Jump to content

Naočare i sočiva


Zen

Recommended Posts

pa delujes mi nacitano... :mrgreen:

 

i ti i ova Smorock i Kokopeli...

 

zbunio bih se kad bih vas upoznao...

 

Ali ja zato delujem kao glupa fenserka, dobro sto nisam plavusa :)

 

@kokopeli i ejmi - Lepo vam stoje cvikeri, nekako...vaaljda kad neko nosi, nauci da ih nosi uz sebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu!

n1212191088300762918682xa6.jpg

 

:)

 

Elem, nosim cvikere od 7. razreda. U početku nisam mogla da ih podnesem, pa sam na jedne namjerno sjela. Moj pubertetski bunt. Onda je uslijedila faza nenošenja iako mi je oftalmolog rekao da će mi se dioptrija vrlo brzo svesti na minimum (jer sam navodno spadala u neki mali procenat ljudi kojima je dioptrija brzo nestajala iako sam bila u minusu :) ). Dioptrija se, naravno, povećala. I ništa, od tada ih konstantno nosim. Ne mogu sočiva, imam stigmatizam. Imam -0,75 na lijevom i -1.5 na desnom + cilindri. Pošto nemam okvire, stalno se krive, ja ih tvrdoglavo nosim na popravku i tako ko-zna-koliko... Jedna loša stvar u vezi s njima ... haha... kad se napijem, stalno ih skidam, a pošto su skoro pa nevidljive, gubila sam ih po sto puta. Srećom, pa imam dobre drugare, koji me paze pa gledaju gdje šta bacam :)

 

Evo jedne pristojnije:

collage26wb8.jpg

 

deluje kao da si limenku piva stavila u usta :)

a na drugoj vec bludnichish sa tim golim ramenima !

u klinici sam saznao da za naochare i sochiva ti cilindri nemaju velikog znachaja , ranije sam naosio polutvrda zbog karakteristichnih cilindara koje su posle omogucili i na mekim mada ovde mi rekoshe da to sada nema veze verovatno su sochiva poboljashana, kontrole su veoma temeljne i ispituju ti poznjachu dioptriju vade pris suza , pritisak u ochnim krvim sudovima , tako da bih ti preporuchio da odesh tamo siguran sam da cesh dobiti sochiva , video sam chak i neka sochiva koja se ugradjuju ispod ochnog sochiva koliko sam logichki zakljuchio jer se ne skidaju ne znam koliko dugo ali mislim da su godine u pitanju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

cena jednog oka je 1000 e

 

Pa dobro, jel mogu onda da pazarim jedno pa ako ne valjda da spakujem u teglu i vratim? :):):)

 

Nije problem u parama. Problem je u tome sto nikom nista ne verujem sto se tice bilo kakvih operacija. Narocito na ocima.

Ajde ovi na VMA, ali ti sa Svetog Vida mi ne ulivaju poverenje.

A ne rece koliko je to na VMA. Ili ne znas?

 

Ako sam cjorava, cjorava sam od osnovne skole, vec sam se i navikla.

Probala sam i sociva da nosim, ali zbog astigmatizma sam morala neka polutvrda.. Uhhh.. Tri meseca sam plakala i imala utisak "kamena" u oku. I onda sam ih bacila u djubre i uzela naocare natrag.

Nije to za mene.

Ja sam vecito uspavana (haha nizak pritisak), stalno mi se spava ili buljim u monitor ili nesto radim, sto puta sam zaspala sa naocarima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

.. M da i primetila sam da postoji gomila tipova koja se lozi na devojke sa cvikerima koje izgledaju kao uciteljice. Pa i moj dragi :):):)

Uopste taj skul fetish u bilo kom obliku je totalno super.

