Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

evo ja ovako da izjavim, mislim, zašto ovde svako mrzi svoj maternji jezik jbt? Te srpski siromašan, te gubi fond, te ovo, te ono... umete li vi išta za sebe lepo da kažete...?

 

 

 

niko ne mrzi srpski.

samo pričamo :)

 

a ima i u engleskom izreka.

 

ok srpske psovke i kletve tu smo zaista maštoviti.

ako živimo u svetu u kom je broken english drugi maternji, kako onda jbt da ne mešamo? pa živi smo ljudi.

ili možemo početi sad svi pisati ćirilicom, da li je to merilo nacionalne privrženosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чињеница је да ћирилица полако нестаје, као и то да се српски језик све више дегенерише употребом неких модерних термина.

У Војводини је тај случај драстичан. И ако мислите да је то све случајно, варате се.

 

И ево, неко се налупао овде и рекао како је енглески богатији од српског, што нема везе са реалношћу. Али то је кул.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je najjače kad neko kaže umesto "haha" ili "smeh" - "LOL"

 

mislim, omg, wtf... lmao, rofl :) :) ffs brb

 

Skoro sam pisala portfolio za sociolingvistiku na temu "Jezik i mediji". :) O fenomenu internet jezika.

 

meni je najjače kad neko kaže umesto "haha" ili "smeh" - "LOL"

 

mislim, omg, wtf... lmao, rofl :) :) ffs brb

 

Skoro sam pisala portfolio za sociolingvistiku na temu "Jezik i mediji". :) O fenomenu internet jezika.

 

 

p.s.

Što ne volim kad prsne forum grrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smeta toliko kod "forumašenja" i klinaca koji postuju na forumima nedostatak fonda reči (pročitaće koju knjigu, da se to lako obogatiti) koliko najelementarnije nepoznavanje gramatike, toliko, da je neke postove skoro nemoguće pročitati. Nisam jezički puritanac i nikad nisam sad jurio nekoga zbog toga, ali čini se kao da neki ne shvataju da su svi ti zarezi, interpunkcije, velika i mala slova tu da olakšaju čitanje i da olakšaju da se jednostavno bolje izraziš, a ne neko nepotrebno "smaranje".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smeta toliko kod "forumašenja" i klinaca koji postuju na forumima nedostatak fonda reči (pročitaće koju knjigu, da se to lako obogatiti) koliko najelementarnije nepoznavanje gramatike, toliko, da je neke postove skoro nemoguće pročitati. Nisam jezički puritanac i nikad nisam sad jurio nekoga zbog toga, ali čini se kao da neki ne shvataju da su svi ti zarezi, interpunkcije, velika i mala slova tu da olakšaju čitanje i da olakšaju da se jednostavno bolje izraziš, a ne neko nepotrebno "smaranje".

 

Pa da. Meni je neshvatljivo da ovde ima gomila ljudi koji meshaju ch i tj , dz i dj... (izem ti tastaturu >_> )

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

elfe u pravu si. trebala bih da vežbam male prste i da lupam shift (uzgred, kako se shift kaže na srpskom? space je razmaknica. a enter? tab je tabulator. sunce ti ala sam nepismena. srpkinjoooo)

 

što se gramatike tiče, e to je zaista žalosno.

 

ali znaš od čega to zavisi? od količine pročitanog. ako je čovek iole inteligentan da prostiš "uđe mu" u glavu to što čita (knjige, pretpostavlja se) i onda ispravno piše

 

a ako ništa ne čita, onda piše kako "misli" da treba.

mene su svi u kancu gledali kao ludu kad sam između ostalih knjiga, raspakovala klajnove jezičke nedoumice. a koristim ih više nego što želim da priznam. a nisam baš ni nepismena, jel... u stvari, onako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

мене изузетно живцира кад видим да неко после речи размакне једно место, па онда стави зарез, па одмах до зареза другу реч. мада опет, кад се боље погледа, лако се уочи да ће свако (или бар већина) кад пише нешто да све исправно напише, док је код куцања супротно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne smeta nista kod kucanja, mozda neko nema naviku cesto da kuca na kompu pa nije "usavrsio tehniku". Ali sam stvarno alergicna na nepismenost.

Posebno me nerviraju neke firme ili kafici kad napisu nesto nepismeno, a ne znam sta je gore, kad su nepismeni na srpskom ili na stranom jeziku.

Npr, u jednoj radnji u gradu sam videla na vratima "NEDELJA NE RADNA" a na izlogu napisano "MOLIMO VAS NEDIRAJTE ROBU" :)

Ili u nekom kaficu umesto "toilettes" ili jednostavno "toalet" pise TOALETTE. Kao hoce da ispadnu "prefinjeni" i ni slucajno nece na srpskom da napisu, pa onda skroz useru rec.

E, takve stvari su mi stvarno jadne, i mozda preterujem, ali uvek primetim to, i uvek mi se smuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

слажем се са тобом дарк елфе е да добар ти је овај нови сигначр баш је оно кул

 

slazhem se sa tobom dark elfe e da dobaw ti je ovaj novi signature bash je ono cool. :zeleni:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма ја много мрзим те речи ''урбано'' и ''рурално''.

Кад год чујем на тв-у, дође ми да одем у завод за урбанизам и заведем ред међ' шабанеријом!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма ја много мрзим те речи ''урбано'' и ''рурално''.

Кад год чујем на тв-у, дође ми да одем у завод за урбанизам и заведем ред међ' шабанеријом!

:) Pa jeste.

 

Najvise volim te "urbane" likove koji se gade na kravlji sir i kparadajz sa pijace pa kupuju samo onaj u marketima, lepo umotan u foliju. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise volim te "urbane" likove koji se gade na kravlji sir i kparadajz sa pijace pa kupuju samo onaj u marketima, lepo umotan u foliju. :rolleyes:

Hah... to li su muževi...

 

Btw. Upravo sam doživeo svoj prvi susret sa jednim gayom na chatu. Jbt lik radi 3D... i stupimo u kontakt i prvo što mi tražio jeste da mu pošaljem sliku... ja razmišljam, možda se utripovao da sam žensko, pa bolje da mu pokažem da zna čovek sa kim priča i tek posle... mic po mic... ladno čovek gay. Još me pita da li sam "upset" tom činjenicom.

Jbt, pa naravno da sam "upset", mada sam mu rekao da me više zabole ona stvar šta je on, nego što sam upset.

Strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...