Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

ја ћу да кренем руски да учим од марта. или априла, зависи од енглеског.

 

руски је диван.

леп је скоро ко српски :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

зависи од области, ови у берлину певају... :wub::)

 

да се не лажемо, аустријанци причају српски.

Edited by mara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ruski nisam nesto volela u osnovnoj jer smo imali debilne nastavnike... Mada mi je isao bas fino, a i bio mi je 1. jezik, pa sam imala mnogo casova nedeljno. :lol: Krivo mi je sto nisam nastavila u gimnaziji da ga ucim... Al' dobro, ispravicu gresku. x)

 

 

Sto se tice nemackog, nisam ga ni ja nesto volela pre nego sto sam pocela da ga ucim. Tj. nekako mi je bio smesan. Ali kad ucis BILO KOJI jezik, vecina predrasuda nestane... I pretpostavljam da bih zavolela pre ili kasnije svaki jezik, ukoliko bih ga ucila. Prosto se naviknes.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ruski tesko isao u osnovnoj (da, ucili smo ruski pa sam morao na privatne casove engleskog, plus Cartoon Network). Uopste sam antitalenat za gramatiku. Cak i engleski uvek koristim kroz osecaj, a nikada nisam bubao teoriju. Nekada se zeznem, naravno, ali stranci mi jos nisu nista zamerili, osim sto se malo nasmeju :)

 

Btw, kad kazem da mi je tesko isao ruski, mislim na gramatiku, citanje mi je islo kao na srpskom :) I lepo sam pricao.

Edited by Váfuðr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prvo nisam volela ruski, losi nastavnici u osnovnoj, a onda sam u FIloloskoj bila rusko odeljenje, i sad na faksu mi je to jedan od jezika i volim ga stvarno, posebno sve sto nosi to - njihova knjizevnost i poezija.

Milina je citati sve to na maternjem jeziku, na primer Dostojevskog na ruskom :wub:

Volim da pricam na ruskom, uvek se radujem kad nekog upoznam a da je recimo Rus ili Ukrajinac i da pricam na ruskom, mekan je, nezan, suptilan.

 

Ali tezak je u picku materinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste sam antitalenat za gramatiku. Cak i engleski uvek koristim kroz osecaj, a nikada nisam bubao teoriju. Nekada se zeznem, naravno, ali stranci mi jos nisu nista zamerili, osim sto se malo nasmeju :)

Uh...ovo za gramatiku stranih jezika, ne da sam antitalenat...nego razvaljujem :) !! Prosle godine za vreme Exita sedimo na onim klupama u centru NS-a...dolazi neki Englez, Irac s' devojkom i pita "Who is this this guy?" (pokazujuci na statuu Svetozara Miletica)!! I ja mu tako objasnjavam jedno par minuta...kad zavrsih, pauza 30-ak sec...gleda me lik smeskajuci se...pa rece nesto u fazonu: "Well, ok...whatever you said...I got your point" !! Znaci, ne parlam tecno...ali me razumeju...sto je najbitnije, jel da ?! :)

 

 

Nemacki vec godinu dana planiram da upisem neki kurs (mada je na faksu moglo i besplatno da se ide)...a nikako da se nakanim !! Em je koristan...em mi je mnogo gotivan jezik !

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ :da: ...ali samo sto se drugog dela tice. Sta fali ako tip prica francuski? Ali mislim da se vecina ljudi slaze s tobom. Mi smo na prvoj godini imali 3 tipa, jedan odustao, jedan obnovio, i sad na trecoj imamo samo jednog. :) Ali on nije u mojoj grupi, kod mene su sve devojke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta fali ako tip prica francuski?

sta ja znam.. tesko je biti baja na francuskom. sve nekako zvuci "ciju-ciju" stegne se grlo, povisi se glas, izbija neki zenski vajb kad se prica francuski. ceo taj jezik je meni ultra-zenstven, kako se izgovara, dinamika, intonacija, itd... jednostavno - dobro vam stoji. nama nikako. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...