Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Pa nisi svesna koliko propuštaš. :) Ihh jagode u dvoje, ništa lepše, životeeee...

 

Problem je Koko što su jagode nažalost prošle. Čim krenu kiše, one odoše u majčetinu - truleks.

 

 

Nego, kad već pričamo o voću, dobila sam od Astrallisa (verovali ili ne!) zanimljiv recept za lubenice, a jednostavan skroz, nagovoriću ga da ga postuje na Kuvanjcu. Dosta oftopičenja. :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgnječi :D

 

Inače, imam još jedan jednostavan recept, isto tonik: kupiš peršun, načupkaš listiće u posudu, preliješ kuvanom vodom i to odstoji preko noći. Sjutra procijediš i sipaš u flašicu koju ćes držati u frižideru. U to možes dodati nekoliko kapi limuna. Time možeš da čistiš lice jer je peršun jako dobar protiv bubuljica (a koristi se i za izbjeljivanje flekica).Tonik sam ubacila u bočicu sa pumpicom, ostala mi od Alverde antiperspiranta i prskam direktno na lice ujutru i naveče, a ako ti je koža masna, poput moje, onda odma' staviš kremu, na vlažnu kožu.

 

Inače, našla sam 100% prirodna eterična ulja, biljna (tj. bazna) kao i prave hidrolate. Imaju sertifikat, provjereni su. Oshadhi (klik) ali su bogami skupi :( (mada dođe dosta u bočici, oko 150ml, a tebi treba svega nekoliko kapi pri spravljenju krema ili tonika). Našla sam i jednu alternativnu (našu) firmu: http://www.kirkapharma.com/, poslala sam im mejl, nisam sigurna da su ulja 100% prirodna. Će da vidim kad dobijem povratni mejl :D

 

Pazi, nije to preeeeviše skupo... ako su kvalitetna...

Da li toga ima u prodaji ili se samo naručuje preko neta??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo isključivo preko sajta koji sam ostavila, nisam ga (brend) vidjela još u maloprodaji. Oshadhi je provjeren 100%. Znaš i sama kako treba da izgleda pure esential oil, gledaš da li ima sertifikat ISO standarda i GC analizu, kojeg je roda i vrste, iz kog dijela biljka je dobijen, način dobijanja, da li je i koji hemotip... Oni sve imaju, a i čovjek koji se između ostalog bavi profi aromaterapijom ga isto savjetuje :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, znam sve j***** detalje vezane za našu carinu. Radim sa jednom špediterskom kompanijom i posredujem prilikom carinjenja robe iz Evrope pa nas j*** u zdrav mozak. I ne samo što košta, nego što moraš da imaš tonu dokumentacije sa sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema papirologije za fizicka lica (znam da Kokopelli to ne sugerise ali deluje konfuzno :D ). A imamo carinu i pdv i normalno je da to naplate, to sto nekad ne urade je sreca.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, ja sam pričala za pravna i bila jako nervozna u trenutku :)

 

Elem, sva roba koja se carini ima svoju tarifu (koja varira, logično) na koju se dodaje pdv, pa ti fino sračunaš unapred koliko bi te stajali sami troškovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

у цену улазе: цена робе у иноземству умањена за њиов ПДВ, трошкови транспорта, трошкови услуге царињења (варира од 2000 до 6500дин у зависности од обима пошиљке), царина (то је оно, 10%, 20%), домашњи ПДВ. фора је што су ови фактори кумулативни на најсмрдљивији начин, па ће се рецимо када се све и измножи и сабере накнадно платити ПДВ на крају целог процеса и дићи цело срање за 8-18%.

све се то исплати само на веће цифре за увоз. мене је скоро музичка опрема изашла 40%, као што каже Мачка.

 

за увоз су везани тарифни кодови - то је број који најчешће има облик хххх.хх.хх (порнићарски, зар не?). према том броју се одређује царинска стопа. колико сам схватио, то је прилично лабава категорија па ће умешнији продавац моћи да сврста један артикал у нижу тарифну групу и тиме учини услугу купцу. тај број се налази на фактури која се добија од продавца из иноземства, такође, та фактура ''прати'' робу (долази са робом заједно).

