Jump to content

Odeća


Zen

Recommended Posts

exactly my point. razmisljanje ti staje u krajnje ogranicene okvire

 

sta ako su nekad u nekoj drevnoj civilizaciji neki elitni ratnici nosili roze suknje. tad nije bilo emo decaka

sta ako su se nekad u nekoj drevnoj civilizaciji neki elitni ratnici nakon bitaka karali u bulju? :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta fali realno roze majicama? svaka boja je samo boja. zaslepljeni ste ako dozivljavate neke boje kao drustveno prihvatljive a neke ne. ja bih recimo opusteno mogao da nosim roze majicu i to bi mi dobro stajalo (iako nemam jednu, nisam kupio neku majicu mjesecima)

nije to skroz pitanje drustvene prihvatljivosti, roza kao boja nema veze s muskim polom, simbolise nesto fragilno, nezno, detinjasto... i mnogo vise lezi devojcicama. devojcice se po prirodi ne loze na suprotan pol u neznim bojama. naravno da ima izuzetaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

roza nije nezna boja, zapravo u pitanju je drecava i upadljiva boja. a devojcice se loze na drecave boje i na upadljiv izgled kod muskaraca. ista prica sa petlovima, paunovima i stajaznam slicnim nakicenim muzjacima u citavom zivotinjskom svetu. npr. ja bih je rangirao zajedno sa drecavo zelenom itd.

npr imam ljubicastu majicu i drecavozeleni duks i sve djevojcice se loze upravo na ta dva i nijedan drugi odjevni predmet

a da li roza simbolise to sto ti kazes je upravo pitanje nekih drustvenih shvatanja, jer boje svakako nemaju tu moc koja im se pripisuje, u smislu da imaju neko znacenje, nezavisno od onog koja im mi pridamo(prilicno proizvoljno jelte), pa sam to mislio kad sam rekao da je boja samo boja.

 

nemam nikakvih sumnji povodom toga da li sam gej ili nisam, a to koju boju nosim apsolutno ni na koji nacin ne utice na to. dok god se svidjam sam sebi i djevojkama its all ok

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja i crvenih i ljubičastih majici i veoma rado ih nosim ... ali roznjikave, nema šanse.

Radije bih se za dupe ujedao, da mi je to moguće.

'Ajd što roze jeste ženska boja, već što mi je momentalna asocijacija pri pomisli na nju (a kamo li da je vidim na odevnom predmetu)

televizija Pink, Grand parada i francuski bordeli. E da... i uplakani žilet emosi. :da:

I ja posle da nosim nešto u tim ogavnim nijansama? Ma idi beeegaj!

Edited by курац од овце

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta ako su se nekad u nekoj drevnoj civilizaciji neki elitni ratnici nakon bitaka karali u bulju? :D:D:D

 

 

jesu spartnaci,dok su bili u legiji bilo je normalno da se medjsobno druze,(i podzravani su u tome)ali kada bi se ozenili onda bi morali da prave decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

roza nije nezna boja, zapravo u pitanju je drecava i upadljiva boja. a devojcice se loze na drecave boje i na upadljiv izgled kod muskaraca. ista prica sa petlovima, paunovima i stajaznam slicnim nakicenim muzjacima u citavom zivotinjskom svetu. npr. ja bih je rangirao zajedno sa drecavo zelenom itd.

npr imam ljubicastu majicu i drecavozeleni duks i sve djevojcice se loze upravo na ta dva i nijedan drugi odjevni predmet

a da li roza simbolise to sto ti kazes je upravo pitanje nekih drustvenih shvatanja, jer boje svakako nemaju tu moc koja im se pripisuje, u smislu da imaju neko znacenje, nezavisno od onog koja im mi pridamo(prilicno proizvoljno jelte), pa sam to mislio kad sam rekao da je boja samo boja.

 

nemam nikakvih sumnji povodom toga da li sam gej ili nisam, a to koju boju nosim apsolutno ni na koji nacin ne utice na to. dok god se svidjam sam sebi i djevojkama its all ok

necu ja da kazem da je gay onaj koji nosi roze i sl samo kazem da je meni to jbg totalno neprihvatljiva boja za muskarca. kao sto mi je drecavo zelena neprihvatljiva za oba pola :D sto se tice roze retko ko moze da je posmatra mimo necega sto je usadilo drustvo u kom zivimo i iz nekog razloga je taj uticaj mnogo jak kad je ta boja u pitanju. nisam nikad videla nekoga ko je u isto vreme i gej i nosi roze majicu pa mi je opet to totalno mellow i fuj. iako mi pederi nisu fuj. dakle dolazimo do toga da nije fuj jer ima veze s pederima nego je prosto nepovezivo s muskarcem, makar za vecinu nas.

i tek treba da upoznam muskarca koji nosi roze i ribu koja se na to lozi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tek treba da upoznam muskarca koji nosi roze i ribu koja se na to lozi... :D

