Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Vidjao sam i inteligntne i skolovane cigane, koji ne smrde i ne kradu. A sto Milice kazes, za crte naroda koje nosimo, oni se sticu u okolini u kojoj zivis. Ako zivis na djubristu imaces jedne crte, ako zivis u palati druge. Uzmi Srbina koji zivi u Srbiji, ali recimo u nekim rularnijim sredinama i Srbina koji zivi u New Yorku...to ti je nebo i zemlja. Isto tako uzmi Ciganina koji zivi u karton city-ju ispod Gazele i onog koji vecinu svog vremena provodi u Stugratu, radeci...isto druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Отприлике. Али ти Штутгарт-Минхен цигани су посебна прича. :)

 

Баш прави кичосити, само такви ... да се надовежем на Миличину констатацију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti da nemas para, ali da stvarno nemas para, da li bi dopustio sebi da smrdis?

Da li bi izrodio desetoro dece i pustio ih na ulicu da prose? Da li bi dopustio sebi da ti deca budu nevaspitana i neobrazovana?

Znas i sam da ne bi.

Oni bi.

E, to je razlika.

I nemoj mi pricati o malom broju normalnih Cigana, znam i ja da postoje, ali u 99% slucajeva Cigani su... kako da se adekvatno izrazim... hm... CIGANI!

 

Isto tako slicnost izmedju Srbina sa planine (i ne samo Srbina, Engleza, Francuza, Madjara, nebitno, prica je slicna) i onog iz svetske metropole je npr. u osecaju za higijenu, svesti o vaspitavanju i obrazovanju dece.

I da, i medju njima postoji mali broj onih koji nemaju tu svest... Tzv. "beli Cigani". :)

 

 

Edit: ovo je upuceno knight-u.

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalizacija drustvenih pojava i ljudi ne moze nikad biti objektivna...tako da bi bilo vrlo lepo da se prestane generalizovati narode i ostala cuda. Jednostavno ne moze neko biti nekakav ako je rodjen negde kao nesto

Zapravo, generalizacija naroda je jedini objektivni prikaz nekog naroda, jedino što primenom te generalizacije na neku individuu ne možemo biti objektivni, ali kada je reč o narodu, ne može se drugačije raditi.

 

Nego,

Prekinuto suđenje Šekiju.

 

Pazite šta mu zlikovci rade:

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/13...ешељу.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Напомињући да му је "одавно јасно да се овај процес не може окончати на прави, природни, правни начин", Шешељ је обраћајући се судијама додао:

"Ви бисте у том случају морали донети ослобађајући пресуду и исплатити ми одштету за шест година проведених у притвору и за све патње. Али, јасно ми је да се с тим никада неће помирити НАТО, САД, ЕУ".

 

Rekao je istinu i tu nema sumnje. Kakva blamaža od suda. Jedini cilj im je da ga drže tamo dok .... ne premine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pristalica toga da se bilo sta generalizuje, pa cak ni da se svi pojedinci jednog naroda, tako trpaju u jedan kos.

 

A sto se suda tice, nije im ni prva ni poslednja blamaza (pa cak iako nece jos dugo postojati)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da mu rade? Covek je bio u ratu da se slika...a dobrovoljci ratovali, nisu klali... Mislim cela ta farsa oko njegovog sudjenja je vise politicka, nego sto je on stvarno nesto radio...osim sto je napricao svasta na raznim skupovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лепо је Карла признала како му је оптужницу, малтене, Ђинђолина напаковала.

 

Него, Аксе ... какве везе има Миле Китић ( поседамо му на презиме) са овим нечастивим трибуналом? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Него, Аксе ... какве везе има Миле Китић ( поседамо му на презиме) са овим нечастивим трибуналом? ;)

 

 

Нема са Трибуналом, али има са плавом Циганком!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ако га ослободе, разочараћу се не само у запад, него у све стране света.

 

Разочарај се, ко ти брани. Баш и волим када се разочаравате.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da mu rade? Covek je bio u ratu da se slika...a dobrovoljci ratovali, nisu klali... Mislim cela ta farsa oko njegovog sudjenja je vise politicka, nego sto je on stvarno nesto radio...osim sto je napricao svasta na raznim skupovima

bio jednom jedan nemac tamo neke 1933 godine koji nista nije "stvarno radio", samo je malo pricao svasta na raznim skupovima. posledice toga su u istoriji poznate kao najmracniji deo iste. :udri: dakle, krivica nije samo na onome ko je sproveo u delo, vec na svima koji su doprineli tome. koliko se secam to vazi jos od nimberskog procesa u kome je, izmedju ostalog, obesen i covek koji se najvise bavio propagandom.

 

---

 

vasa briga za seseljevo zdravlje je stvarno driljiva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalife, da mi pošalješ prvorođenče da ga ugazim. Da ne bi srao više sa Gandi govnima....

 

Cega se pametan stidi time se budala ponosi. Nisam ni mislio da ce bas kod tebe neki pacifizam da naleti na plodno tlo. Sva sreca pa se ti burazeru nigde nista i ne pitas pa tako ni ovde :pivopije:.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva čekam da ga oslobode da gledam Jahačice Srpske Apokalipse (Kandić, Biserko, Kovačević-Vučo) kako pizde, uz kompletan LDP. I Vesnu Pešić. Ooo da.

 

To ће стварно бити призор. Падаће извињавања, као Томи, бићу суза, свега. Рекли би они да је он ово или оно али Трибунал је Трибунал. Реци ти да (земаљски) Суд над Судовима није у праву.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...