Jump to content

Vrućina, 'ladnoća i ostale vremenske (ne)prilike


Dead Man Walking

Recommended Posts

Ja sam vec nalozio vatricu danas....milina !! :opusteno:

 

Yup, i ja to radim kad sam "na ranchu"....

Ovde u zgradi je ok, beton je to iz 70ih tad je jos bio dobar. Ova novogradnja sucks.

Nema potrebe za dogrejavanjem, samo ostavim oba prozora "odskrinuta" da struji vazduh i sasvim je ok. Uostalom ko da moram cele godine da budem u kratkim rukavima, dzemper ponekad i nije lose. A i ako je bas hladno opichim seriju vezbi pa se odmah zagrejem....

Ionako cu se vratiti u kratke rukave kad pocne grejna sezona, kod mene u kraju srecom oduvek su super grejali. Ne placjam dzaba infostan redovno :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah to iskakanje iz saune u sneg su radili i ovi na Arktiku (ili Antarktiku?) u svakom slicaju, navodno telo niej u mogucnosti odmah da se privikne na spoljne uslove tako da niej opasno iscimati se tako (bar za uskakanje u sneg) jer ti telo zadrzava tu toplotu iz saune jos neko krace vreme tako da se u stvari i ne smrznesh toliko.. A i to kratko traje, ne valjjau se po snegu sat vremena vec par minuta....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah to iskakanje iz saune u sneg su radili i ovi na Arktiku (ili Antarktiku?) u svakom slicaju, navodno telo niej u mogucnosti odmah da se privikne na spoljne uslove tako da niej opasno iscimati se tako (bar za uskakanje u sneg) jer ti telo zadrzava tu toplotu iz saune jos neko krace vreme tako da se u stvari i ne smrznesh toliko.. A i to kratko traje, ne valjjau se po snegu sat vremena vec par minuta....

 

 

hmmmm gledao sam pre 15ak dana kako lik skace pravo iz kafane u vodu dva metra dubine , i kako ga traze nizvodno 3 sledeca sata i kako ga posle izvlace za patiku koju sam ja gledao celo vece i mislio da je flasa neka ,a on jadan kako je skocio tako je ostao ,u tom polozaju.......tako da ja svoje srce ne bi takvim stresovima izlago ... :surprised:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva setnja, bre?sad ce liga sampiona!

 

Taj moderni fudbal slabo pratim, mnogo manje nego sto sam to pratio ranijih godina...nema tu vise sporta...industrija, pare...bla bla...nema ni navijanja kao pre...nista...pare su unistile sve...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad iz setnje, bio do Dunava, malkice rominjala kisa, malo je vetrovito...ali ne smeta...cak nisam bio jedini, sreo sam jos par ljudi...a dole sam video i dva-tri pecarosa...znaci, nisam jedini ludak koji ide po ovom vremenu :D

A iznad vode, na jednom delu, kao magla...vrlo lep prizor :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad iz setnje, bio do Dunava, malkice rominjala kisa, malo je vetrovito...ali ne smeta...cak nisam bio jedini, sreo sam jos par ljudi...a dole sam video i dva-tri pecarosa...znaci, nisam jedini ludak koji ide po ovom vremenu :D

A iznad vode, na jednom delu, kao magla...vrlo lep prizor :da:

 

E blago tebi..i ja bih voleo da mogu sad do Dunava..

Svaka cast! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah to iskakanje iz saune u sneg su radili i ovi na Arktiku (ili Antarktiku?) u svakom slicaju, navodno telo niej u mogucnosti odmah da se privikne na spoljne uslove tako da niej opasno iscimati se tako (bar za uskakanje u sneg) jer ti telo zadrzava tu toplotu iz saune jos neko krace vreme tako da se u stvari i ne smrznesh toliko.. A i to kratko traje, ne valjjau se po snegu sat vremena vec par minuta....
Мислим да људи баш не капирају колико је такав један чин погубан за све органе а посебно за срце. Ћале једног мог ортака је тако скончао када је сав врућ одједном скочио у 20-ак степени хладију воду без претходне припреме... и више није изронио. Али опет, када неко цео живот живи на Антарктику тело се прилагоди па лакше подноси хладну воду или снег, плус што се температура ваздуха не разликује пуно од температуре воде тако да нема те нагле промене температуре која би га пресекла.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre jedno 3-4 meseca, jedan lokalni klosar u Rumi se udavio na Borkovackom jezeru kad se kupao. Nasapunjao se covek i zaronio da se ispere. Vise nije izronio. Mada, taj se radio svim i svacim, kontam da mu je cuka vec bila oslabljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se u srednjoj skoli jedan dan dolazi ekipa sva ko popishana u skolu, kao eto Kvrga (? cini mi se da je to bio nadimak) je umro. kako umro - pa skocio covek u bazen i nije izronio. A taj je koliko sam bila upucena bio zestok trodonash. Dakle otisaho sa manje od 20. Oh well, to su oni "drogiram se i vidi nije mi nista" likovi koje strefi jednom ali trajno.

 

Jako mi se dopao slogan reklamne kampanje protiv holesterola, jedite manje da biste stigli da pojedete sve sto zelite... Na neki nacin se moze primeniti na ovo...

 

Jel zna neko gde moze da se kupi u BG dobar osrednje velicine kisobran, pozeljno da ima duple zice?

Moj omiljeni kisobran se skoro raspao, a kako i ne bi kad ima nekih 10 godina...

 

kisobran.jpg

 

Nisu zice toliko zardjale nego je narandzasti prekrivac ispod pa se reflektuje boja :da: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde moze da se kupi u BG dobar osrednje velicine kisobran, pozeljno da ima duple zice?

 

Jednom sam kupio Benettonov kišobran u nekoj prodavnici u Mercatoru. Bio je odličan, dok neko nije seo na njega (bio je u torbi). :violent:

Edited by Kakashi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis Victorinox kisobran od carbon fibers-a i zaboravis na tu brigu :cool: ima crni i bordo, u Mercatoru, kad se popnes pokretnim ides desno pa prekoputa ComTrade-a, apoteke i sl. Otvara se na dugme i isto tako zatvara! Kosta oko 3k cini mi se. Ima i dozivotna garancija. Uzela sam kod njih i ranac za planinarenje veci od mene, perverzija... (to kad sam tripovala da je lakse nositi na ledjima nego u ruci na put... m'daaaa)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...