Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

2 hours ago, Totamealand said:

Ovo je zapravo super vest, nisam ih gledao 16 godina i biće vrhunski videti Toma i ekipu ponovo. Kapiram da sviraju uglavnom novije stvari, ali dobro, par hitova iz klasične ere i vredi otići. :da:

 koliko vidim, sviraju touch of blessing i to je to. nista starije.

nidje vanzemaljci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su sada sa nekim siromasnim verzijama starih pesama popularniji nego dok su svirali pre 20 godina i imali zapravo muzicki zenit tada. Ljudi koji slusaju muziku danas su retardiraniji, nije mi bas to najjasnije. Nesto slicno kao Nightwish, muzicki zenit pocetak 2000ih a sada su verovatno popularniji nego tada.

Ili jednostavno i jedne i druge mrzi da sviraju tehnicke i komplikovane stvari i samo rokaju dz dz dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasvim normalna i cesta pojava. Vrlo slicno kao Amorphis, i drugi vrsnjaci koji su bili najkreativniji 90ih a pusili karu u financijskom smislu tad jer metal nije bio popularan.

Imali su srecu da ostanu dovoljno relevantni, preformulisali zvuk i imidz da sve bude pitko i profi spakovano, nasli mladju publiku koja je odrasla uz te nove albume i nastavili da stancaju u tom stilu.

Mislim da se tu i najvise vidi razlika u generacijama kod fanova. Matori ljudi gledaju na 90e kao kreativni peak dok mladji gledaju na sve to kao formativni period gde bendovi nisu znali sta zele, trazili se, i imali male budzete i losiju produkciju.  

sve je do perspektive. 

kao sto neces nikad videti bend iz 80ih koji skroz bojkotuje prva 4-5 albuma, jer su imali srece da im se kreativni peak desi u vreme kad je metal bio i komercijalno uspesan/isplatnjiv. 

 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snaga Metalike je glas naroda... Da se selo, grad i Metalika pita... Ujedinjeni - nada za koncert... Za oporavak teške industrije metala... Biramo Metaliku... Metalika u srcu...

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratih sinoć na BMF...odgledao samo Consecration i The stone,tako da će potpunije utiske neko drugi,valjda.

Consecration...vod a fak z goin on sa ovim bandom...gledao sam ih u Epioniru pre tipa dve godine,isto problemi sa zvukom,sinoć je bilo još gore,delovali neusvirano nekako.Probali i novu pesmu sa gošćom,bolje da nisu...

The stone,kratak ali jebitačan set,45'uživanja.Doduše ozvučenje moglo biti bolje,al aj sad.Bilo bi ok da naprave neki solo koncert,ne sećam se da je bilo nešto posle onog takođe u DOB-u...

Publike onako,polupuna sala,očekivao sam više.Mrča bilo dosta,ova cd reizdanja The stone super izgledaju,treba kupiti dok se ne rasprodaju.

 

Edited by Mickey mouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

The stone naravno bio glavni, šteta što nije bilo vremena da se ceo Zakon Velesa odsvira, setlista (ne po redu) 

Kamenolom

Priviđenja

Kosturnice 

Za korak paklu bliže

Sekao duboko zakopao plitko

Dabog

Zakon Velesa

1168

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kratak izveštaj sa ovogodišnjeg Mount of Artan:

Naš dugogodišnji smeštaj u selu Ilino nikad nije izneverio. Međutim, dve potpuno različite večeri na festivalu za mene.

