Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Prvo i prvo, kaze on 'Marine CORE' - ne postoji nikakav CORE nego Corps.

 

Zajeban si ti igrac. Dovoljno je da bilo ko izgugla 'Marine Core' i pogleda rezultate. Marine Core je termin koji sami Marinci najcesce koriste kad pricaju o sebi. O tvojim ostalim nebulozama da i ne pricam. Normalno da potpadaju pod americke Oruzane Snage (sigurno nisu paramilitarna organizacija), ali su jedna od sedam uniformisanih nezavisnih bransi, formalno pod okriljem odseka mornarice. Da se posluzim tvojim omiljenim izvorom podataka:

 

"The United States Marine Corps (USMC) is a branch of the United States armed forces responsible for providing force projection from the sea, using the mobility of the U.S. Navy to rapidly deliver combined-arms task forces. It is one of seven uniformed services of the U.S.. Administratively, the Marine Corps is a component of the Department of the Navy, but it acts operationally as a separate branch of the military, often working closely with US Naval forces for training, transportation, and logistic purposes."

 

Aj' sad pali, idi igraj se u pesku.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnovija vest:

 

Српска напредна странка сматра да линија Карлобаг-Огулин-Карловац-Вировитица "није линија" те странке јер је нереална и неозбиљна, изјавио је заменик председника те странке Александар Вучић.

 

RTS

 

Oj Tomo, oj Vučiću... :no: što ranije ne rekoste da ste protiv ideala koje ste zastupali (znači, zastupali ste ih iako niste verovali u njih)? To je nemoralno, da nemoralnije ne može biti!

Možda su im se oči otvorile :) Ma joooj ko još veruje političarima i njihovim idejama "za bolje sutra, za Srbiju" :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno, naši su pravili drvene replike tenkova i aviona na svojim aerodromima, ''tenkove'' su kao postavljali po livadama, a u stvari to je bilo prefarbano drvo sa pećnicom unutra, pošto im njihove ''pametne'' rakete traže metu prema toplini.

 

 

Hahaha...Pazi, svi mi znamo za te price. Ima i ocevidaca navodno, ali ja nisam jedan od njih. Nego da te pitam. Koliko mi to replika aviona i tenkova u prirodnoj velicini mozemo da napravimo dnevno. Posto su oni isli na misije svakog dana i unistavali sta su stigli? Moguce da se neko dosetio pa izneo jednu ili dve replike jednom (o starim tenkovima i avionima, sto sa Kalemegdana, sto iz Muzeja i sa otpada da i ne pricam, sve moze da posluzi).

 

Drugo, kad pricas o infracrveno navodjenim raketama, ako je toplota jedini kriterijum ('pecnica') kako mislis da Ameri razlikuju svoje od neprijateljskih tenkova, recimo na istom bojistu? Aj da te cujem strucnjak.

 

P.S. Siva papirnata folija mora da raste po sumama u Bosni, kad moze svakodnevno da se koristi za 'crtanje' puteva.

 

znam da je tih 5-6 apača uništeno raketama dugog dometa, dakle pucano je sa teritorije Srbije i pogođeno na aerodromu u Tirani. Zemlja-Zemlja.

 

Jel' bi mogao da nam saopstis kojom to konkretno raketom/projektilom? I kako su uopste ciljani ti Apaci sa zemlje, iz Srbije, na zemlji u Tirani? Ili i mi imamo neki satelit za koji ne znamo. Ili smo reprogramirali njihov AWACS da sluzi nama? Aj' budi ljubazan, znam da ima te izvore privilegovanih informacija :pivopije: .

 

 

 

 

ja znam da se jednom flota povlačila i bila napadnuta i da se jedan od pilota zabio među američke avione da bi se ovi povukli dok Ameri dođu sebi od ludog srpskog kamikaze, tako da je sve moguće

 

Sto je u sustini jedini nacin (ne kamikaze, nego napad na flotu) da se Ameri u tudjini i pobede. Na zalost, mi tome niti smo vicni niti smo imali resurse. Za to je potreban visoko orkestrirani napad iz (skoro) svih oruzja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi to replika aviona i tenkova u prirodnoj velicini mozemo da napravimo dnevno.

пази, момци из Крагујевца су знали да избаце и до 10 југа недељно.

 

бандере су нам већ боље ишле.

 

ју ду д мет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, oborio ga ovaj lik sto je sada pekar... bez zajebancije...

 

The Serbian battery commander, whose missiles downed an American F-16, and, most impressively, an F-117, in 1999, has retired, as a colonel, and revealed many of the techniques he used to achieve all this. Colonel Dani Zoltan, in 1999, commanded the 3rd battery of the 250th Missile Brigade. He had search and control radars, as well as a TV tracking unit. The battery had four quad launchers for the 21 foot long, 880 pound SA-3 missiles. The SA-3 entered service in 1961 and, while it had undergone some upgrades, was considered a minor threat to NATO aircraft. Zoltan was an example of how an imaginative and energetic leader can make a big difference. While Zoltan’s peers and superiors were pretty demoralized with the electronic countermeasures NATO (especially American) aircraft used to support their bombing missions, he believed he could still turn his ancient missiles into lethal weapons. The list of measures he took, and the results he got, should be warning to any who believe that superior technology alone will provide a decisive edge in combat. People still make a big difference. In addition to shooting down two aircraft, Zoltan’s battery caused dozens of others to abort their bombing missions to escape his unexpectedly accurate missiles. This is how he did it.--- Zoltan had about 200 troops under his command. He got to know them well, trained hard and made sure everyone could do what was expected of them. This level of quality leadership was essential, for Zoltan's achievements were a group effort.--- Zoltan used a lot of effective techniques that American air defense experts expected, but did not expect to encounter because of poor leadership by the enemy. For example, Zoltan knew that his major foe was HARM (anti-radar) missiles and electronic detection systems used by the Americans, as well as smart bombs from aircraft who had spotted him. To get around this, he used landlines for all his communications (no cell phones or radio). This was more of a hassle, often requiring him to use messengers on foot or in cars. But it meant the American intel people overhead were never sure where he was. --- His radars and missile launchers were moved frequently, meaning that some of his people were always busy looking for new sites to set up in, or setting up or taking down the equipment. His battery traveled over 100,000 kilometers during the 78 day NATO bombing campaign, just to avoid getting hit. They did, and his troops knew all that effort was worth the effort.--- The Serbs had spies outside the Italian airbase most of the bombers operated from. When the bombers took off, the information on what aircraft they, and how many, quickly made it to Zoltan and the other battery commanders.--- Zoltan studied all the information he could get on American stealth technology, and the F-117. There was a lot of unclassified data, and speculation, out there. He developed some ideas on how to beat stealth, based on the fact that the technology didn’t make the F-117 invisible to radar, just very to get, and keep, a good idea of exactly where the aircraft was. Zoltan figured out how to tweak his radars to get a better lock on stealth type targets. This has not been discussed openly.--- The Serbs also set up a system of human observers, who would report on sightings of bombers entering Serbia, and track their progress. --- The spies and observers enabled Zoltan to keep his radars on for a minimal amount of time. This made it difficult for the American SEAD (Suppression of Enemy Air Defenses) to use their HARM missiles (that homed in on radar transmissions.) Zoltan never lost a radar to a HARM missile. --- Zoltan used the human spotters and brief use of radar, with short range shots at American bombers. The SA-3 was guided from the ground, so you had to use surprise to get an accurate shot in before the target used jamming and evasive maneuvers to make the missile miss. The F-117 he shot down was only 13 kilometers away.Zoltan got some help from his enemies. The NATO commanders often sent their bombers in along the same routes, and didn’t make a big effort to find out if hotshots like Zoltan were down there, and do something about it. Never underestimate your enemy.