 

пошто ме знате као екстремног лика, ја вам преписујем интересантне изводе из царинског норматива (орална стимулација није неопходна као контрауслуга, али је добродошла):

 

3301.хх.хх Етерична уља и воскови, тарифа 1%

3303.хх.хх Парфеми и тоалетне воде, тарифа 15%

3304.хх.хх Препарати за улепшавање, шминкање и негу коже (осим лекова за одржавање коже), препарати за педикир и маникир као и заштиту од сунца, тарифа 15%

3305.хх.хх Препарати за косу (шампони, лакови, лосиони...), тарифа, погађате, 15%

3306.хх.хх Препарати за хигијену зуба (пасте, прашкови, конци), тарифа, 10% (зна Швабо шта је Србину потребно)

3307.хх.хх Препарати за депилацију и све што није наведено горе (али буквално је овако дефинисано у тарифнику), тарифа 15%

 

могућност да прођете царину без максималне могуће царинске стопе је мала. могућност да се жалите на стопу царињења по преузимању робе је још мања. могућност да добијете повраћај новца по основама претеране царинске стопе је апсолутно никаква.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.upravacarina.rs

 

Ako vas ne mrzi da listate PDF od 800 strana:

 

http://www.upravacarina.rs/srpski/zakon/Tarifa2008.pdf

 

Ne zaboravite da prebacite na ćirilicu ako planirate da pretražujete išta u tom pedeefu.

Edited by Vitamin K Experience

Share this post


Link to post
Share on other sites

devojke, ko ima vremena i ne mrzi je, neka ide kod mahe na depilaciju. ne radi sa trakama nego bas onaj arapski fazon, sa malo "testa" secernog skida. mnogo manje boli i manje iritira kozu. prepone su me naravno otkinule, ali to sam ocekivala, u poredjenju sa normalnom depilacijom daleko manje boli.

3000 din je sve - ruke noge prepone.

 

imate telefon par strana unazad, salon je u srpskih vladara(sad kralja milana) 60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

devojke, ko ima vremena i ne mrzi je, neka ide kod mahe na depilaciju. ne radi sa trakama nego bas onaj arapski fazon, sa malo "testa" secernog skida. mnogo manje boli i manje iritira kozu. prepone su me naravno otkinule, ali to sam ocekivala, u poredjenju sa normalnom depilacijom daleko manje boli.

3000 din je sve - ruke noge prepone.

 

imate telefon par strana unazad, salon je u srpskih vladara(sad kralja milana) 60.

 

3000???!

Ne verujem da cu se prebacivati na to.

Salon u Zemunu koji idem godinama drzi tri puta manju cenu (1000 din = noge i ruke hladnim + prepone i nausnice toplim voskom).

 

A sto se tice depilacije prepona, depiliram ih 10+ godina i odavno sam se navikla da me uopste vise ne boli. Mislila sam da se to desava i drugima tako.

 

... Anyway, mislim da sam ranije pominjala onaj test intolerancije na hranu. Ljudi ono je odlicno!!! Preporodila sam se otkako ga se pridrzavam. Tople preporuke. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Живим на скроз другом крају града, али ако могу да добијем комплетну депилацију за хиљадарку, не жалим цимање по превозу!

 

Можеш ли да оставиш контакт тог салона?

 

Само ми реци, молим те, јел' препоне раде оним "филм" воском, или класичним топлим? Која "дубина" препона се подразумева у тој цени?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dubina po zelji, a moze i sve da se skine (full od pupka do dna ledja :)) za istu cenu.

Nemam pojma koji je topli vosak.

 

Salon "Tala" Zemun, Hercegovacka 14

2105-684

064-163-91-97

vlasnica Jelena

radno vreme 10-21.30h

ponedeljkom ne rade

obavezno zakazivanje bar 2 dana unapredimali su sajt al izgleda da im ne radi sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Супер! Хвала пуно. Баш дуже време јурим неки проверени салон за депилацију, а да имају пристојне цене.

 

Овај салон у који идем ради препоне тим неким специјалним воском, који, наводно, доста боље скида длаке, али мени ипак понеко место мора да се "понови". Скупље је, а не видим да је практичније. Мада, фенси изгледа, онако зелен и желатинаст. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...