Svim fanovima po jedna forumska gibanica. Plusevi su overrated :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej ta operacija koja se radi, mislim da je po oku 800 eura plus mislim da dioptrija ne sme da bude neka velika i da je osoba starija od 20 godina, tako nesto sam cula na tv-u kada su pricale promoterke iz svetog vida, naravno uz upozorenje da je to sto se uradi ogranicenog trajanja, u prevodu moze da traje 10, 15 godina ali moze i 3 godine, tako nekako. Tako da meni bas i nisu zvucali optimisticno :) dati 1600 evra, za potencijalno poboljsanje, bah, mozda kada budem imala kesa da ne znam sta cu sa njim :)

 

A nosim cvidze od druge godine studija neku jadnu dioptriju koja se izgleda posle patologije povecala... sta medicina uradi coveku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, jel mogu onda da pazarim jedno pa ako ne valjda da spakujem u teglu i vratim? :):):)

 

Nije problem u parama. Problem je u tome sto nikom nista ne verujem sto se tice bilo kakvih operacija. Narocito na ocima.

Ajde ovi na VMA, ali ti sa Svetog Vida mi ne ulivaju poverenje.

A ne rece koliko je to na VMA. Ili ne znas?

 

Ako sam cjorava, cjorava sam od osnovne skole, vec sam se i navikla.

Probala sam i sociva da nosim, ali zbog astigmatizma sam morala neka polutvrda.. Uhhh.. Tri meseca sam plakala i imala utisak "kamena" u oku. I onda sam ih bacila u djubre i uzela naocare natrag.

Nije to za mene.

Ja sam vecito uspavana (haha nizak pritisak), stalno mi se spava ili buljim u monitor ili nesto radim, sto puta sam zaspala sa naocarima...

 

nek ti baka spakuje u teglu sa kiselim krastavcima jaooooooooooo

problem je u param ali problem je u operaciji medjutim oni to rade duze od bilo koga u ovoj drzavi chak je i pokojni fjodorov bio kod njih u klinici kao i ruski stuchnjaci a i oni samo to rade znachi nemoraju da idu pola sata da popiju kafu sa vlajkom kardiologom kao na vma koji su i pochetnici u tome , ovde se ne oseca toliko pritisak kao tamo gde dolaze polumtvi ljudi gde deca umiru itd .

tako da je mi je kulje ovde jer je manje, kompaktnije i ima manje ljudi sa istim mukama .

mada sasvim je moguce da je na vma zahvat povoljniji .

 

ja sam corav isto od osnovne i ono nosio sam polutvrda navikao se ali stalno treptao jer su mnogo gruba sad preshao na meka i naochare ali hocu da gledam stalno odlichno ne samo kad stavim naochale il sochiva , da mogu da plivam i ronim bez cima , do sada sam uzima plivachke djozle preko sochiva sto je dosta rizichno ako nemas rezervna ali bio sam kul .

sad nabaci meka i vidiecesh kako su prijatna , stvarno su odlichna :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljaj link Sisuse !! :) :)

 

 

.. M da i primetila sam da postoji gomila tipova koja se lozi na devojke sa cvikerima koje izgledaju kao uciteljice. Pa i moj dragi :):):)

Pa naravno da se loze na ribe koje lice na uciteljice...jer realno, onaj muskarac koji nije pozeleo bar jednom u zivotu da opali zenski nastavnicki kadar, tokom svog skolovanja...je feg !!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljaj link Sisuse !! :) :)

Ne smem, dobicu warn.

 

 

Nama su uciteljice jednom u autobusu u drugom ili trecem osnovne na ekskurziji rekle da zatvorimo oci i spavamo, ja cim sam zatvorio oci, poceo sam da zamisljam kako me seksualno zlostavljaju.

whackit.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

lik do mene u 6 razredu je drkao na chasu fizike na babu koja nam je predavala to mi je ono bilo zapanjujuce kako je uspeo da izmedju formula i definicija nadje nit njene sexualne devastacije .. zvali smo ga piki i uvek veravali da ima veliku kurchinu :)

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...