 

Source: strategypage.com

 

 

 

Tip je svojevremeno, pre nekoliko godina, dao Amerima intervju u nekom casopisu, ne secam se kojem. Rakete nisu bile modifikovane, radari i strategija jesu. Citao sam taj intervju i o tom liku na par mesta, nikad do kraja nije objasnio kako su modifikovali radar, siguran sam doduse da su nam ili Cesi ili Rusi to dosapnuli. Cesi i Rusi vec odavno imaju taj 'anti-stealth' radar, koji je samo deo kombinovane odbrane od stealth letelica. Jedan tip radara ne postize mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek si bio saljivdzija :pivopije:.

 

Ne ne znaci to, previse mi je rekao samim tim sto je rekao da je Marinac i gde je sluzio. No 1., to se uopste i ne prica. Al' eto, uz picence i meze otvori se malo i puki.

 

Не, без зезања, ОК то да си причао са неким високим официром, али стварно ми звучи нереално да је убио десетине Срба, нарочито хладним оружјем. Не знам ни за један пример конфронтације наших и Амера, са блиског одстојања.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec znas za gornje:

 

 

SemperFi.jpg

 

Је ли ово нека самоизрада или СТВАРНО производе овакав модел?

-----------

Аха, видео линк, кастом...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da vas mrzi da čitate, strašno je zanimljivo, a i objašnjeno da i laik poput mene može da shvati. :da:

 

Ovo je u sustini odlican clanak za one koji relativno slabo informisani o materiji kojom se clanak i bavi. Oni malo upuceniji ce videti par mozda diskutabilnijih teza, ali kapiram da autor bas nije imao vremena niti volje da se temeljno i detaljno upusta u analizu, bar ne na tom forumu. Ali svakako odlican clanak. Stvari su jos 100 puta komplikovanije, no more knjiga je vec napisano o tome.

 

Kao sto spomenuh ranije, centralne banke i rojalisti i stari bogatasi vode svetsku politiku vec nekih 400 godina, od uspostavljanja prvih 3 centralnih banaka (Engleske, Francuske i Holandske) upravo iz vremena kas su se Engleska, Francuska, Holandija i Spanija (koja nije imala centralnu banku) tukli iz sve snage oko Novog Sveta i sire.

 

isto tako posao vojske je da NE NAPADA CIVILNO stanovništvo, znaš - po tamo nekim konvencijama - rat je sukob SAMO VOJNIH SNAGA dvije ili više država.

 

I zato ratna masinerija Amerige nije napadala nase civilno stanovnistvo niti im pretila, ali Ratko legenda njima jeste (pretio). What gives?

 

пази, момци из Крагујевца су знали да избаце и до 10 југа недељно.

 

бандере су нам већ боље ишле.

 

ју ду д мет.

 

Jasta, ali Kragujevac je otisao medju prvima. Replike su pravljenje manufakturom, da ne kazem stapom i kanapom, ne? Uzgred, jel ostade neko vojno vozilo i/ili oridje na Kalishu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, без зезања, ОК то да си причао са неким високим официром, али стварно ми звучи нереално да је убио десетине Срба, нарочито хладним оружјем. Не знам ни за један пример конфронтације наших и Амера, са блиског одстојања.

 

Ok, bez zezanja, rekoh ti da lik nije ulazio u detalje a ja ga nisam pitao jer mi je postalo mucno. Rado bih ga 'prihvatio' u neku tamniju prostoriju u najzabitijem delu Srbije i procaskao sa njim da mi vidimo sta je i kako (zasto) jebavao ale po nasim sumama i gorama. Drugo, posto smo ozbiljni, ti stalno spominjes neke sukobe, herojske, junacke. Podvlacim da je baja Marinac. Marinci ne odradjuju nikakvu frontalnu junacku borbu. Dovoljno je velik problem biti hiljade milja daleko od kuce, u stranoj drzavi, na nepoznatoj teritoriji, bespomocan. Pomaze ti samo tvoj eye-in-the-sky i nekolicina tovjih saboraca, retko kad se ide u misiju u timu vecem od 12 dusa. Imas jedan jedini zadatak, a to nije da izigravas junacinu i napadas cete i bataljone, nego da izvuces nekog Amera, politicara, pilota, drugog Marinca i tako to. Ili da dignes neki (jedan jedini) objekat u vazduh. Ili ubijes konkretno neku facu koja obitava tu i tu. Iako je zadatak fenomenalno precizno definisan, veoma je tezak, jer su u 100% situacija Marinci ti koji su malobrojniji. Ivan prica o nekoj njihovoj premoci 4:1. To znaci da ti Marinci koje on zna ili za koje je cuo, napadose 3 neka lika!!! Kako mozes da imas jebenu brojcanu premoc u zemlji protivnika, to mi nije jasno.

 

Sto se tice ovog lika, prica mu uopste nije bila kurcevita mada svima nama pripadne automatski muka koja preraste iz nemoci u bes. Pa bi svi voleli da smo bili 'tamo' da 'na nas udari ako sme'. Baja je stavise, rekoh, jako upoznat sa nasom istorijom i situacijom i dok je pricao o konfliktu, pricao je o Srbima samo sa postovanjem. I rece mi da on licno misli kako su Srbi nagrajisali od zapada prakticno neduzni ili bar onoliko krivi koliko i ostali. Rece da je bilo gadno, ja sam tu kontao, aha mora da je naleteo na neke nase zlikovce, paramilitarne koljace i te fore. Stavise pitah ga, da li misli da smo zlikovci. Rece covek, 'ne, pazi kapiram ja vas, Srbi (ali i ovi ostali narodi nasi u rejonu, rece) su warrior nation (citiram ga) i kad dodje stani pani nema zajebavanja, leti glava'. On je to uporedio sa svojim Skotima (rekoh, tip je poreklom Skotlandjanin), za koje isto tako tvrdi da su warrior nation (ima tu istine ipak su potomci Vikinga). Ja licno to vidim kao divljastvo ali ajde. Mozda postajem pacifista pod stare dane.