 

ja ih znam svakakvih iz raznih drustvenih sredina (a cak ni ne posecujem diskoteke i fensi desavanja) i ne pricam samo iz svog iskustva, nego je to cak kao neka zakonitost, da frajeri koji se oblace 'bold' i ponasaju se 'cocky' i umeju da privuku paznju (i djevojke). sad, hoces li ti nositi sesir ili rozu majicu ili ne znam kakav apsurdan predmet na sebi, ako dobro uklopis stvari imace dobar efekat ako uspijes da ga iskoristis. u slucaju mog zelenog duksa prici ce mi djevojka koja ce reci 'jao sto ti je dobar duks' ili ako nosim nekakvu groznu sarenu majicu koju sam kasnije poklonio nekoj djevojci bice 'kakva ti je to majica, keve ti?'.

tako da cak i to sto ti mislis da je to nepovezivo sa nekakvom muzevnom figurom vjerovatno pozitivna stvar sa moje tacke gledista iz prostog razloga sto izaziva odredjeno interesovanje. recimo ja koji sam visok 2metra i imam dosta taman ten i tamnu kosu ti ne bi po default-u mogao izgledati mellow i weeny, a opet bih nosio rozu majicu, ali to bi bio jedini detalj koji bi upadao u oci. dok nekom maleckom plavusanu definitivno ipak ne bi stajala roza majica jer bi ucinila da ne izgleda dovoljno snazno i za njega bi bilo bolje da odabere, lupam, sesir i tamni sako.

 

na stranu to sto se ja osjecam ovako ili onako u majici ove ili one boje; naravno, ne osjecam se nikako i potpuno me zabole jer to dozivljavam sa cisto ciljnog aspekta. naravno imam neke kriterijume i uglavnom bojkotujem sve moguce retardirane tekovine mode u poslednjih 15 godina (retardiranu stampu na majicama i duksevima i faded jeans treba zabraniti zakonom) i jako rijetko kupujem nove komade odjece (imam neke 15 godina stare stvari koje nosim). mislim da ljudi treba da izgledaju tako da ne privlace nepotrebno paznju na sebe (osim ako bas to ne zele iz nekog razloga) i tako da odjeca koju nose bude krajnje jednostavna i prakticna i da pristaje uz njihove prirodne features-e sto je prilicno objektivan kriterijum.

 

ali recimo ne bih nikad nosio neki komad nakita jer mislim da je bezveze da ljudi (ne samo muskarci) nose nakit. em mi se ne svidja metalni nakit i nije mi lijep, em mislim da je citav taj deal sa nakitom i skupocjenim metalima i kamenjem, totalno besmislen i ne cijenim kad ljudi pokusavaju da se "ukrase" na taj nacin.

dok sa druge strane, svako mora da nosi majicu, ne? kontas valjda o cemu govorim, bas sam se raspricao na ovu temu sad kontam da stvarno ispadam gei :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam...mozda sam ja zadrt...mozda ne kontam trendove...ali musko koje nosi rozu je gej...musko koje se depilira je gej...musko koje nosi peterano nakita je gej...sada ce se javiti neko pametan i reci kako je to trend i kako to svi rade iz nekih razloga...blablabla...pre par godina je to sve bilo gej...al sada je ok...nazalost...sere mi se od "napredka"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ali ja cu ti reci da svako moze da nosi sta god hoce ili da bude gay, metrosexualac itd a da tebe treba da boli kurac jer to nema nikakve veze s tobom.

 

a sto se tice roze, ne podnosim licno likove u rozem, to mi je izuzetno nakaradno i profensirano, ali sam zastupnik onog misljenja da likovi koji nose roze imaju samopoudzanja, mnogo vishe nego oni koji se snebivaju da obuku tako nesto. sad i ne toliko posto SVI to rade, al recimo preprosle god si stvarno morao imati hrabrosti da izadjes na ulicu u rozem, a pritom si musko. :smile:

 

naravno i roze moze jako lepo da izgleda, samo ako lik ima ukusa i malo para za krpice :)

cuttino-mobley-4nov08-nc-thumb.jpg i cmLEOPOLD_front_narrowweb__300x420,0.jpg

:wub: i :puke:

see what I mean? :)

Edited by DarkMiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

roza nije nezna boja, zapravo u pitanju je drecava i upadljiva boja. a devojcice se loze na drecave boje i na upadljiv izgled kod muskaraca. ista prica sa petlovima, paunovima i stajaznam slicnim nakicenim muzjacima u citavom zivotinjskom svetu. npr. ja bih je rangirao zajedno sa drecavo zelenom itd.

npr imam ljubicastu majicu i drecavozeleni duks i sve djevojcice se loze upravo na ta dva i nijedan drugi odjevni predmet

a da li roza simbolise to sto ti kazes je upravo pitanje nekih drustvenih shvatanja, jer boje svakako nemaju tu moc koja im se pripisuje, u smislu da imaju neko znacenje, nezavisno od onog koja im mi pridamo(prilicno proizvoljno jelte), pa sam to mislio kad sam rekao da je boja samo boja.

- roze jeste nežne boja... bar ova koju ja viđam na većini gej majica (ja sam ukapirao guru majce u nežno roze i, ako se ne varam, nebo plavoj boji... obe su gej)...

