Jump to content

Naočare i sočiva


Zen

Recommended Posts

isti slucaj,na jedno vidim odlicno a na drugo mala dioptrija.smatram da mi ne trebaju corke :)

Bolje uzmi cvike na vreme dok jos mozes da ispravis tu dioptriju, jer ce vremenom postajati sve veca i veca. Tako je i kod mene bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ti je to uspelo?! ja nosim naocare poslednjih 13-14 godina i ni jedne nisam uspeo da slomim! izgubio sam jedna-dvoja, ali nikad nisam slomio! ajd, iskrive se, tu i tamo...

 

nosim uzane svike sa tamnim ramom...

 

sto se tice odsjaja nocu, postoje stakla koja to sprecavaju... naravno i kostaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo ganjam ribe koje nose naocare (ne sociva). Da nije tako odavno bih stigao sa reckama Razbijac -a (ne bi on stigao mene), ali jebiga svaka nastronost ima svoju cenu.

Smorock i Veronika imaju velike pluseve kod mene, naravno forumske

Ja nosim samo okvir na koncerte,neki kineski ali radi posao, ozbiljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se plasim riba koje nose naocare...

 

nekako izgledaju pametno,van svog vremena,urbano,zajebano,nacitano...strah me od takijeh riba...

 

vidis ih tako po prevozu,na ulici,u kraju,u prodzi...okrecu se,pa te pametno gledaju,pa trepcu...bez osmeha,naravski

 

ono sto je interesantno je da kod svake ribe sa takvim naocarima,elevacioni ugao izmedju vrha nosa i horizontale iznosi,po mojoj slobodnoj proceni, nekih 70 stepeni...

 

 

jos nesto...

 

uzasno me nervira kad se upoznajem sa nekim...a taj,(musko/zensko) pri tom nosi naocare za sunce i NE SKIDA IH DOK SE RUKUJEMO!!!!!

 

to je kao da si okrenuo vugla na drugu stranu...koje nevospitanije!!! izgubim volju za daljim kontaktom sa tom osobom...

 

sa bivsom devojkom sam jednom prilikom otisao na autobusku stanicu,da secekamo njenu sestru iz Doboja da bih joj,jelte,pomogao oko teskog kofera (tom prilikom sam je i upoznao)...pruzam ruku,riba ne skide naocare(one ko u Tomislava Kruza)...hteo sam da joj kazem,ma nosi ga sama,zabole me...

 

ovo bi trebalo da ide u bonton temu,ali ne zamerite...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za smanjivanje dioptrije nije potrebna ko zna kakva dioptrija moze sve da se radi jer su laseri mnogo napredniji i kulji a vreme stagniranja dioprtije pre operacije mora biti 6 meseci sto je ono sigurno izvodljivo . operacija se ne radi za mladje od 21 godinu a tu bih josh dodao koju za svaki sluchak ako se rast oka nastavlja , chovek mora da bude formiran i da ne raste da bi to sve funkcionisalo. vracanje dioptrije da je sasvim realno posle nekoliko godina drilla novih ochiju za kompom, koji je sasvavni deo moje persone, mada ochekujem bar 10 godina da mi nece trebati nova operacija.

 

pochelo je da se radi i na vma

 

sve na linku jasha tomic . org

mama tata postao sam kiborg ! :opusteno:

 

 

http://www.jasatomic.org.yu/?postid=5536

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se plasim riba koje nose naocare...

 

nekako izgledaju pametno,van svog vremena,urbano,zajebano,nacitano...strah me od takijeh riba...

 

vidis ih tako po prevozu,na ulici,u kraju,u prodzi...okrecu se,pa te pametno gledaju,pa trepcu...bez osmeha,naravski

 

Haha komsija, je l' ti to o meni??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu!

n1212191088300762918682xa6.jpg

 

:)

 

Elem, nosim cvikere od 7. razreda. U početku nisam mogla da ih podnesem, pa sam na jedne namjerno sjela. Moj pubertetski bunt. Onda je uslijedila faza nenošenja iako mi je oftalmolog rekao da će mi se dioptrija vrlo brzo svesti na minimum (jer sam navodno spadala u neki mali procenat ljudi kojima je dioptrija brzo nestajala iako sam bila u minusu :)). Dioptrija se, naravno, povećala. I ništa, od tada ih konstantno nosim. Ne mogu sočiva, imam stigmatizam. Imam -0,75 na lijevom i -1.5 na desnom + cilindri. Pošto nemam okvire, stalno se krive, ja ih tvrdoglavo nosim na popravku i tako ko-zna-koliko... Jedna loša stvar u vezi s njima ... haha... kad se napijem, stalno ih skidam, a pošto su skoro pa nevidljive, gubila sam ih po sto puta. Srećom, pa imam dobre drugare, koji me paze pa gledaju gdje šta bacam :)

 

Evo jedne pristojnije:

collage26wb8.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Rle

 

Znas li koliko to kosta, ili to moze bilo ko ima zdravstveno osiguranje?

 

... Ok, zanima me ali se i dalje plashim :da:

 

 

ne moze to se palaca znam za sveti vid gde se pregled za naochari tj sochiva placa 3000 din a priprema za operaciju 9000 , cena jednog oka je 1000 e sto me je zachudilo jer sam prichao sa gospodjicom koja je videla da nosim naochare .

kao doci cu za 6 meseci i reci ja bik jedno oko :)

a da se plashish i treba jer ono ako laser se iscima platicu josh 1000 e za dresiranog zlatnog retrivera

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...