 

Baja je znaci 'career soldier', ali moguce da mu je to u familiji, nista novo. Moguce da se njegovi tim bave poodavno, tako to cesto ide. Nije nikakav kurcevit lik, ali se smrznes samo kad te pogleda. Bar ja, a gledao sam se sa mnogima. Apropo klanja, nije lik koljac, nego ste izvukli kojekakve zakljucke iz te price koje se nisam potrudio da demantujem do sad. Ne znam ni kako smo dosli na pricu o tome koga je i kako ubio, mozda je onaj njegov buddy to spomenuo, uglavnom u jednom trenutku rece vezano za neku misiju u Bosni valjda 'pa otvorise vatru na nas, morao sam nozem da ga ubijem'. Opet, nisam ga pitao za detalje, ali se prilicno dobro secam da je spomenuo da je u karijeri (sad zatvorite usi i oci ovi sto kapiraju da se baja kurci) 'uklonio' licno nekih dvesta dusa za 20-tak godina. Pitao sam ga kako zivi sa tim pored zene i dvoje tinejdzerske dece (jebote, ko Mira Adanja-Polak sam, a), covek rece da cesto sanja te scene. Nije mu dobro u tom smislu. S druge strane, ne izgleda mi da ga to svakodnevno muci. Sto kaze Axe, it's do or die, za Marince nema napolju milosti.

 

A da, apropo tuce koju bi neki voleli da urede sa doticnim, vizavi ovih prozivki, likovi u Marincima dozivljavaju strahovite fizicke torture (batine) u toku nekoliko nedelja batinanja, sto je deo (nezvanicnog) treninga. Mora da se malo ocvrsne. I tako dalje i tako dalje.

 

Kraj price o Marincu. Zajebite me vise. Daj pricamo o Paji Patku.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajeban si ti igrac. Dovoljno je da bilo ko izgugla 'Marine Core' i pogleda rezultate. Marine Core je termin koji sami Marinci najcesce koriste kad pricaju o sebi. O tvojim ostalim nebulozama da i ne pricam. Normalno da potpadaju pod americke Oruzane Snage (sigurno nisu paramilitarna organizacija), ali su jedna od sedam uniformisanih nezavisnih bransi, formalno pod okriljem odseka mornarice. Da se posluzim tvojim omiljenim izvorom podataka:

 

"The United States Marine Corps (USMC) is a branch of the United States armed forces responsible for providing force projection from the sea, using the mobility of the U.S. Navy to rapidly deliver combined-arms task forces. It is one of seven uniformed services of the U.S.. Administratively, the Marine Corps is a component of the Department of the Navy, but it acts operationally as a separate branch of the military, often working closely with US Naval forces for training, transportation, and logistic purposes."

 

Aj' sad pali, idi igraj se u pesku.

 

Ne znas ni jezik zemlje u kojoj zivis, a zajebi sa citiranjem wikipedije... Pise se Corps, ali se izgovara KOR, a termin je najcesci samo Marines.

 

Koje sam to nebuloze spominjao? Ljubomorni covJece... ako cemo o nebulozama, eto rekao si sam da se oni ne bave junackim napadima... mislim, nezvanicno su tu prvo Foke, zvanicno pesadija korpusa... :ph34r: The Nebulozah....

 

Moji omiljeni izvor podataka... :) Ja sve svoje podatke dobijam licno, tako da narkicu, pali ti (bilo da je u pitanju blAnt ili glagol).

 

I za kraj krajeva, nasi se nisu klali niti ginuli od strane Marinaca, kao sto ti je LtCol. rekao... Jedino moze da se kaze ubiVen od bombe/rakete lansirane sa mornarickog aviona (tipa AV-8B ili F/A-18E/F iz eskadrile korpusa nam mornarickog).

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znas ni jezik zemlje u kojoj zivis, a zajebi sa citiranjem wikipedije... Pise se Corps, ali se izgovara KOR, a termin je najcesci samo Marines.

 

Opet lupas, i kao sto rekoh svako, pa i ti moze da ukuca "Marine Core" i pogleda neki od stotina linkova koji ce mu izaci. Corps se cita KORPS ili KOR u zavisnosti od toga da li se misli na mnozinu (KORPS) ili jedninu (KOR). Aj postedi me vise baljezganja. Ili se javi ponovo pa tupi, pa cu da ti postavim fotku sa Google-a, valjda ces da ucutis tada. Kad bolje razmislim, cekaj, ajd odma to da uradim. Sta cemo sad strucnjak?

 

 

marine%20core.PNG

 

 

 

Ja sve svoje podatke dobijam licno, tako da narkicu, pali ti (bilo da je u pitanju blAnt ili glagol).

 

Kako neko moze da NE dobija podatke licno. Nego, ja sve svoje podatke dobijam (licno) od visokih americkih (i drugih) vojnih funkcionera licno . Ne od cobana sa brda (licno).

 

 

Naporan si covece. Aj' sad ponovo, reiteruj CNN i YouTube, uklopi to nekako u svoju sledecu recenicu. Ziv bio.

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Interesantno stivo, za one malo mladje...

 

 

Intervju: Miroslav Šolević

Vreme broj 454, 18. septembar 1999

 

 

Režim nas je iskoristio

 

Miroslav Šolević (51), ekonomista, koji je po opštem uverenju bio neprevaziđeni organizator mitinga i sa svojim ljudima "glavni izvođač radova" u vreme "antibirokratske revolucije" širom Jugoslavije, danas u zabačenom selu Vilandrica, tridesetak kilometara pored Niša - čuva koze.

 

"VREME": Vama su bila otvorena vrata CK Srbije, sa Slobodanom Miloševićem ste se dogovarali o političkoj dinamici "događanja naroda", Srbi sa Kosova i sa juga Srbije zovu vas "legenda". Odkud vi ovde s kozama?

 

ŠOLEVIĆ: Pa, od politike sam digao ruke. Otac mi je iznenada umro, pa sam ja to preuzeo. Ne možeš da nađeš čobanina.

 

Opšte je uverenje da su kosovski Srbi, čiji ste vi bili lider, bili dragocen instrument u rukama Slobodana Miloševića, i da ste ga vi ustoličili kao vođu svih Srba ?

 

To nije tačno: drug Sloba je nastao zahvaljući našoj buni, a onda je zloupotrebio nezadovoljstvo i nesreću Srba sa Kosova, što se i danas vidi. E sad, posebna je priča što SPS i njegovi ivice dačići hoće da prikažu kao da je tek sa Slobodanom Miloševićem došlo do buđenja nacionalnog pokreta na Kosovu. To je koješta!

