Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Rammstein jebe kevu. Odusevili su me sa spotom. Sad cu morati da smisljam nesto novo za svoj bend, ukrali su mi sve ideje.

 

Definitivno spot godine :da:

 

Dao sam mu jos jednu sansu reda radi, iako nismo bas zagrijani bili jedno za drugo i na kraju nije ni za pozdrava a kamol za kave, znaci cista nula, zero, 0.

 

Bar si bio korektan prema njemu i dao si mu sve moguce sanse, ali nije vam uspelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navikne se covjek vremenom... tako ces se primit i na novog Hailda Beslica, slusajuci ga do besvjesti(pretpostavljam, nikad nisam probao :haha: )

Muka me je da pisem recenziju, al Wormwood pati od nedostatka originalnosti, produkcije koja je trebala biti cvrsca, nekih smornih i skroz nepotrebnih stvari (posebno druga, mada je i zadnja rsmo). Takodje, Mortuus iritira kad krene da pisti i cvili. Album je nesto iznad prosjeka, a obzirom da dolazi od velikana kakav je Marduk - smatram ga promasajem(ovdje je vec naglasena subjektivnost).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bend koji je upao u krizu srednjih godina. Ocigledno postoje dve struje u bendu ona za mid tempo i ona za fast tempo Marduk, koje sabijaju jednu drugu i rezultate je sve traljavo i monotono. Ja stvarno nisam siguran uopste kakav ce novi Marduk biti posle ovog jel je ovaj definitivno tranzit i sledeci Marduk ce oznachiti buduci zvuk benda.

 

Album je poceo zapravo prilichno fino i nisam na pochetku kapirao one vashe komentare, jel mi npr. funeral dawn odlichna pesma. Ali sto se album vishe protezao shvatio sam o kojoj ste monotnonsti pricali. Previshe pesme odaju utisak da su sklepane namerno da podsecaju na starije albume, ali to nikako ne uspevaju, i jedino sto vam u glavi ostane posle slusanja su udarci duple pedale.

 

Ono sto je zapravo najtuznije oko ovog albuma, je to sto zapravo album i ima potencijala, ali ne iskoriscenog. U pesmam se na raznim mestima veoma kratko mogu chuti neki interesantni usponi(poput Into Utter Madness), ali ubrzo se oni pretvore u vestachi preforsiranu agresiju, isto i interesatni semplovi poput To Redirect Predition i Chrous of Cracking Necks, ali nedovoljni da izvuku pesme. Nachi album je negde na sredini ne mogu bash kazati da je ovo teshka kanta od albuma, ali ne spada pod one albume koje ce se slusati u buducem nekom periodu. Zapravo dve najbolje pesme su Funeral Dawn i Whorecrown i negde djene-djene As a Garment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni odakle da počnem da komentarišem ovaj post :haha:

 

Prvo, Marduk je oduvek imao mid-tempo i fast tempo pesme, sa izuzetkom Panzer Divisiona. Štaviše, dobar deo albuma im je potpuno formulaičan u tom smislu, spora-brza-spora-brza.

 

Drugo, problem ovog albuma i jeste nedostatak "preforsirane agresije". Pesme su brze, rifovi dobri itd., ali nema onog osećaja "tenka koji ti prolazi kroz sobu", što bi Grishnackh rekao.

 

Treće, ono što čini tu monotonost o kojoj svi pričaju (iako meni album nije dosadan bezmalo ni sekunde) jeste što je usvojena donekle Funeral Mist struktura pesama, iz albuma u album je sve manje klasične strofa-refren-strofa-refren kompozicije, drugačije se raspoređuju elementi, bend nema problem da opali intro od skoro minut za pesmu itd. Pre pet godina je bila nezamisliva Marduk pesma od osam minuta.

 

Četvrto, u tri najbolje pesme si stavio dve koje je velika većina okarakterisala kao ubedljivo najslabije :haha:

 

Sve u svemu, iako sam kvalitet albuma nije na nivou ROM-a, isti taj ROM bio je daleko radikalnija promena u odnosu na Plague Angel nego što je Wormwood u odnosu na ROM, tako da mi ostaje nejasno kako se stvorio odjednom taj negativni momentum prema ovom albumu. Ipak verujem da je kompletna "biće Funeral Mist 2" priča tu imala nemali uticaj, čak dotle da su svi tražili FM elemente u zvuku kad su prvi put slušali album. Čak i da grešim, ostaje prosto neoborivi subjektivni utisak da ću ovo slušati još mesecima.

Edited by Gojko
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni odakle da počnem da komentarišem ovaj post :haha:

 

Prvo, Marduk je oduvek imao mid-tempo i fast tempo pesme, sa izuzetkom Panzer Divisiona. Štaviše, dobar deo albuma im je potpuno formulaičan u tom smislu, spora-brza-spora-brza.

 

Nisam ja rekao da Marduk nije zvuchao tako ranije, nego imam osecaj da te dve struje se bore za prevlast ovde, tako jest sta je vaznije na Mardukovom albumu, a verujem ni sami oni neznaju tachno sta zele. A samim tim umesto da se fokusiraju na jednu od te dve strane, dobijamo mlako i jedno i drugo.

 

Drugo, problem ovog albuma i jeste nedostatak "preforsirane agresije". Pesme su brze, rifovi dobri itd., ali nema onog osećaja "tenka koji ti prolazi kroz sobu", što bi Grishnackh rekao.

 

Drugo je agresija , a drugo preforsirana agresija. To je to pesme su brze, ali ko da ih je neko terao da ih prave takve, a kada ne znaju sta ce u pesmi samo isofrsiraju to i kraj priche.

 

Treće, ono što čini tu monotonost o kojoj svi pričaju (iako meni album nije dosadan bezmalo ni sekunde) jeste što je usvojena donekle Funeral Mist struktura pesama, iz albuma u album je sve manje klasične strofa-refren-strofa-refren kompozicije, drugačije se raspoređuju elementi, bend nema problem da opali intro od skoro minut za pesmu itd. Pre pet godina je bila nezamisliva Marduk pesma od osam minuta.

 

Četvrto, u tri najbolje pesme si stavio dve koje je velika većina okarakterisala kao ubedljivo najslabije :haha:

 

Sve u svemu, iako sam kvalitet albuma nije na nivou ROM-a, isti taj ROM bio je daleko radikalnija promena u odnosu na Plague Angel nego što je Wormwood u odnosu na ROM, tako da mi ostaje nejasno kako se stvorio odjednom taj negativni momentum prema ovom albumu. Ipak verujem da je kompletna "biće Funeral Mist 2" priča tu imala nemali uticaj, čak dotle da su svi tražili FM elemente u zvuku kad su prvi put slušali album. Čak i da grešim, ostaje prosto neoborivi subjektivni utisak da ću ovo slušati još mesecima.

 

Ovaj deo mi nije jasan, neznam sta pokusavash da dokazesh. Ja vidim onako album, ti ga vidish kako ga vidish. Tebi je odlichan, fino, meni je mlak. Chak i za ove pesme meni je Funeral dawn mnogo dobra pesma, ako vama nije , realno I couldn't care less. Meni je drago sto se tebi novi Marduk dopao, ali neam razloga da ti mene ili bilo koga drugog ubedjujesh i iskazujesh kvalitete ovog albuma. Uzivaj, ko da je vazno da se svima svidi novi Marduk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени се албум изразито не допада. Та песмица горепоменута ми је најслабија у опусу бенда и просто не могу да је сварим. Албум сам изпреслушавао десетак пута и не могу више. Ту су нека друга издања која много више завређују пажњу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...