Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

Ја још ниједан ДЕЛФ ни ДАЛФ нисам полагала... :frown:

Ни ДЕЛЕ (тај је за шпански)

А оба су ми у плану. Јбт, не знам ни који сам ниво... :no:

 

Sve se nešto zalećem da spremam DALF C1, ali verovatno ću tek sledeće zime, nema se vremena.

Која си ти година факса?

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc, ako je neko upisao holandski za 1, ili 2. jezik nek mi se javi na PM-u, plz.

 

I speak english, serbian, dutch, french, spanish, and i know latin,

I feel so stupid, i feel like i dont know anything:(

 

upisi kurs njemackog vrijedi da se nauci takav jezik .mnogo je sad aktuelan u bankarstvu i ekonomiji

 

 

 

 

covjece usavrsavaj to!!!

ja isto ucim francuski i to jue posle njemackog najbolji po meni.koliko si zivio u francuskoj?

 

 

Mozes nekad da mi pomognes oko domaceg iz french:D

 

i ja se sit ispricam u snu! rekli su da sam jednom pricao na hebrejskom! :mrgreen:

 

 

Ja kada spavam pricam holandski to mi sestra rekla, a meni to glupo da cujem, engleski uzivo jer ne mogu srpski, umem samo da kucam srpski, i da pishem poruke na njemu.:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, onda sam ja minimalno na tom nivou na kom si ti. (ja sam treca)

Wow, nisam znala da sam toliko visoko na DELF/ DALF listi :) Mislila sam da sam negde ne sredini.

 

Kamo sreće da je 20% ljudi sa moje katedre na mom nivou :) Ne kažem da ti nisi više od mene, samo kažem da ja baš i nisam dobar kao reper za prosečno znanje na svojoj katedri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kažem da ti nisi više od mene, samo kažem da ja baš i nisam dobar kao reper za prosečno znanje na svojoj katedri.

Ja ne znam to tako da ocenim, kod nas jos uvek ima jadnika koji su vezani u cvor i nece da pricaju. Ja spadam u ovu brbljivu grupu, na svu srecu (sad ce Varg da kaze da je to bezveze :) ) Imamo i mi neke "epizode" od ljudi, to verovatno svuda ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda cu zvucati kao osoba kojoj je hitno potrebna hospitalizacija, ali postoji sasvim jasna logika u francuskom pravopisu, i nije bas jako tesko pisati :da: Diktat mi je najmanji problem, obicno imam 2-3 greske i to neke banalne, zaboravim da stavim slovo i tako to...

Ako puknes na Akademiji, bicemo koleginice ;)

Zanimljivo, i ja sam se jedno vreme dvoumila izmedju Akademije i francuskog. Mada, odlucila sam se za fr jos krajem treceg srednje.

I ima jos ljudi koji su na francuskom jer su pukli za Akademiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E posto vidim da ima ljudi sa filoloskog faksa, da vas priupitam nesto. Planiram da upisem engleski (za 2.5 godine kad zavrsim gimnaziju, naravno), ali zanima me kako stoje stvari sa izbornim jezikom. Naime, ja ucim nemacki i ne mogu reci da mi je srce priraslo za ovaj jezik. Da li se izborni uci od pocetka ili je potrebno neko predznanje? I ako jeste, da li je moguce savladati to na predavanjima? :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Ne treba ti predznanje.

 

Zanimljiva stvar je sto kad ljudi upisu gimnaziju, drustveni smer, njih 15 minimum hoce engleski da studira. Do kraja cetvrte godine se taj broj svede na 1-2 ucenika.

 

Kod mene je 90% razreda menjalo misljenje jedno 2-3 puta od 1. do 4. godine. xD

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, koliko ja znam tj. koliko su nama rekli pre upisa - jeste. Za sve jezike koji se po srednjim skolama uce kao drugi + sve koji su available u Filoloskoj. E sad, kako se pokazalo - rade sve od pocetka, ali te osnovne stvari tj. ono sto bi se moglo nazvati "predznanjem" prelaze dosta brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, dobro, te osnovne stvari se brzo nauce.

 

E, vidis, i ja planiram da uzmem ruski kao izborni, ali sam ga ucila u osnovnoj. Brzo se uci, slican je srpskom, gramatika je isto jako slicna.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam puno! ;)

Mislila sam da uzmem udzbenik za I razred gimnazije i tako to...

BTW sad sam gledala na forumu filoloskog i neko rece da se kod ruskog kao izbornog dele na pocetnike i na one koji to nisu, i da imaju odvojena predavanja, to mi zvuci bas OK.

Edited by MissDickinson

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...