 

Srbi sa Kosova su se hvalili time da su Miloševiću "konja osedlali"?

 

To nas takozvana opozicija optužuje da smo mi bili Miloševićevi poslušnici i da smo ga mi ustoličili. Istina je da je sve počelo mnogo pre Miloševića. Kada je došlo do demonstracije Šiptara 1981, mi Srbi smo bili potpuno politički dezorijentisani, naši rukovodioci su ili znali i krili istinu, ili su pričali o bratstvu i jedinstvu. A kod Šiptara je izvanredno funkcionisao paralelni sistem informisanja. Tek '82. počinjemo da se bunimo protiv perfidnih pritisaka sa pozicija države; '83. organizujemo grupu koja je otišla kod Ljubičića. I sledeće godine idemo od foruma do foruma, ali '85. imamo apsolutno konstituisan Srpski pokret otpora. Bilo je tu i prvoboraca, tako da nisu mogli da nam prišiju nacionalističko-četničku etiketu, onda pišemo državnim organima peticiju koju je potpisalo više od 47.000 Srba.

 

Stalno smo imali političku inicijativu: mi smo vukli konce, a oni reagovali...

 

Senzacija je bila kada ste "nasilno" upali u saveznu skupštinu...

 

Nas stotinu Srba sa Kosova 26. februara '86. nasilno ulazi u saveznu skupštinu! Doduše, režija je dogovorena sa pokojnim dr Miodragom Trifunovićem, tadašnjim predsednikom Saveznog veća. Otvorili smo skupštinu za narod, posle nas su ušli i radnici "Uljanika" i "Borova". Kada je uhapšen Kosta Bulatović, protestovalo je u Kosovu Polju 20.000 Srba i prisilili smo vlasti da ga puste. Aprila '86. dolazi Ivan Stambolić, i njemu smo skandirali "Ivane, Ivane..." Bili smo u Centru "Sava", primio nas je Lazar Mojsov. I Stambolić je, eto, imao šanse da bude car svih Srba; šansu nije iskoristio. Mi smo se još godinu dana bunili, klimali, gurali, zbog pritisaka, majorizacije, nepravdi i - ništa. Sve ovo pokazuje da je Srpski pokret otpora autohtoni pokret i da nas nije napravio Slobodan Milošević.

 

I onda se, 24. aprila 1987, Kosovu Polju - dogodio vođa. Da li ste se tada prvi put sreli?

 

Da, sede pored mene, pita ko sam. Predstavim se. Nije on na mene ostavio nikakav poseban utisak. Istinu da kažem, i ona "istorijska" poruka iz Kosova Polja koju je naša televizija sto put okretala "Niko ne sme da vas bije!" nije baš tako izgledala. Milošević je održao dva govora: taj prvi govor u sali bio je mlak, luk i voda, za tadašnji nivo političke zrelosti i svesti prosečnog Srbina na Kosovu, ono što slušaš na televiziji... Dobio je aplauz reda radi. Kad je izašao ispred zgrade, kad je video nekoliko hiljada razljućenih ljudi koji su se tukli s milicijom, uplašeno je izgovorio: "Niko ne sme da vas bije!" Bio je bled kao krpa. I njemu je bila prpa, lete kamenice, da ne dobije i on batine: mi Srbi smo se naoružali kamenicama i nijedan policajac nije prošao bez kamenice u leđa. Ali, kada je video da je posle te poruke dobio aplauz, da ga je policija poslušala i ustuknula, shvatio je svoju snagu: iza njega je CKS, CKJ, Predsedništvo SFRJ, e onda je, sa onog prozora, stvarno odlučno, na onaj svoj način, poručio: "Niko ne sme da vas bije!"

 

Kako ste posle sarađivali?

 

Pa šef je zadužio Draška Milićevića i Ljubinu Marković, članove CK, da sa mnom stupe u vezu "jer ćemo koordinacijom daleko bolje da rešavamo probleme". Milićević je bio direktor Instituta "Mihailo Pupin", a ja sam radio u "Radiotonu", koji je tesno sarađivao sa "Pupinom". Nezadovljni Srbi su se žalili, išli za Beograd, i vlast je htela to da kontroliše.

 

Vi ste režirali mitinge, pobune, smene... Koliko ste se često sretali?

 

Ja sam se sa Miloševićem sreo jedno pet-šest puta u CK-u, tamo na Ušću, na IX spratu, jednom u predsedništvu, a samo jednom u četiri oka. A neki bi hteli da prikažu da sam maltene svako drugo veče večeravao sa njim.

 

O čemu ste razgovarali?

 

Koordinirali smo. Pa, recimo, pred Plenum CK, posvećen Kosovu, najavljen je dolazak pedesetak hiljada Srba i Crnogoraca. Molio je, ubeđivao nas da ne dolazimo. Kao, Plenum je izvanredno pripremljen, uvodni referat Marka Orlandića odličan, zaključci još bolji. Ja nekako razočaran: kažem, druže predsedniče, može referat da ne bude usvojen, da ne prođu zaključci... A sve i da bez toga prođe, problem je između deklarativnog i operativnog: kako pronaći mehanizme da se sprovede ono što je odlučeno. On, opet, ni da čuje; ima, kaže, podršku Pančevskog. Traži, moli da ne dolazimo i pita: "Mogu li da računam da nećete da dođete?" I tu nas onda ostavi da nam čika Pera Gračanin bude domaćin: bili smo u CK-u, na IX spratu, sve do 10 uveče, jeli ćevape... Ostali susreti su bili pokušaji da se reše naše razmirice. Bez uspeha.

 

Vi ste ipak došli u Beograd...

 

Dođosmo. Tako je Srpski pokret otpora dole izglasao. Bile su to prve posleratne demonstracije u centru Beograda a da policija ne juri i ne tuče demonstrante. Mi smo skandirali najcrnje parole: lopovi, majmuni... pridružilo nam se i nekoliko stotina Beograđana, počeo narodni odušak. Dva puta sam pregovarao sa Račanom, fin gospodin, samo sa mnom je hteo da pregovara: kaže, Plenumu prisustvuje 120 stranih novinara i samo o vama pišu. Imate 20 minuta da se počistite iz parka. Poslao onog Duleta Stupara iz SDB-a: kažem, ne možemo za 20, tražim 40. Mislim, zadatak smo obavili! Ali, u parku me izviždaše: "Izdaja!" Mislim da su to bili Beograđani, nema Srbina sa Kosova koji bi mi to rekao.

 

Mnogo se govori o njegovoj harizmi, kažu da ume da bude šarmantan, voli da popije...