Prvi dan otvorili SJAJ & I iz Kanjiže kao jedini srpski predstavnici, nikad nisam čuo za bend, neki space rock sa dub momentima, nije loše za chill i zagrevanje. Posle toga scene kao iz lošeg coming of age filma gde su dva pandura u civilu startovali mene i ortaka sa opuškom džoka u nekom šteku i priveli nas u stanicu Boljevac zbog neke beznačajne količine, valjda mi ugrožavamo time fenomenalni poredak ove divne zemlje. Zahvaljujući svom pravničkom umeću ja sam prošao bez ikakvih posledica, dok su ortaku pisali prijavu i davao je izjavu, mene smestili sa bratom telećim u portirnicu da pogledamo Francuska - Portugal za to vreme, nije ni to loše mada mi je IQ koeficijent degradirao dok sam obavljao small talk sa tim bikom. Posle su nas kerovi vratili kolima nazad na festival, dosta nadrealno iskustvo, ne bih o detaljima. Stigli smo na ZAGUŠLJIVI DIM iz Čakoveca, koji sviraju isto neki instumentalni post rock goes spacey, korektno ali ništa spec. Kao poslednji izvođač prvog dana (ne računajući raspale di džejeve) nastupio je izvesni ASHTORETH iz Belgije, jedan baja koji osim što izgleda okultno, poprilično je udavio svojim drone zvukom u beskonačnom loopu i nekim ohm vokalima bez smisla. Težak smor i jedan od gorih nastupa od kada idem na MoA.

Drugi dan je bio mnogo bolji, mada sad već pod blagom zadrškom dok sam provaljivao ko je od 100ak posetilaca pandurčina u civilu, srećom, mogli su se lako prepoznati po fizionomiji i outfitu kad se obrati pažnja. MY PITBULL LUCIFER iz Pule su bili odlični, stoner/sludge sa gruvačkim delovima i dosta šarmantnim frontmenom koji je neka ostarela i hrvatska verzija Bryana Funcka iz Thou. Njihov nastup je pojačao ludi fan koga viđamo na svakom MoA koji je sam sebi sasvim dovoljan. Dobra svirka i fina energija benda. Potom su nastupili Grci KHIRKI koje smo već pominjali ovuda i koji su nedavno svirali u Beogradu, nažalost nisam bio tada u gradu ali greška je ispravljena. Ovo je daleko najbolji bend koji je ikad svirao na MoA, barem ovim izdanjima koje sam ja posećivao, power trio koji je ludački usviran i navežban, preostali bendovi su tehnički naspram njih delovali baš smešno. Muzika je dosta eklektična, ima tu dooma, heavy metala, groove metala, prog rocka, nekakav mini Mastodon ako ima smisla takvo poređenje. Davno me neki "mali bend" nije tako oduševio, razvalili su skroz i najavili da će opet doći u Bgd na jesen, ne treba propustiti ko bude u mogućnosti. Nakon njih zagrebački pankeri KORIDOR su zvučali kao mešanje maltera, ali bila je lepa energija u publici i možda najbolje zezanje u oba dana. Instrumentalni program je zatvorio duo (gitara/bubanj) iz Jermenije JESSS, nekakav Cloudkicker iz narodne kuhinje koji je znao na momente da smori ali na momente i da baci u ekstazu, pošten nastup ove braće, nema šta.

Dakle, jasno je da su ovogodišnje izdanje pokvarile pandurčine, po njihovom priznanju bilo ih je 15ak sve vreme u civilu među posetiocima festivala i lovili su okolo ljude koji odu u pripizdinu da se odmore malo na jebeni stoner festival u nedođiji. Veoma loša reklama za festival.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilino prelepo mesto. 

cek, jel su to ovi sto rade festival morali po dogovoru da pustaju te pandure?

bas govno. 

Khirki su bas dominacija. ne bi me cudilo da za 3-4 godine budu veliki kao Villagers of Ioannina City, jer su 5 puta zanimljiviji muzicki a imaju dovoljno tog etno fazona da dobro prodju kod takve publike. 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

pandure imamo svake godine bez preskakanja

 

meni su izvadili u petak zadnja sedista na ulazu u selo, al' sam im uvalila massimo disk za kaznu
 

bas mi je krivo da vam se to desilo, svake godine neko najebe zbog tako nekog glupog sranja

prosle godine ubise boga u onom klincu ni zbog cega, izivljavanje

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...