Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

aco pejovic-srpski jezik,necropolis-americki jezik,aco pejovic-post-turbo folk,necropolis-dosadni death trash metal=aco pejovic-sve najbolje ribe a necropolis-kolektivna desanka sakic

Па, шта ћеш онда овде који курац? Иди слушај Аца Пејовића и сви срећни.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aco pejovic-srpski jezik,necropolis-americki jezik,aco pejovic-post-turbo folk,necropolis-dosadni death trash metal=aco pejovic-sve najbolje ribe a necropolis-kolektivna desanka sakic

 

 

Poredjenjem Mitra Mirica i Anal Cunta dosao sam do zakljucka da se ribe vise pale na Fazliju nego na Stinga jer Metalika ne svira pank a Aca Lukas peva folk pesme koje su ukradene od Turaka i Grka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Супер, само ми ниси одговорио на прво питање.

 

pa onako cisto malo,ako si primetio mozda uopste skoro da me i nema na temama posvecenim metal bendovima.samo pisem u ostale vrste muzike,filozofski deo i sve i svasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

aco pejovic-srpski jezik,necropolis-americki jezik,aco pejovic-post-turbo folk,necropolis-dosadni death trash metal=aco pejovic-sve najbolje ribe a necropolis-kolektivna desanka sakic

 

 

Greshish, ovaj, gresis silno sinak...

 

Kao prvo, bend mi se ne zove Necropolis nego Nekropolis.

 

Kao drugo, americki jezik ne postoji, ja pravim textove na engleskom.

 

Kao trece, ja sam ozenjen, i za razliku od tebe, jebavam kad god mi dodje.

 

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

 

Da dodam josh, teshko da bi nasli stranog izdavaca da su nam textovi na srpskom.

O tome zasto je lakse raditi metal sa engleskim textovima sam pisao ranije i ja i DushanS i Bosko (a to mu dodju informacije iz prve ruke, tj. od ljudi koji to i rade a ne samo shto prosipaju kvazipatriotske mudrosti po netu).

I, na kraju da ponovim, meni je jako vazno da znam i o cemu bend peva, a ne samo kako to zvuci. Isto tako mi je jako vazno i da nesto sto bi se moglo nazvati "poruka" ili "poenta" mojih pesama bude razumljivija shto vecem broju ljudi na celom svetu jer pisem o stvarima koje su univerzalne (ljudska psiha...), pa je normalno da koristim svetski jezik.

I za kraj, iskreno se nadam da nikad neces imati priliku da slushash "dosadni death thrash metal" u nasem izvodjenju... :banovan:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greshish, ovaj, gresis silno sinak...

 

Kao prvo, bend mi se ne zove Necropolis nego Nekropolis.

 

Kao drugo, americki jezik ne postoji, ja pravim textove na engleskom.

 

Kao trece, ja sam ozenjen, i za razliku od tebe, jebavam kad god mi dodje.

 

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

 

Da dodam josh, teshko da bi nasli stranog izdavaca da su nam textovi na srpskom.

O tome zasto je lakse raditi metal sa engleskim textovima sam pisao ranije i ja i DushanS i Bosko (a to mu dodju informacije iz prve ruke, tj. od ljudi koji to i rade a ne samo shto prosipaju kvazipatriotske mudrosti po netu).

I, na kraju da ponovim, meni je jako vazno da znam i o cemu bend peva, a ne samo kako to zvuci. Isto tako mi je jako vazno i da nesto sto bi se moglo nazvati "poruka" ili "poenta" mojih pesama bude razumljivija shto vecem broju ljudi na celom svetu jer pisem o stvarima koje su univerzalne (ljudska psiha...), pa je normalno da koristim svetski jezik.

I za kraj, iskreno se nadam da nikad neces imati priliku da slushash "dosadni death thrash metal" u nasem izvodjenju... :banovan:

 

 

ma ok ja sam saban pa mi lose ide metal ali samo vi napred sve vam najbolje zelim :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem to sto neki zele proboj na strano trziste i pevaju na engleskom, to je sasvim ok. Jos bolje je ako neko ZNA da napise pesmu na srpskom, a da taj text ima smisla i da ne bude smesan. Bendovi koji su to uspeli, mogu se nabrojiti na prste jedne ruke. Onako, na engleskom ce sve to lakse da prodje, narocito ako nije clean vokal, Boze moj, pa ko ce tu jos da obraca paznju na reci.

Znaci lakse ce proci i siromasan engleski nego ubog srpski i resen je problem.

 

PS. necu citirati pojedine srpske tekstove jer ne zelim da bilo ko ostane uvredjen, ali bilo bi dobro da ovo shvate kao dobrodoslu kritiku i da se sami zapitaju koliko su im tekstovi smisleni i pevljivi, koliko se rimuju i kakve su karakteristike stiha ili strofe.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. necu citirati pojedine srpske tekstove jer ne zelim da bilo ko ostane uvredjen, ali bilo bi dobro da ovo shvate kao dobrodoslu kritiku i da se sami zapitaju koliko su im tekstovi smisleni i pevljivi, koliko se rimuju i kakve su karakteristike stiha ili strofe.

На српском или на енглеском?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ona 2 benda koja sam naveo su popularni u svetu bas zbog egzoticnosti srpskog jezika! Imaju oni i na engleskom pesme ali one na srpskom su najbolje! Nisam ja Tesa da pricam kako ne treba pisati na engleskom. Npr trash meni zvuci mnooogo bolje na engleskom nego na srpskom! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...