- boja nije samo boja... uvek se povezuje sa nečim... šuma je zelena pa su zato šumari zeleni... i gora je zelena pa su i vojnici zeleni, jerbo oni šljakaju po šumam i gorama naše zemlje poooonosne... more je plavo pa je mornarica plava... i modrice su plave pa su zato i panduri plavi, kao manufaktureri istih... vagina je roze kao i pink televizija, pa su stoga grandovci i pičkice roznikakvi... :D :D :D

šalu na stranu, ozbiljan sam kada kažem da se svaka boja povezuje sa nečim, bilo to neka prirodna pojava ili stvoreni društveni poredak stvari, bojama se uvek nešto pripisuje... crvena je ratobornost ili strast, bela čednost, crna je prince of darkness... jebi ga, boja uvek nešto simbolizuje...

- ljudi nisu petlovi ni paunovi da privlače bojama, a nisu ni neki drugi stvorovi koji šarmiraju smradom... opremljeni su mozgom kaki je ni u jednog drugog stvora, i ukoliko su spali samo na privlačenje ženki roznikakvim majicama, to govori nešto o njima (i mužjacima i ženkama)...

 

ne znam...mozda sam ja zadrt...mozda ne kontam trendove...ali musko koje nosi rozu je gej...musko koje se depilira je gej...musko koje nosi peterano nakita je gej...sada ce se javiti neko pametan i reci kako je to trend i kako to svi rade iz nekih razloga...blablabla...pre par godina je to sve bilo gej...al sada je ok...nazalost...sere mi se od "napredka"....

i trend je bikova kaka (bullshit), to je za ljude koji nemaju svoj ukus pa stavljaju na sebe ono što im društvo u tom trenutku nametne...

za sve ostalo što si rekao evo bire  :pivopije:

i prekini da mi kradeš tri tačkice...

 

edit... da se odmah nadovežem i na ovog crnju... na stranu njegovu ne baš milu facu, džemperič mu je grozan sa sve belom košuljkom odispod, muva naočare mi nikada nisu bile lepe, a ovaj šal, to je tako gej da ja nemam reči... ali sve je to trend... gej je u modi...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit... da se odmah nadovežem i na ovog crnju... na stranu njegovu ne baš milu facu, džemperič mu je grozan sa sve belom košuljkom odispod, muva naočare mi nikada nisu bile lepe, a ovaj šal, to je tako gej da ja nemam reči... ali sve je to trend... gej je u modi...

 

 

sta god da mislis o njemu (a presladak je! :wub: ) u svakom slucaju bolje je obucen od ovog debila pored! to se zove bullshit. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke moje ortakinje se loze na momke u roze majicama...

It has been asserted that people with pink auras are those who strongly desire relationships.

 

necu ja da kazem da je gay onaj koji nosi roze i sl samo kazem da je meni to jbg totalno neprihvatljiva boja za muskarca. kao sto mi je drecavo zelena neprihvatljiva za oba pola biggrin.gif sto se tice roze retko ko moze da je posmatra mimo necega sto je usadilo drustvo u kom zivimo i iz nekog razloga je taj uticaj mnogo jak kad je ta boja u pitanju. nisam nikad videla nekoga ko je u isto vreme i gej i nosi roze majicu pa mi je opet to totalno mellow i fuj. iako mi pederi nisu fuj. dakle dolazimo do toga da nije fuj jer ima veze s pederima nego je prosto nepovezivo s muskarcem, makar za vecinu nas.

i tek treba da upoznam muskarca koji nosi roze i ribu koja se na to lozi... biggrin.gif

 

In Western culture, the practice of assigning pink to an individual gender began in the 1920s.

Although until the 40's, blue was deemed the more "delicate" and hence more feminine color, while pink was seen as more "decided" and more suitable for boys.

:mhihi:

 

 

Svejedno pink ili bebi roze ili boje koje roze na tipu mi se ne dopada. No, stvar ukusa.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se tice roze, ne podnosim licno likove u rozem, to mi je izuzetno nakaradno i profensirano, ali sam zastupnik onog misljenja da likovi koji nose roze imaju samopoudzanja, mnogo vishe nego oni koji se snebivaju da obuku tako nesto. sad i ne toliko posto SVI to rade, al recimo preprosle god si stvarno morao imati hrabrosti da izadjes na ulicu u rozem, a pritom si musko. :smile:

 

Moj ortak je još pre 2-3 godine imao jednu nežno ružičastu majicu. Sećam se da smo se našli pred neku žurkicu, te čitav put do ''mesta dešavanja'' sam mu dupe pomerao. Na kraju mu se super slagalo sa bledim crvenilom na licu.

Nikada je više nije obukao! :D

Prošlo leto je bilo najjače. Šetam glavnom ulicom, tek sa leve strane tri tipa sede u bašti kafića. Jedan u drečavo roze varijanti, drugi medium ... ovaj treći u nekoj pastelnoj. :)

Uh sunce ti, znao sam da igraju za isti klub. :)

 

Cuttino je 8 inch minimum.

 

To ti je brajko ulazna karta za NBA. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...