 

Na mene nije ostavio neki poseban utisak. Odmah sam video da se okružio podanicima, svi se oko njega ponašaju kao sluge. Posle, kad sam ga malo bolje upoznao i pažljivije počeo da analiziram shvatio sam da je kao strateg nula, ali da je fenomenalan taktičar - i to ne 100 odsto nego 101 odsto! Tu mu nema ravna u Srbiji. Snalažljiv kao mačka, a najopasniji je i najsposobniji kad je u opasnosti, kad je sateran u ćošak. Pravi vladar haosa: čim se jedan smiri, on proizvede drugi. Uništio je opoziciju, uništio je svaku alternativu. Rasturio je i nas - Srpski pokret otpora: penzionisan je Duško Ristić, ja sam oteran u Niš, penzionisan je Kosta Bulatović, jedini od naših čelnika koji je pristao da radi za njih je Bogdan Kecman. I mi se posvađasmo. Ne postoje dva značajna Srbina da ih nije posvađao. Posvađao bi dva oka u glavi.

 

Evo, drugo oko u glavi bi izgleda da ode...

 

Ma ovo je brod koji se izvrnuo i treba begati! Ne mislim ja da Crnogorcima nije mesto u Jugoslaviji, da nismo jedan narod, ali i pacovi begaju kad brod tone! Kao planinar, a bio sam među pet najboljih planinara u onoj Jugoslaviji, sva sam priznanja osvojio, znam Slovence u dušu: ne bi oni otišli iz Jugoslavije da ih nije oterao Milošević i njegov tvrdi komunizam. Sramota je ono što su Slovenci uradili sa vojskom, ali to je istina.

 

Jeste li i vi išli na onaj miting u Ljubljanu?

 

Nisam hteo da idem, ali sam im dao instruktažu.

 

Da li se posle istorijskog "niko ne sme da vas bije" situacija popravila na Kosovu?

 

Tu smo se najviše prevarili: mislili smo da će se nešto stvarno promeniti, da neće raditi kao dotadašnja komunistička vlast. Deklarativno sve, operativno ništa. Ne zameram ja njemu što je ostao komunista, ja mu zameram što je upropastio državu, što je upropastio ogromnu narodnu energiju. Decenije će morati da prođu da se povrati ta izgubljena enegija. On tu našu energiju nije upotrebio da se poboljša stanje na Kosovu, za srpsku stvar, nego za osvajanje i očuvanje svoje vlasti. Mogao je on da bude na vlasti, ali kao reformator, ali on to nije prihvatio.

 

U sukobu sa Stambolićem vi ste podržavali Miloševića...

 

Jeste, posle Osme sednice 99 odsto Srba sa Kosova bilo je za Miloševića, ali su nam se ubrzo otvorile oči. Videli smo da se on na Osmoj sednici ustoličio za cara, ali da od rešavanja naših problema nema ništa. Ma, nismo mi njega ustoličili, kako neki tvrde; bio je predsednik komunista Srbije i sa te funkcije zagarantovano mu je bilo Predsedništvo Srbije, pa posle, vrh u federaciji. Taj isti put je prešao i Ivan Stambolić. Gde mi da ga napravimo? U jednopartijskoj državi bio je šef partije, znači alfa i omega. E sad, druga je stvar što je on nas zloupotrebio za svoj politički obračun sa Stambolićem i pokojnim Bucom (Dragiša Pavlović, sekretar GK SK-a Beograda, prim.a.), jer sve ono što smi mi iskreno radili da se popravi položaj Srba na Kosovu on je upotrebio za svoj politički obračun sa protivnicima unutar Saveza komunista. Mi onda krenemo sa mitinzima po Srbiji. Ma, nema grada gde nismo bili: od Novog Sada i Podgorice do Vrbasa.

 

Opšte je ubeđenje da je zapravo policija vukla konce.

 

Pa, podržavali su nas, a i saslušavali. Najvažnije je što su nas podržavali "Politika", RTS, politički vrh. Šef nas je podržao iz ličnog računa. Ako ćemo pravo, najkorektniji su bili u Crnoj Gori: tadašnje rukovodstvo Žarković, Đuranović, Orlandić dozvolili su meni, koji sam važio za nacionalistu numero uno, da govorim pred miting 10 minuta na titogradskoj televiziji!

 

Kakva je vaša uloga u organizovanju mitinga nad svim mitinzima? Gde ste vi i vaš pokret na Gazimestanu?

 

Na Gazimestanu mi smo već bili u autu: naš pokret je rasturen. Tu je već partija sve preuzela: njene službe su radile... Meni je sve bilo jasno 28. marta 1989: velika svečanost u Centru "Sava", novi ustav, pokrajine vraćene u okvire Srbije, a među 1300 zvanica nije bilo nijednog Srbina sa Kosova: sve guzonja do guzonje. Meni je bilo jasno da je đavo odneo našu ideju, da će naši ciljevi da budu izigrani i da će energija masa da bude zloupotrebljena za nešto drugo. Shvatio sam da mi više režimu nismo potrebni i da će sve da ide po starom.

 

Da li ste zato, kako kažete, postepeno počeli da se povlačite iz politike?

 

Pa tako bi moglo da se kaže. Što se tiče ličnosti gospodina Miloševića, po meni, postoje dvojica Slobodana Miloševića: jedan do 28. marta 1989, i drugi - posle toga. Do dana kada su pokrajine konačno uterane u okvire republike Srbije mi smo ga podržavali. Ali od tada, kada se on učvrstio na vlasti, sve što radi radi naopačke. Zadnjih deset godina su izgubljene godine: mi se već deset godina nalazimo na političkoj nizbrdici. Kratko da kažem: konstantna nizbrdica. Nema u ovih 10 godina ni jednog jedinog dana koji je bio bolji od prethodnog.

 

Pa obećavao je švedski standard, 10.000 dolara po glavi stanovnika...

 

... A raspala se Jugoslavija, raspala se JNA, došlo je do ratova, izgubili smo Kosovo, a srpsko nacionalno pitanje je sada u totalnom ćorsokaku. Ja sam duboko razočaran u Slobodana Miloševića: nijedan razuman srpski političar ne bi dozvolio razbijanje bivše Jugoslavije. Jugoslavija je jedini krov pod kojim su stajali svi Srbi. Samo lud političar može da razbuca nacionalni okvir u kome su svi Srbi živeli u jednoj državi. Nisam mogao ni u najcrnjim snovima da predvidim da će Srbin da razbije državu za koju su pale tolike srpske žrtve.

 

Sarađivali ste, "koordinirali", ima li Milošević i nekih zasluga?

