Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

Nije mi jasno, ali da li je moguće da mi se masti gornji dio jagodica? Mislim, moguće je očigledno, nego retoričko pitanje :) Kozmetičarka (koja btw radi istu stvar kao ova što spominje DF), mi je rekla da nema šta da mi radi na koži, da je samo dobro hidriram, koristim tu i tu kozmetiku, dala mi je, eto i masku, ali ja i dalje imam problem samo sa tim dijelom lica. :mrtav: Malo i nos krene, ali taj dio obraza!!! Što me nervira. Uzela sam Avenovu kremu za matiranje, tj. nije krema već emulzija. Ishvališe je samo tako na svim domaćim i ino sajtovima, ali eto, meni nešto ne pomaže osim što osjećam da mi je koža mnogo ljepša na dodir :( Da li imate neku preporuku ili savjet ili da se vratim kozmetičarki koja mi je rekla da mogu da joj svratim jedino na kafu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, da, upravo taj dio. I baš je ružno :( A meni je koža mješovita (valjda) jer je moja jedina masna zona upravo ta + nos koji se opet ne masti toliko koliko jagodice. Ništa čelo i brada. Misliš li da je za mene okej da krenem sa Trixerom iako nemam suvu kožu? Mislila sam da uzmem Vichy Normaderm ili Logonu za mješovitu kožu. Pfff, sada više ne znam šta da uzmem, bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam, fora je sto je mazem samo ujutro da me stiti preko dana i to po mrvicu na svaki obraz + celo + nos,usta brada. Sija se kao ludo cim se namaze ali tecni puder onda ide sjajno preko + ako stavis i u prahu bude milina :D ne znam sta je dobro za tvoju kozhu, moja je eto sklona ekcemu, perutanju i sl, al imam isto T zonu kao ti :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam isti problem. a oko očiju ako ne stavim antirid, jaooo jao jao.

 

inače uzela sam clinique moisture surge extra refreshing eye gel. murad će doći na red najesen :D

bile ste u pravu, ne treba mi ništa masno. ovaj je ekstra.

 

04234480401-clinique-moisture-surge-extra-refreshing-eye-gel-.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

vala bas :)

ja sam dugo tripovala da imam podocnjake dok mi nisu rekli da se na svetloj kozhi uvek vidi malo, sve dok nije u pitanju otok i sl ok je.

tako da ne znam sta ih redukuje ali znam sta ih najbolje pokriva :D tj MAC korektor, ako neko ima mogucnosti da nabavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne valja baš preterano spavati

kad prespavam onda izgledam kao sarma. strašno :)

 

da li da vam javim da je od-li-čan ovaj klinik antirid. toliko lepo hidrira, čudo.

 

 

 

setih se da i vichy onaj u maloj plavoj tegli baš prija leti, i uklanja kesice ispod očiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva, a ja imam tamne upale podočnjake, ne one pufnaste, treba spavati sa otvorenim prozorom, to dosta pomaže.

 

Kreme- nisam još ni na jednu naišla da ima ikakav efekat.

 

Masaža lica pa i podočnjaka pomaže, pogotovo sa nekim uljem bogatim vitaminom E. Lično iskustvo- ne mora da znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

d'oh :)

 

usput masaza i bilo kakvo pritiskanje podocnjaka tj dela ispod ociju niko ne savetuje, ko god da spominje taj deo kaze da se to nikako ne radi.

btw ko pusi/pije/ne spava ne treba da se cudi ako ima podocnjake kao Marsicanin :) tu vec ni jedna kozmetika ne pomaze nego drugi nacin zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

d'oh :)

 

usput masaza i bilo kakvo pritiskanje podocnjaka tj dela ispod ociju niko ne savetuje, ko god da spominje taj deo kaze da se to nikako ne radi.

btw ko pusi/pije/ne spava ne treba da se cudi ako ima podocnjake kao Marsicanin :) tu vec ni jedna kozmetika ne pomaze nego drugi nacin zivota.

 

Zašto?

mislim, zašto ne treba masirati taj deo lica, ne ovo drugo...

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

navodno jace potamne a na duze staze koza postane mlitava jer se istezala (to narocito kod onih koji jako trljaju kad skidaju sminku, vazi i za gornji kapak).

mada vidim ima i suprotne filozofije ali ne bih primenjivala silu ako nije neophodno :D

saveti:

http://altmedicine.about.com/od/drcathywon...circleseyes.htm

 

recenzije proizvoda:

 

http://www.healthnewsjournal.com/content/v...google/HNJ_dark

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vichy ima odlican antirid, Myokine (protiv mimickih bora) cena je oko 2000 ali uskoro podizu cenu, pa neka zainteresovane pozure.

Kazu da je OK i Oligo 25 yeux, bas za "kritican" dan tj. posle neprospavane nochi.

 

Ipak, meni najvise odgovara Aqualia Thermal. Koza je posle upotrebe tako sveza..idealan za leto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice podocnjaka, neko ih ima prirodno izrazenije :( , neko ne.

Ipak ni jedan kremica mi se nije pokazala tako dobra kao tuferi sa toplim cajem kamilice. Drzim 10ak minuta i vidi se znacajni boljitak.

Dokle god to pali ne verujem da cu vise istrazivati kreme.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...