Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Aj malo detaljnije...

Album kreće ludački sa Battle For Light koja je dosta epic / folkish, možda i Moonsorrow na momente i daje do znanja da će album biti generalno mirniji, Mermaid bržeg ritma (paralela sa Servant na istoj poziciji) i prepuna odličnih klavijatura, sledeće dve znate, onda Song of the sage koja je možda i highlight, totalno folk, slabo kad su išli u te vode baš toliko. Na sredini album pada malo, kao što je bio slučaj sa Skyforger, sa Three words i Reformation - ona je možda i najslabija, obe pesme su mid tempa. Kraj albuma sa poslednjih pet pesama je rezervisan za povratak u folkish vode, sa nekim čak Opeth / doom-like momentima, mada u Crack in the stone ima proggy sekcija, generalno sporijeg ritma je album i jače obojen klavijaturama nego obično a poslednja naslovna se završava melodijom sličnom sa My kantele.

 

Iskreno da li je ispunila tvoja ocekivanja ili si blago razocaran tj da li si ocekivao vise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da li je ispunila tvoja ocekivanja ili si blago razocaran tj da li si ocekivao vise?

 

Sačekao bih još sa tim zaključcima, primetio sam da pravim nesvesno paralele sa prethodnicima, pričaćemo o tome za neki mesec.

 

Toliko ga je razočaralo da je love-ovao ceo album na last.fm-u. :haha:

 

:mhihi: čak i Reformation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, zaboravih da napomenem da ima i dosta ženskih vokala, marko se samo u jednoj pesmi čuje.

 

Sve u svemu - azal i fapril da zaobiđu. :haha:

 

A u inboxu nova Arkona, Alestorm, Shining i Tyr... couldn't care less.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe ne znaš da voliš.

Samo jedna stvar mi nije jasna - Jotunsen growluje kao zmaj, omiljeni album mu Karelian isthmus, fura Grave znojnice... što ne rokaju malo više brutalnih delova? My enemy ubija, prosto im treba tako nešto ubuduće. Bilo bi kul sad kad su odradili ethereal album, da sledeći bude totalna brutalizacija. Ali nešto čisto sumnjam u to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan je album, nekako ima svega, za svakog ponesto...od Bathory epic momenata do Opeth progresive sa sve nepravilnim ritmovima, naravno sladunjavi skajforger gej momenti su tu takodje tu, tj. Reformation uh...kakav smor jbt. Sve u svemu ja sam bas zadovoljan, nisu se ponovili, a i dalje furaju taj fazon sa poslednja 3 albuma, zenski vokali FTW!

Drago mi je sto nisu stavili House of Sleep part 5.

Grobe hvala ti :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grobe hvala ti :*

 

Šta si na fleš prebacio? :haha:

 

 

@ Grob

Kako se postaje tvoj drug?

 

Pokloniš mi brdo diskova.

 

Grobe, ocekujem neki link u inboxu. :P

 

Čekaj, čim procuri šaljem ti :P

 

Btw sad mi žao da pustim zbog postignutog broja play-eva benda na lastu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto clanarina u Metal Sound-u? :mrgreen:

:)

 

Inače, stvarno je fin album, ako zaboravim da je to isti bend koji je izbacio Tales i Elegy, novi album je baš fin! Jednostavno, odgovara duhu novih izdanja, od covera do muzike, produkcije i to je u sušnini to. Baš ono što moji Guardijani nisu baš uspeli, ali pokušali su...

Meni je ubedljivo najbolja stvar, kruna albuma pesma ''Song of the Sage''.

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj malo detaljnije...

Album kreće ludački sa Battle For Light koja je dosta epic / folkish, možda i Moonsorrow na momente i daje do znanja da će album biti generalno mirniji, Mermaid bržeg ritma (paralela sa Servant na istoj poziciji) i prepuna odličnih klavijatura, sledeće dve znate, onda Song of the sage koja je možda i highlight, totalno folk, slabo kad su išli u te vode baš toliko. Na sredini album pada malo, kao što je bio slučaj sa Skyforger, sa Three words i Reformation - ona je možda i najslabija, obe pesme su mid tempa. Kraj albuma sa poslednjih pet pesama je rezervisan za povratak u folkish vode, sa nekim čak Opeth / doom-like momentima, mada u Crack in the stone ima proggy sekcija, generalno sporijeg ritma je album i jače obojen klavijaturama nego obično a poslednja naslovna se završava melodijom sličnom sa My kantele.

je li jel to on u pesmi ''On Stranded Shores'' kaze ''oh god sweet''? :) ovo se remeti sa tvojim religioznim stavovima :) šta će King reći :) ovi ko Ancient postali; prvo u ime Odhinna i njemu sličnih, pa sad malo ''oh, god sweet'' kako tržište zapovedi-igraj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bog je i Odin, ne?

Nemoj sad tu nešto da vrckaš ti meni, zna se odlično na kod slatkog boga on tu misli, nisam čuo do sada da se neko obraćao Toru ili Odinu sa ''o preslatki odine'' zvučalo bi isuviše Gay :) :) :)

nego oni to videliod ovog debila iz Ancient-a pa ajde i oni malo :)

 

Nije Torov vec ''Ukonvasara''

http://en.wikipedia.org/wiki/Ukonvasara

tako je crna željo, pokaži mu da su izdali Tora! nadam se da uživaš u Karmili i Theatresu !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...