 

Od kada je sebe učvrstio na vlasti on nikada nije ozbiljno rešavao ni jedan jedini ovdašnji problem. Njegov jedini cilj je očuvanje vlasti. Miloševiću nije mnogo stalo do istine. On nema iskrenih uverenja niti ih je ikada izneo na političkoj sceni. I zato ja više cenim drugaricu Miru, koju ne poznajem: ona javno zastupa ono u šta stvarno veruje. Meni je rekao Draško Milićević, on je bio ispred CK SKS zadužen za koordinaciju sa nama, da Milošević nije komunista, kao on je bankar, praktičan, jednostavan čovek, odšije mu se dugme na kanabeu a on ga prišije!? Ej, tamo prišiva dugme, a nama raspori državu!

 

Kažete da vam je sve vrlo brzo postalo jasno. Da li ste ipak predviđali ovakav razvoj događaja?

 

Dve stvari ni u snu nikako nisam mogao da predvidim: da zemlja može tako brzo da bude upropaštena, i da upropastitelj toliko dugo može da ostane na vlasti.

 

Zašto ste vi oterani sa Kosova?

 

Pa to pitanje sam ja lično postavio Miloševiću 13. maja 1992. na Dan bezbednosti: pitam ga, gospo'n predsedniče, što me oteraste u Niš? A on doslovce kaže:

 

"Ja sam to naredio! Zbog tvoje lične bezbednosti!"

 

Ma, jok, kakva moja lična bezbednost! Cilj je bio da se razbije Srpski pokret otopra. I uspeli su. Bio je to perfidan politički obračun: prvo kao isključenje iz SK-a, a onda kao poslednje opomene "zbog delovanja sa nacionalističkih pozicija", šta li... Ništa nismo prihvatili, tako nas posavetovao Žika Radojlović. Onda smo videli odakle vetar duva. Od 1992. naovamo on gubi sve izbore, a stalno je na vlasti!? Ispada da je Radmilo Bogdanović napravio više opozicionih partija nego mi u opoziciji.

 

Dobar deo opozicije ne može da vam oprosti što ste ga podržavali u tim ključnim, prvim godinama kada je došao na vlast.

 

Greh je što smo ga onda podržavali, a nije greh što mu oni iz vajne opozicije sada odnesu pun džak mandata i daju mu da ostane na vlasti i kad izgubi izbore!? Tu pre svega mislim na Šešelja i njegove radikale. Od '92. Milošević i SPS nisu dobili nijedne izbore. Jeste, mi smo ga podigli, ali ga održava opozicija.

 

Sve ih je kupio na ovaj ili onaj način: ponizio Vuka, ponizio mu ženu, a Vuk kaže: "Predsednik je mnogo fin i šarmantan čovek!" Utrkivali se ko će pre u savez sa njim. Milošević je preko Šešelja zagadio politički život u Srbiji: napravio je jednu pljuvačko-psovačku atmosferu. Šešelj je govorio da je "Mirko Marjanović najveći lopov i da zaslužuje 2000 godina robije", a sad sa "Mirkom" sedi u vladi!? Vara se Šešelj ako misli da je on autentično zlo; on je zlo koje je gazda izmislio!

 

Bili ste u Srpskom pokretu otpora, posle potpredsednik u Novoj demokratiji. Ali i oni uđoše u koaliciju sa "šarmantim predsednikom"?

 

Prisilili su rukovodstvo Nove demokratije na taj korak! Ostavili su ih bez kore hleba, satrli bi ih ekonomski do kraja da nisu pristali. Dušan Mihajlović je jedan izuzetno častan i sposoban političar, jedan od pet najsposobnijih u Srbiji: imao je firmu LUTRA, to je na latinskom vidra. I on je prava vidra, ali mislim da ne bi takav potez povukao da nije bio pritisnut nekom velikom mukom. Uoči ulaska u vlast firma mu je ojađena za nekih četiri-pet miliona maraka. E, onda sam ja rekao: "Ako vi, gospodo, mislite da ću ja da idem ispod suknje gospođa Dane, iz DEPOS-a, pod suknju gospođa Mire, u vladu, varate se! Uzeh jaknu i odoh! Shvatio sam da na političkoj sceni Srbije imamo SK podeljen u pet sekcija: SPS, JUL, SRS, SPO i ND. Ne bi me iznenadilo da uskoro imaju kongres ujedinjenja i da kažu da smo imali prelazno stanje na koje su nas prisilile okolnosti i da će se sve opet vrati na staro. Za vreme Ante Markovića krenulo se u reforme, valjda je zato Jugoslavija i uništena. Od onda su planski i sistematski uništavani selo, privreda, poljoprivreda, privatni sektor, svi smo osiromašili sem one šake novobogataša, tj. lopova. Kako može sin našeg ministra da kupi akcije Skopske železare za 22 miliona dolara?! To može samo u državi bezakonja. Sada postoje bogati komunisti i državna mafija, sve drugo je uništeno.

 

Veliku firmu ste imali i vi...

 

Imao sam u Nišu firmu Balkaneksport, koja se bavila istraživačko-razvojnim radom iz oblasti elektronike: takve firme nije bilo u državi. Ono što nije uspelo sa Radiotonom napravio sam ja: imali smo tri doktora nauka, jednog magistra i sedam inženjera. Napravili smo 16 prizvoda, i svih 16 je verifikovano kao tehničko unapređenje. Međutim, država je propala i sve je propalo! Nijedan od tih proizvoda se sada ne koristi, svi korisnici - 14. oktobar, Yumco, Kablovi Svetozarevo i drugi - zapali su u teškoće.

 

Mnogi vaši saborci iz "godina raspleta" nose "armani" odela, voze ih šoferi, zaposeli su vile na Dedinju, postali izuzetno imućni ljudi, a vi - čobanin!? I posle svega, ispada da ste ne samo otpadnik nego i gubitnik zbog učešća u politici. Oni koji vas bolje poznaju kažu da vas je politika osiromašila do gole kože.

 

Ma kakvi! Sve ima svoju cenu! To su samo materijalne stvari! Ne bih ja s njima da mi donesu džak sa 100 miliona dolara! Dobio sam mnogo: upravljao sam procesima koji su u jednom trenutku vodili ostvarenju najvećeg srpskog nacionalnog cilja.

 

Iz razgovora sa vama može se izvući zaključak da Miloševiću zapravo nije nikada ni bilo mnogo stalo do Kosova?

 

Pa, sve je bilo u sklopu sopstvenog održanja na vlasti: njemu je Kosovo koristilo kao magacin za mandate na republičkom i saveznom nivou. Njemu je više odgovarao haos iz koga će da izvuče 50 mandata nego da rešava situaciju koja onda možda može da dovede do gubitka vlasti. Ako je i postojala želja da se reše problemi na Kosovu, ona je pregažena željom da se opstane na vlasti.

 

Zašto su Kosovci ćutali kada su zvanično saopštavani fantastični izborni rezultati sa Kosova?

