Jump to content

Utisci o proizvodima


MissionVao

Recommended Posts

Ako su ligamenti, onda običnim zavojem može da se reši (ili krpama).

 

Ne znam kakve su te specijalne krpe, ali ne treba biti specijalno pametan da bi uvio nogu toliko jako da se zglob ne pomera ako je to potrebno.

 

 

Vaistinu ako su ligamenti zavoj i tri dana sedenja.

No on bi izgleda se setje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da... elastični zavoj je dobra ideja :da:

 

Ništa nisam saznala, pošto su te devojke koje su kupovale kupile pre sto godina te steznike, jednoj je donela tetka iz amerike (šalim se, neko od nekuda) a druga je uzela Nike za kolena (koji je i meni odličan u poredjenju sa ovim iz Kokopelli posta ali baš zbog toga što slabije steže, što tebi ne treba..).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@elf

jeste, ligamenti su u pitanju.. najcesca povreda ( http://www.bone-and-joint-pain.com/images/ankle.jpg ) ok, mirujem ja vec 3 dana, noga sam fiksirao elasticnim zavojima i vec mogu da stojim i lagano hodam, taj period je prosao. stvar je u tome sto kad se vratim na sport trebace mi nesto mnogo jace i konkretnije od zavoja i krpa dok se sve ne vrati u 100% normalu, jer ce biti trcanja. ja nisam profi sportista (njima stavljaju nesto ovako u tim periodima oporavka da mogu da se krecu skoro normalno: http://www.supportsusa.com/ankle/swedo/atom.htm ), a meni bi bilo dovoljno nesto slicno onom iz prethodnog posta ( http://img.tennis-warehouse.com/new_big/ASOAB-WH-1.JPG ).

 

---

 

hvala svima na predlozima i informacijama :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@elf

jeste, ligamenti su u pitanju..

Nemoj se zajebavati onda.

Zvučiš kao da bi se što pre vratio na sport. Iskuliraj malo... ne moraš odma na sport... bar mesec - dva. Nemoj da ih siliš i naprežeš(pokušavaš da staješ... hodaš... ), pusti neka iskuliraju.

Valalo bi bar nedelju dana što manje da hodaš i da ih naprežeš. Posle ćeš hodati ok, ali bih se ja uzdržao sporta da sam na tvom mestu još mesec dana.

 

I ja sam pre desetak godina sjebao ligamente, doktor mi je samo zavojem to jako uvio (da mi je krv stala skoro) i tako sam mirovao nedelju dana i prošlo.

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gips je najbolji u tom slucaju, i da hoces ne mozes da pomeras nogu.

 

Koliko sam čula od druga, čiji je brat nedavno polomio butnu kost, gips se samo u našoj zemlji još praktikuje... zaboravih kako se zove ta plastika, šta li, sad se to daleko više praktikuje... moraću da ga pitam šta je to drugo da ne lupam gluposti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne Gago... gips je ok kad je u pitanju prelom.

Ligamenti su nešto drugo. To je samo nagnječenje i oteklina koja je nastala usled toga što je nezgodno stao. To treba samo da miruje i sve je ok.

Teoretski, ne bi morali ni zavoji za ligamente, samo pod uslovom da neko ne mrdne nogu nedelju dana. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko, ja? :)

 

Ti, Mirko, krvavi ti zubi...

 

Pa ne Gago... gips je ok kad je u pitanju prelom.

Ligamenti su nešto drugo. To je samo nagnječenje i oteklina koja je nastala usled toga što je nezgodno stao. To treba samo da miruje i sve je ok.

Teoretski, ne bi morali ni zavoji za ligamente, samo pod uslovom da neko ne mrdne nogu nedelju dana. :haha:

 

Teoretski i za prelom mu ne treba gips, pod uslovom da nogu ne mrdne mesec dana :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se zajebavati onda. Zvučiš kao da bi se što pre vratio na sport. Iskuliraj malo... ne moraš odma na sport... bar mesec - dva.

tacno, ja bih da se sto pre vratim... :da: prolazi to meni, sad se vec normalno krecem - a ovo sto trazim je napravljeno da se nosi bas za vreme sportskih aktivnosti, neposredno nakon oporavka (da se ne ponovi povreda dok je zglob svez).

 

Ne znam Imaginose dal znas onu epizodu Simpsonovih kad diskutuju matorci sta da urade s detetom al kapiras :haha:

Ne znam sto se ljudi osecaju pozvanim da pricaju o temama o kojim ne znaju nista.

ok je, znam da je sve to iz najboljih namera :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto se ljudi osecaju pozvanim da pricaju o temama o kojim ne znaju nista.

Isto kao što se i ti osećaš pozvana da pričaš o ljudima koji se osećaju pozvanim.

 

Rekoh ti već, to što si ti navikla da doktori razmišljaju umesto tebe, tvoj je problem. Niko ovde ne nipodaštava medicinsko zvanje doktora, ali i oni redovno prave sranja.

Na primer, kad je meni leva noga bila u gipsu, pričao sam im da me boli nešto levo od kolena. Oni su tvrdili da je to bol od preloma. Ja im kažem: "Meni je prelom na potkolenici, mene boli koleno". Oni su na to rekli u fazonu kako nemam pojma.

Stajalo je tako 3 nedelje, mene užasno boli, na kraju dohvatim češalj (nisam ništa drugo imao pri ruci), zavučem ispod gipsa... izvadim... ono puno gnoja.

Pokažem doktoru, on iseče malu kocku u gipsu. Koža mi je do koske bila odrana (da, koska se videla), zato što je gips iritirao.

To se desilo na VMA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Моја мама је дуго била болесна, имала је проблеме са леђима.Доктори су јој давали блокаде, слали је на магнетну резонанцу безброј пута, давали јој упуте за разна снимања, преписивали јој скупе лекове, а на крају су је, после 5 година мучења, лежања, несносних болова, коначно упутили тамо где је требало одмах на почетку - у Русанду код Зрењанина, где је имала третмане лековитим блатом. После неколико месеци се осећала као да никад није ни била болесна, ено вози бицикл, шета, ма све као раније.

 

Доктори су углавном надркани идиоти који ем не знају свој посао, ем их боли курац за пацијенте.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...