Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

http://prirodnakozmetika.com/kana.html ali nemam pojma kakve su im farbe. U svakom slučaju radi se o prirodnoj kozmetici, mada ja generalno nisam zadovoljna Logoninin asortimanom. Čini mi se da je prosječan brend, ali kako kod nas nema nekog izbora, onda je i precijenjen. Ovo je samo moje mišljenje i iskustvo vezano za Logoninu njegu lica, ko zna, možda su im farbe baš dobre... Raspitaj se u svakom slučaju.

 

Inače, to je biljka indigo iliti Indigofera tinctoria. Od nje se prave svakakve boje, počev od boja za tkaninu, pa onda imaš boje za drvo, svilu, staklo itd. Naravno da ne možeš na kosu ono što je za platno i sl. Ima da se kupi indigo prah, ali ne znam da li kod nas to uvoze. U Sarajevu ima sigurno ili na istoku :) Ako ti neko putuje, fino naručiš :da: Probaj i po indian shopovima da nađeš prah, mada ti ja nisam neki ekspert za to, Mačka sigurno više zna :da:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wayward Victorian Thing

Ko bi rekao, nisam jedina osoba koja radije ne bi talozila hemijski otpad u kostima. Pohvalno, sa jedne strane, ali sa druge - kako ne poludite u konstantnoj potrazi? Gde nalazite sav taj good stuff?

 

Na primer, konkretno me zanimaju:

 

SLS-free sampon - u redu, ali koji i gde?

 

Postoji Biokap u kojem, kao sto je ponosno istaknuto nije SLS, ali je zato sve drugo moguce ukljucujuci genetski kod izgubljene karike i preostala zivotna energija omanjeg rumunskog gulaga.

 

... A tu je onda i pena za brijanje - AKA ne-tako-bivse raketno gorivo. Koja je alternativa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajlin, nismo još naručile, javljam ti ovih dana šta i kako...

 

Victorianesque: Pa imaš ih više, davala sam link sa BDIH brendovima. Kod nas su to: Alverde šamponi, Logona, ajurvedski, Aromatica, Stara planinska riznica, L'erbolario, Dr. Hauschka... Ovo su SLS-less šamponi, ne govorim o 100% prirodnoj kozmetici, da ne bude zabune :D I ovo nije konačna lista već ono što mi je prvo palo na pamet :da:

 

A proizvode imaš po svim bolje snadbijevenim apotekama ili prodavnicama zdrave hrane tipa: Maslina, Bio Market, Bio Špajz, Alverde možeš naći u DM-u itd.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако имате неких интересантних рецепата, молим вас, поделите их овде...

 

Ево потпуно једноставног рецепта у који се ја кунем - да ми није тога, ја стварно не знам шта бих радила. :( Помешајте мало омиљеног уља (маслиново, кокосово, семенки грожђа - ја сам пробала са ова три, а капирам да може и са неким другим) и пуно жутог шећера. Не знам тачне размере, јер ја то радим онако, отприлике, али шећер треба да "огрезне" у уљу. Осетићете већ. :) Истрљате тиме влажну кожу тела под тушем и - испилинговале сте се, а нисте исушиле кожу.

 

Ово је једини довољно јак пилинг за тело без сулфата за који ја знам. Једини који моја кожа воли. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao, super je sajt! :da:

 

 

Inače, upravo su mi se javili iz škole aromaterapije. Evo kopi pejstujem informacije:

 

Postovana Marija,

ja se izvinjavam sto vam nisam odmah odgovorila.Sajt je u toku izrade tako da vam u attachmentu saljem informacije.Skola pocinje u septembru ,a prijave odmah,s tim sto je uslov da bi polaznik krenuo prijava i uplata mesec dana pre pocetka semestra.Semestri se placaju parcijalno i kostaju trista evra,odnosno vrednost na dan uplate i to samo na racun udruzenja aromaterapije.Obuka ce biti u Beogradu.Sa diplomom udruzenja sticete pravo za radnu dozvolu ako ste medicinske struke.

Mirisni pozdrav od Lejle.

 

Plan i program

 

Evo sam merge-ovala online pdf fajlove koje sam dobila u mejlu. Ne znam ni sama šta da mislim o svemu ovome. Kad dođem kući, fino ću sve pregledati, ovako sam samo skenirala na brzinu.

 

Pravilnik o tradicionalnoj medicini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sandal Chandrika sapun - ODLICAN ruke su ciste, diskretno mirishu i koza je meka, ni malo suva :da:

Ulje za kosu takodje odlicno. Manje je gustine od maslinovog ulja pa sam se u pocetku zbunila.

Meni je veoma dopada kako mirishu ovi preparati i uopste mi ne smeta da vonjam ko india shop, ali kontam da postoje ljudi kojima se to ne svidja, kao moja komsinica recimo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Препоручите ми нешто за чишћење лица. Бураз ми каже да купим алкохол, ал' то ми сумњиво, чуо сам да исушује кожу.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) muškarci!

 

Ono što ti je najpraktičnije, a kad si već upao na temu o prirodnoj njezi kože, idi u DM u Kneza Miloša 23, kad prođeš kase, odma' red ispred njih naići ćeš na Al Verde preparate. Alverdelogo.jpg

Tamo uzmi neki preparat za čišćenje lica, pročitaj na poleđini da li je za čišćenje i ukoliko da izaberi tip kože kojem pripadaš (suva, normalna, mješovita, masna). Ne košta više od 300-400 din, a poduže traje. Na poleđini imaš i uputstvo za upotrebu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sandal Chandrika sapun - ODLICAN ruke su ciste, diskretno mirishu i koza je meka, ni malo suva :da:

Ulje za kosu takodje odlicno. Manje je gustine od maslinovog ulja pa sam se u pocetku zbunila.

Meni je veoma dopada kako mirishu ovi preparati i uopste mi ne smeta da vonjam ko india shop, ali kontam da postoje ljudi kojima se to ne svidja, kao moja komsinica recimo... :)

 

Da dopunim...

Drzala sam ulje na kosi sinoc par sati pre pranja, zatim oprala kosu, prosushila fenom i legla da spavam. Samponirala sam jednom, nisam stavljala regenerator. Jutros mi je kosa meka, lako se rascesljava, ima volumen, svilenkasta je. Tako da izgleda da cu izbaciti regenerator :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se zovu ulja/mirisi za telo a kako oni za "isparavanje" tj koje od toga je "etericno"?

Stvarno se ne razumem u nazive.

Treba mi ruzino i sandalovo aromaticno ulje koje moze da se nanosi na kozu. Ne znam da li bi to mozda spadalo u ulja za masazu?

Heh kad se setim moja baba je imala bocice i bocice tog Bugarskog ruzinog ulja, sad ko za baksuz ne mogu da nadjem ni jednu po kuci...

 

Zna li neko gde to mogu da nabavim, i jos bolje ako zna koje su cene?

 

edit

nasla ovde

http://prirodnakozmetika.com/

da li je neko porucivao od njih?

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...