Jump to content

R.E.M.


gavrosaurus

Recommended Posts

Не верујем да постоји превише оних којима је овај бенд непознат, онима којима јесте - где сте били до сада?

Реч је, наравно, о култном америчком (alternative) рок бенду чији је утицај на модерну музику изузетно велики; о бенду који је инспирисао многе на ангажованији приступ музици и да то није само тра-ла-ла већ да иза тога (мора да) постоји нешто крупније и опипљивије, неки истински анганжман и посвећеност.

Мени је тај став добар.

Рецимо, такође, да ми је дуго, дуго фигура Мајкла Страјпа (вокал) била ту негде, у видокругу али да сам се тек сада одлучио за мало конкретнији приступ његовој поезији (а то поезија јесте, у правом, сировом смислу речи - Мајкл је Песник, он је модерни Волт Витмен) и нисам се покајао, Страјп је изузетно речит, енергичан и инспиративан; он збиља носи бенд и своје речи на сопственом срцу и раменима.

Нећу се упуштати у анализе, само желим да кажем да је последњи албум, овогодишњи "Accelerate" мени албум 2008. у свим пољима музике - ово ме носи, ово је моје, ово је моје за мене и за друге - рок какав треба да буде, кратак (албум траје непуних 35 минута, 11 песама), језгровит, поучан и драматичан - енергија и мисао; рећи ћу и то да је ово албум где ми се, од 11 песама, подједнако (највише што може) допада бар 7 ако не и 8-9.

Савршено.

 

* Murmur (1983)

* Reckoning (1984)

* Fables of the Reconstruction (1985)

* Lifes Rich Pageant (1986)

* Document (1987)

* Green (1988)

* Out of Time (1991)

* Automatic for the People (1992)

* Monster (1994)

* New Adventures in Hi-Fi (1996)

* Up (1998)

* Reveal (2001)

* Around the Sun (2004)

* Accelerate (2008)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losing My Religion me podsjeca na skolsku ekskurziju, jer sam je stalno slusao. Takodje najdrazhe pjesme su mi Nightswimming, To One I Love... btw. oni su imali najveci uticaj na Nirvanu. Cak kada su Kurta pronasli mrtvoga, na njegovom stereo uredjaju :) je svirao R.E.M

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Houston"

It's a new day today and the coffee is strong

I've finally got some rest

 

Сјајан концерт недавно, у Грчкој, додела МТВ нечега.

Скините и верујте - нећете се покајати!

Невероватна енергија и ентузијазам.

 

Athens, Greece [Oct. 2008]

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...