 

E, zato smo sad izgubili Kosovo! Dobili smo Milutinovića, komunizam u kontinuitetu, dobili smo vlast za onog koji je izgubio izbore. Kao narod, kao nacija i kao država platili smo najskuplju moguću cenu za održanje ovog režima. Sve pokazuje zašto Kosovo nije rešavano: Kosovo je čuvano kao rezervat za opstanak ovog režima na vlasti. Kosovo je bilo izborna vreća za SPS: 100.000 glasova, 200.000, 300.000... samo puni! E, sad su svi birači tamo! Samo što će glasati za UČK, Rugovu i onog bandita Tačija...

 

U Bosni su srpski političiri poručivali da ne mogu da žive sa drugima, da su to ulje i vatra. Ima li posle svega zajedničkog života na Kosovu?

 

Srbi i Albanci moraju i mogu da žive zajedno. Treba urediti odnose: oni su nacionalna manjina, i ne mogu da budu ništa više; ne mogu oni da budu zakonodavci u državi Srbiji. Ali, nikada ne sme da se generalizuje nijedan narod: kad je naša vojska išla protiv UČK-a, trebalo je da ih vojno porazi, da potuče njihovu separatističku politiku, a ne da ide na njihovo nacionalno biće, da pljačka i da pali kuće. Sve što su oni uradili ide na obraz svih nas, to je nespojivo sa srpskim vojnikom.

 

Imate li prijatelja Albanaca?

 

Uvek sam imao i dan-danas ih imam.

 

Mislite li da je Kosovo definitivno izgubljeno?

 

Kosovo može da bude izgubljeno samo ako ovaj režim ostane. Bez ovog režima Kosovo ima velike šanse. Rekao sam zimus, na Crkvenosrpskom saboru, da će Srbe sa Kosova braniti samo oni sami i Srpska pravoslavna crkva. Rekao sam da nijedna partija neće stati iza njih i da će svoju neupućenost životom da plate. Čuvajući koze tek sada sam u potpunosti razumeo politiku: čobanin koji čuva koze je šef države, a koze su političko stado. Nije neka moja koza kriva ako se izgubi. Za gubitak Kosova glavni krivac je gazda, ali su veliki krivci oni koji su opozicione interese prodali za šaku privilegija. Pre svega mislim na Šešelja, ali i na mnoge druge. Srpska vlast koja dozvoli gubitak Kosova i ne podnese ostavku nije vlast: ona nema veze ni sa narodom, ni sa nacionalnim interesom, ni sa državom. Kad se sluša ova naša televizija i Ivica Dačić ispada - pobedili smo NATO!? Eno, naši Srbi s Kosova spavaju ispod prikolica po Kraljevu, teraju ih od nemila do nedraga. Iznad glave mi, kao na nekom poligonu, samo lete NATO avioni... E pa, veliku pobedu su postigli!

 

Ovo što nam se dešava vi stalno nazivate havarijom, ali ipak niste pesimista. Gde je rešenje?

 

Ovaj režim mora da ode: ili narod da digne veliku bunu, ili da Savez za promene nađe pravog čoveka. Prava ličnost je superdeka: Avramović je izuzetno popularan, ima ugled u inostranstvu, veliki je stručnjak za ekonomiju i finansije. Naša poslednja šansa za tranziciju jeste da se napravi prelazna vlada, da se Srbija vrati sebi, ona jeste u Evropi, samo da se prizove pameti.

 

 

 

~Slobodanka Ast

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dokazao si da si glup i nepismen sa toliko godina pored mog crtanja. :pivopije::zeleni: Jebao te gugl, svako nepismen moze na njemu da postuje indirektno... :) :) Jos si mi ti neki kurac kom se poveravaju 'visoki' funkcioneri... :):uhoh:

 

Jak fazon, nemas sta da kazes, pa copy/paste-ujes celu stranu nekog nebitnog interview-a... :uhoh: Sve je u redu, nemoras da se ljutis, a ja cu da nastavim da posmatram i cekam pravi momenat da 'jebem svima mater' kad mi punke film uz nepovezane generalizacije... Bas onako jutubsko-sienenski.. :pivopije:

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet vredjanje i prozivka. Pazi sad, 'jebao me Google'. Pa nisam ja post-ovao na Google-u taj termin. Ako pogledas neki od linkova, videces da sami Marinci sebe nazivaju 'Marine Core' jer pricaju o jednoj jedinoj, svojoj sluzbi. Ne znaju ni oni sta pricaju, a?

 

 

Intervju nema nikakve veze sa mojim odgovorom tebi i Google-om, cisto prica (intervju) vezana za neke opste teme koje se ovde spominju. No, ti si umislio da se cela Vaseljena vrti oko tebe.

 

 

Inace, mislim da nije u redu da ti prozivas nepismene ljude sudeci po tvom vladanju jednog jedinog (srpskog) pravopisa. Nemoj sad da idem jedno 3-4 strane unazad i da kopiram tvoje pravopisne greske (ukljucujuci i 'nemoras' iz prethodnog ti post-a). Ok? Aj' ziv bio, manje nerviranja i sviranja kurcu, knjigu u sake :pivopije: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije vredjanje nego cinjenica, blago tebi ako uzimas jebavanje sa guglom ozbiljno, drugog je karaktera. To sto su ljudi nepismeni, pa kazu Core, to je njihov (i tvoj problem). :) C O R P S se pise, ali se KOR izgovara, znaci ne radi se o stamparskoj gresci. Govorim ovo jer znam da sam u pravu, vreme je da me pocnes zvati kraljem... :surprised::spava: Uzgred, ja rulam! :rockdevil: Pokori se robe! :violent:

Ti slobodno idi i postuj moje greske, koje su stamparske, a ne nepismene - ja sam uputio na nesto konkretnije, zato sto ce ljudi doci do pogresnog zakljucka, a ne ko je koga savijao i sta kaze gugl i cigani... :uhoh:

 

I ne mislim da sam ja taj sto se nervira i svira pimpeku.... :ph34r: Opce je poznato da je meni jako dosadno (jer nema inspirativnih diskusija) pa dodjem na jumjetal da serem i proganjam ljude poput tebe uz pretnje batinama i prijavljivanju PolitBirou, ali ne volim sprovodjenje nepravde i liberal-demokratske propagande na ovoj temi, na kojoj mislim da se moze ozbiljno srati (posto nemamo vise politicki pod-forum) i koja nije o vanzemaljcima ili necro-kvltu Seke Aleksic 'n' Darkwood Duba.

 

Da ne spominjem onu temu o rialiti shou... :uhoh:

 

Gimp.

