (neko je već to pominjao ovde), tekst na srpskom zahteva razmišljanje na srpskom, a to razmišljanje povlači čitav set tema i problema koji opterećuju i mene kao pojedinca i čitavo srpsko društvo, a to povlači pitanje šta u stvari oćeš da izraziš kroz tekst što je sve muka i glavobolja jer možeš da ispadneš glup u društvu. ali ako napraviš nedotupavni tekst na engleskom, pa još ako dobro dihtuje uz muziku, sve kul nema glava da te boli bre burazeru. u tom smislu, pisanje tesktova na engleskom je linija manjeg otpora.

Edited by Voyager

Share this post


Link to post
Share on other sites

све песме звуче боље на српском

Не буди смешан.

:) :) :)

U pravu je Bosko :pivopije:

 

 

@Tesa:kako mozes to da kazes?

Jel' si ti cuo neke "nase" prepeve (srpske) sa engleskog?

To je...underground :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih definitivno sve ovo preveo na engleski...

 

Jebi ga, gotivim muziku, ali kad čujem ono "svojeg su boga satrali Židovi, zašto ja da klanjam mu se?" - :):):) Jače je od mene :)

 

Mada je i to bolje nego "Slava To Our Horns In Blood" :)

 

O tome ti pricam,samo nek oni pevaju na srpskom,sve dok ne dodje do Glory Nasim Rogovima U Krvi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato što je mnogo lakše na engleskom. to važi za sve bendove van engl. govornog područja, i za sve žanrove ne samo metalere.

 

na maternjem jeziku je teže iz više razloga. osim što je teže metrički (neko je već to pominjao ovde), tekst na srpskom zahteva razmišljanje na srpskom, a to razmišljanje povlači čitav set tema i problema koji opterećuju i mene kao pojedinca i čitavo srpsko društvo, a to povlači pitanje šta u stvari oćeš da izraziš kroz tekst što je sve muka i glavobolja jer možeš da ispadneš glup u društvu. ali ako napraviš nedotupavni tekst na engleskom, pa još ako dobro dihtuje uz muziku, sve kul nema glava da te boli bre burazeru. u tom smislu, pisanje tesktova na engleskom je linija manjeg otpora.

Да, слажем се.

Управо то што си навео и мислим да су разлози муљања са енглеским - "Ко ће па да обраћа пажњу на текстове?".

Share this post


Link to post
Share on other sites

То ти вала није никакав аргумент... осим ако си био саркастичан.

Да, слажем се.

Управо то што си навео и мислим да су разлози муљања са енглеским - "Ко ће па да обраћа пажњу на текстове?".

Па, не муљају сви који певају на енглеском. На колико свирки сте били где сте чули некога даљ ПЕВА на енглеском?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да не звучи глупо, писао сам песме и сам (а било би више и време да почнем поново) и веруј ми да и на српском може да се каже нешто врло тамно и моћно, то није препрека у том смислу - језичке ограничености (где би сам језик био крив због своје, јел'те, непотпуности).

Капирам да треба неговати и нудити, на крају крајева, своје а не енглеско ако је већ такво питање.

Но ...

Примера ради, мени се ствари отпеване на руском јако допадају јер имају нешто што енглески нема, једноставно.

Мислим, ви, који музицирате - покушајте, зашто да не.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да не звучи глупо, писао сам песме и сам (а било би више и време да почнем поново) и веруј ми да и на српском може да се каже нешто врло тамно и моћно, то није препрека у том смислу - језичке ограничености (где би сам језик био крив због своје, јел'те, непотпуности).

Капирам да треба неговати и нудити, на крају крајева, своје а не енглеско ако је већ такво питање.

Но ...

Примера ради, мени се ствари отпеване на руском јако допадају јер имају нешто што енглески нема, једноставно.

Мислим, ви, који музицирате - покушајте, зашто да не.

 

da da upravo to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto je pevanje na engleskom cool,a na srpskom je gay :da:

 

 

 

I svaki onaj koji tvrdi da je pevanje na srpskom OK je glup,smesan i gay :da::da::da:

Kao i ti sa ovom stupidnom izjavom :smile:

Smatram da si najtr00 ako pevas na tratuljonskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, не муљају сви који певају на енглеском. На колико свирки сте били где сте чули некога даљ ПЕВА на енглеском?

ako sam dobro razumeo mislio si normalno razgovetno pevanje gde se čuje melodija i reči a nasuprot "pevanju" u ekstremnim žanrovima tj. urlanju i vrištanju.

 

ono što sam napisao u prethodnom postu odnosi se uopšte na korišćenje engleskog u tekstovima ALI u svirci gde se tekst razaznaje pa može i da se razume. u svirci gde dominira graul, skrim ili grant, već sam način upotrebe glasa je poruka. kad čuješ tu svirku i vokal odma ti je jasno o kakvom emotivnom stanju se radi jer vrisak ima univerzalno značenje na svim jezicima. tu vokal više služi kao dodatni sloj zvučanja benda nego kao prenosilac jezika i značenja. zato je stvarno nebitno na kom konkretnom jeziku čovek urla, reži ili vrišti, može i da izgovara reči nepostojećeg jezika, ali je tebi kao slušaocu sa bilo kog kraja sveta jasno koja osećanja pevač izražava. oću reći, ako si baš fan ili dokon kao ja pa naknadno pročitaš tekst sigurno nećeš videti da se peva o pupoljcima i laticama na suncem objasjanoj livadi :rockdevil::red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako sam dobro razumeo mislio si normalno razgovetno pevanje gde se čuje melodija i reči a nasuprot "pevanju" u ekstremnim žanrovima tj. urlanju i vrištanju.

Управо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...