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim nebitno da se bikerujemo vise oko ovoga, ali je ili Kapetan Dragan ili novinar/editor/pisac nepismen. Nema treceg. Znam da mogu i ja biti lejm dosta puta, ali ovo linkovanje slika bez pornografije je lejm! Fak ju nigga! :P

Uzgred, ovo kao da je iz nekog sajta za sredjnoskolce, ali sta oni znaju o pismenosti (naravno pricamo o tipicnim amJerickim tinejdzerima i bIJelom smIJecu). :) :) Inace, mogao si skrenuti pricu u nesto pametnije, ne da se meni dokazujes (jer ja ne uvazavam dokazivanje van kreveta ili u sumi, nekkid), smorio si ionako vec smorenog coveka, koji je ovde, pored nebitnih sitnica i govora, dosao da propoveda i filozofira o zivotu na Veneri, karacini sa ciganima, zloupotrebi droga i proslosti AxeanosilasevoJ..... :no:

 

In'n'out - jedini fastfood koji uvazavam... Znaci, nevezano za hamburgere, NE PISE se CORE, iako zajedno sa rIJecJu CORPS imaju isti zvuk bolan! :ph34r: Ako nastavis da me maltretiras, proganjas, uhodis, saljes eroCke poruke i mailove, recicu sve tvom ljubavniku Princu i videces kako radi cmartiljerija mongoloidna...... To sto slusas rep me takodzer ne interesiRA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si jedan od onih likova koji, kad ih neko samara, vicu 'Ajd' udari me jos jednom ako smes'. Ja te izudarah, zabole me ruka :ph34r:.

 

Inace, sajt je za decu predskolskog uzrasta a Kapetan Fernandez je renomirani pisac decje poezije i proze. To je to trece. Nema cetvrtog.

 

Anyway, dosta bikerovanja, usvaja se.

 

 

 

Na zalost, na Veneri nisam bio, o karacini sa ciganima ne znam nista, ako ti to previse ne smeta nastavio bih sa slanjem eroCkih poruka i mailova jos neko vreme. Tvrd je orah vocka cudnovata, ne da se slomiti ali se oraJi daju otresti.

 

I zapamti...Astroburger rules...mada je Fatburger (charcoaled) odma tu.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Koliko mi to replika aviona i tenkova u prirodnoj velicini mozemo da napravimo dnevno. Posto su oni isli na misije svakog dana i unistavali sta su stigli? Moguce da se neko dosetio pa izneo jednu ili dve replike jednom (o starim tenkovima i avionima, sto sa Kalemegdana, sto iz Muzeja i sa otpada da i ne pricam, sve moze da posluzi).

 

Drugo, kad pricas o infracrveno navodjenim raketama, ako je toplota jedini kriterijum ('pecnica') kako mislis da Ameri razlikuju svoje od neprijateljskih tenkova, recimo na istom bojistu? Aj da te cujem strucnjak.

 

P.S. Siva papirnata folija mora da raste po sumama u Bosni, kad moze svakodnevno da se koristi za 'crtanje' puteva.

 

 

bombardovanje je bilo po mrklom mraku 1999. godine. Razmišljaš današnjom tehnologijom.

 

Stvarno. Svi? Znaju? Ko su to svi? Pa za onaj incident osmorice SAS-ovaca ni Britanija nije znala do prekjuce. Mozda bi bilo uputno da se manje lozis i budes objektivniji.

 

pun youtube kurčevih komandosa

 

I zato ratna masinerija Amerige nije napadala nase civilno stanovnistvo niti im pretila, ali Ratko legenda njima jeste (pretio). What gives?

 

1999. je poginulo 1000 civila na ulicama gradova, za nepuna tri mjeseca

 

da napomenem da je u ratu u Bosni za 36 mjeseci poginulo oko 5-6 hiljada srpskih civila.

 

Prosta matematika kaže da bi u bombardovanju za 36 mjeseci poginulo barem 12 hiljada. Predivna Ameriga, nema šta.

 

 

da ne pominjem gađanje NISa, mostova i sličnog, koji kao nisu civilni ciljevi, jer mostove u gradovima koristi vojska, a ne civili, pa naravno

 

vojnici takođe udišu vazduh, možda su i tu trebali da ubace koje biohemijsko oružje. I da gađaju oranice, pošto vojnici jedu hranu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

-----------

 

što se tiče ovog corps-core sranja, ja sam do sada mislio da je naziv za trupe corps, a za njihov nepisani zakon core.

 

U smislu join the core kao pridružiti se jednom načinu života, kodu, jezgru.... vojna čast, etika i ta sranja...

 

pa Ameri i ne vide razliku jer je i nebitna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Tito, Sloba, Đinđić, Tadić... drugo sranje, isto pakovanje. Da se tu nešto razlikuje, bila bi sprovedena ozbiljna reforma, ali sistem suštinski nije promijenjen. I dalje pojedinci imaju neviđenu vlast u sopstvenim rukama, što je definicija real-socijalizma.

 

A što se ekonomije tiče, nije džaba Zoran Stojiljković definisao pojam ''boljševik neoliberalizma''. Najčistija definicija drugog sranja-istog pakovanja. Koliko već sranja mogu međusobno da se razlikuju.

 

„Socijalistički savez radnih naroda''. Ti narodi su ipak uveli tržište (kakvo-takvo) u SFRJ, svi današnji neoliberali tada su bili praktično boljševici, mladi Marks naspram starog Marksa... onda su dali svakoj republici članici ponaosob njen posebni feud gdje će dalje da se razvijaju potpuno odvojeno od Jugoslavije. Time je Jugoslavija privatizovana pod terminom ''rješenja nacionalnog pitanja''.

 

Prvo je feudalizovana, pa su ti feudi postali republike zbog onog što Ilija Vujačić zove kombativni federalizam u Ustavu iz 1974. godine. I usitnjavanje i ukidanje države se nastavlja. Ovo je i dalje isti proces, ti ljudi koje Tadić predvodi možda čak nisu ni svjesni posljedica svojih djela, u smislu da su popločali put do pakla dobrim namjerama.

 

Možda sam malo zamutio poentu koju sam htio iznijeti, ali poenta je da je država Jugoslavija ukinuta, prvo prekomjernim prebacivanjem nadležnosti na republike članice(u Srbiji i na pokrajine koje imaju pravo veta u Predsjedništvu SFRJ), svaka država je imala svoju posebnu teritorijalnu odbranu, poprilično nezavisnu policiju, i na kraju i ekonomiju(Slovenija je praktično bila welfare state a ne socijalistička republika)... da bi, kad su postale prejake, započele uzajamni kombat, što je i dovelo do raspada Jugoslavije.

 

Poenta je Plotin. Zamisli da je Jugoslavija ono od čega sve polazi. Mi živimo u neprestanoj emanaciji. Srbiji se nameće ista logika, dakle logika koju su odbacile sve ostale republike. Ta logika jeste ukidanje države. Ta logika hoće da nametne kombat Šumadija-Vojvodina, Građanija -Nacija, selo-urbano....

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...